aA


„Virtuvės mitų griovėjas“ Alfas Ivanauskas, įgyvendinantis „VMG mokyklos“ projektą, kuriuo siekiama įrengti modernias kulinarijos klases mokyklose, šiuo metu pats stengiasi aplankyti kuo daugiau ugdymo įstaigų. Situacija jose kulinaro kol kas nė kiek nedžiugina.
© Shutterstock nuotr.

„Matau labai liūdną situaciją, kada moksleiviai mokosi kulinarijos teoriškai. Įsivaizduokite, kad kūno kultūros jūs mokytumėte iš teorijos. Vadinasi: dabar berniukai įsivaizduokite, kad jums reikia atmušti kamuolį į grindis penkis kartus ir reikėtų mesti į tą krepšį. Norint pataikyti į tą krepšį, reikia atsispirti ir t.t.“, - laidoje „Prie pietų stalo“ antradienį sakė A. Ivanauskas.
 
Jis teigia siekiantis sukurti kuo daugiau bendruomenės, kuri skatintų, kad mokykloje atsirastų kulinarinės klasės. Jis taip pat džiaugėsi, kad trečiadienį Pabradėje atidaroma moderni kulinarinė klasė, kur vaikai galės gaminti ir džiaugtis gaminimo malonumais. Pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinamame verslo socialinės atsakomybės projekte dalyauja 88 mokyklos ir beveik 41 tūkst. jose besimokinančių moksleivių. Vasaros pabaigoje A. Ivanauskas ketina išleisti ir kulinarijos vadovėlį mokykloms – kad būtų, iš ko mokytis.
 
„Vaikai mėgsta ir labai nori tos kulinarinės pamokos, bet labai dažnai dėl sąlygų mokykloje jos tiesiog neturi. Mokyklos labai dėl to jaudinasi, išgyvena. Vienos mokyklos turi tam tikrą biudžetą ir sako, kad joms dar papildomai reikia kelių tūkstančių kulinarinės klasės įrengimui. Patys moksleiviai tiesiog dega noru ir mano tikslas dabar yra suteikti kuo daugiau galimybių moksleiviams gaminti“, - kalba A. Ivanauskas.
 
Kulinariniai apdovanojimai
 
„Virtuvės mitų griovėjai“ kovo pabaigoje rengia kulinarinius apdovanojimus. Ar Lietuva tam pribrendo? „Manau, kad pribrendo, nes Lietuvoje atsiranda vis daugiau restoranų, vis daugiau virtuvės šefas yra restorano žvaigždė, o ne žmogus, kuris yra užkulisiuose ir niekada neateina į salę ir niekas net nežino, kas gamino tą patiekalą. Ta kultūra vis toliau didėja, plečiasi“, - teigia A. Ivanauskas.
 
Kulinaro teigimu, šių apdovanojimų tikslas – apdovanoti tuos žmones ir vietas, kad visiems būtų aišku, kodėl jie yra apdovanoti. „Specialios komisijos šitiems apdovanojimams neorganizavome, todėl, kad dėl tų žmonių ir vietų, kurios bus apdovanotos, niekas nesiginčys. (...) Tai yra padėka tiems žmonėms, kurie nuo Nepriklausomybės laikų stengiasi daryti kažką kito, jie stengėsi įnešti į Lietuvos kulinarinius dalykus naujienų, jie nebijojo, jie drąsiai žengė pirmuosius žingsnius ir iki šiol jų verslai yra tie, kurie rodo pavyzdį, iš kurių galima mokytis ir kuriuos kopijuoja“, - teigia A. Ivanauskas.

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą klausykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Opozicija kerta Skverneliui: dėl galimo priesaikos sulaužymo nori šaukti neeilinį posėdį pildoma (7)

Ketvirtadienį Seime vyko bendras opozicinių frakcijų posėdis, į kurį buvo kviečiamas ministras...

CNN: palydovinės nuotraukos rodo, kad Rusija sparčiai modernizuoja karinius objektus Kaliningrade analitikai: atnaujintos branduolinių ginklų saugyklos (176)

Sprendžiant iš kanalui CNN perduotų kosminio palydovo kameromis užfiksuotų vaizdų, Rusija...

Antanas Guoga apsisprendė nedalyvauti Vilniaus mero rinkimuose bus papildyta (43)

Europarlamentaras Antanas Guoga nusprendė nedalyvauti Vilniaus mero rinkimuose. Anksčiau buvo...

VTEK krizė gresia virsti Karbauskio krize: kyla trys dideli klausimai (124)

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ( VTEK ) krizė dėl dalies jos narių galimo spaudimo 2017...

Kaune nusileidęs krepšinio guru: turiu tų pačių rūpesčių kaip Šaras (6)

Ketvirtadienį į Kauną atskrido Kauno „Žalgirio“ varžovai Eurolygoje Stambulo...

Mažvydas Jastramskis. Requiem Liberalų sąjūdžiui (22)

Liberalų sąjūdis atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje. De facto praradus populiariausią...

Širinskienė: norime galų gale išsiaiškinti, kas įvyko Seimo pirmininko kabinete (108)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė sako,...

Atamanas „Žalgirio“ pergalę sutalpino į kėlinį, atvykstantis Obradovičius Kaunui skyrė galingą epitetą (20)

„Žalgirio“ trečiadienio vakarą Stambule įveiktos „Anadolu Efes“ komandos vyriausiasis...

Ką ir už kiek siūlo lietuviškos mados išpardavime: drabužius iš čia neša glėbiais (46)

Kiek kartų esate burnoję, jog lietuviška mada dėl savo kainos yra prieinama tik daliai šalies...