aA
Vaikų darželiai bus skatinami dirbti tėvams patogesniu laiku, labiau atsižvelgti į šeimų poreikius ir pasiūlyti įvairesnių ugdymo modelių.
Vaikai
© Shutterstock nuotr.

Šiuos tikslus padės įgyvendinti ES struktūrinių fondų finansuojamo projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ antrasis etapas. Yra numatytos konkrečias priemonės, kaip gerinti ugdymo kokybę, plėsti įstaigų tinklą, užtikrinti švietimo pagalbą atokesnėse vietose gyvenantiems vaikams.

„Bus inicijuojami ir finansiškai remiami nauji ikimokyklinio ugdymo organizavimo modeliai, atitinkantys vaikų ir jų tėvų poreikius. Pavyzdžiui, darželiai galės nustatyti lankstesnį ir tėvams patogesnį darbo laiką, organizuoti 4 valandų, savaitgalio, popietines grupes. Visa tai sudarys palankesnes sąlygas šeimai derinti tėvystės ir darbo pareigas, siūlyti įvairesnes ikimokyklinio ugdymo programas.

Ypač daug dėmesio bus skiriama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ir švietimo pagalbos plėtrai kaimo vietovėse. Vaikus auginančios šeimos galės naudotis plataus spektro paslaugomis, o vaikai galės lankyti ikimokyklinę grupę ir laiku gauti reikiamą specialistų pagalbą. Įvairios socialinės, sveikatos priežiūros paslaugos ir ugdymo programos bei švietimo pagalbos specialistų konsultacijos vaikams ir jų tėvams bus teikiamos universaliuose daugiafunkciuose centruose. O tose vietovėse, kur gyvena labai mažai žmonių, psichologo, specialiojo pedagogo, logopedo ir kitų specialistų konsultacijos bus organizuojamos seniūnijos paskirtose patalpose pagal nustatytą grafiką“,- sako Ikimokyklinio ir pradinio skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė.

Savivaldybės bus skatinamos tobulinti įvairių institucijų: švietimo, socialinės paramos, sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą. Numatyta specialistams organizuoti mokymus, kaip dirbi komandoje, kaip veiksmingai teikti kompleksinę pagalbą vaikui ir jo šeimai.

Numatyti mokymai auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo pedagogams ir socialiniams pedagogams. Jie įgis žinių ir įgūdžių, padėsiančių veiksmingiau dirbti su socialinės rizikos ir socialinės atskirties sąlygomis gyvenančiais vaikais.

Įgyvendinant ikimokyklinio ugdymo programą, pedagogams vis dar kyla sunkumų nustatant vaiko pasiekimų lygmenį, individualizuojant ugdymą ir siejant jį su realiais kiekvieno vaiko ugdymosi poreikiais. Todėl planuojama parengti Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašą.

Projektas, finansuojamas iš valstybės biudžeto ir ES struktūrinių fondų, bus įgyvendintas per 3 metus. Jam skirta per 18 mln. Lt. Projektą vykdys Švietimo aprūpinimo centras. Projekto partnerės – visos savivaldybės.

Pastaraisiais metais Lietuva padarė didelę pažangą plėtodama ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Padidėjimas per paskutiniuosius metus siekia 26 proc. Šiuo metu Lietuvoje veikia per 600 darželių, iš jų - 35 privatūs, ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko per 57 proc. vaikų.
Tačiau ligi šiol miestuose gyvenantys vaikai turi žymiai daugiau galimybių lankyti vaikų lopšelį ar darželį, o prireikus – laiku sulaukti reikiamos specialistų (specialiojo pedagogo, logopedo, psichologo ar kt. ) pagalbos nei jų bendraamžiai, gyvenantys kaime, ypač skurdą patiriančiose šeimose.

Tikimasi, kad 2014 m. Lietuvoje veiks ne mažiau kaip 50 nevalstybinių vaikų darželių, savivaldybių darželiai savo veiklą organizuos išradingiau, siūlys įvairesnes programas, o švietimo pagalbos, socialinės paramos, sveikatos priežiūros ir kitos vaikui ir tėvams reikalingos paslaugos bus teikiamos kompleksiškai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Slaptą pažymą skaitęs Karbauskis: tai yra grėsmė nacionaliniam saugumui papildyta  (311)

Slaptą dokumentą, pažymėtą grifu „slaptai“, skaitęs Seimo Lietuvos valstiečių ir...

Savo žodį tarė ir Meilutytė: pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį finalo vaizdo įrašas (61)

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine Rūta Meilutytė 50 m...

Pasaulio čempionas SuperDanas iškovojo dar vieną medalį – šįkart sidabro finalo vaizdo įrašas (20)

Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine Danas Rapšys 200 m...

„Sodra“: penki svarbiausi dalykai apie pensijas, kuriuos būtina žinoti balsavimas (248)

Kitąmet daugelio gyventojų, tiek kaupiančių II pakopos pensijų fonduose, tiek nekaupiančių,...

Tabu sulaužytas: pirmą kartą valstybinės Rusijos TV eteryje – Putino duktė (156)

Beveik 20 metų Rusijos žiniasklaidoje galiojantis tabu dėl naujienų apie šalies prezidento...

Puteikis apie dalyvavimą prezidento ir sostinės mero rinkimuose: noriu sukrėsti Lietuvą (41)

Prezidento ir Vilniaus mero rinkimuose dalyvauti apsisprendęs Seimo narys Naglis Puteikis sako,...

Simonos Milinytės gimtadienis paženklintas tragedija: braukia ašaras ir dega žvakutę už brolį (42)

Nors daugeliui gimtadienis asocijuojasi tik su teigiamomis emocijomis, JAV gyvenančiai dainininkei ir...

Titovui pareikšti įtarimai dėl pasisakymų apie Ramanauską-Vanagą (5)

Buvusiam Klaipėdos miesto tarybos nariui Viačeslavui Titovui dėl jo pasisakymų apie partizanų...

Tiesa ir mitai apie Cezario operaciją: įvardijo priežastis, kodėl moterys jos taip nori (4)

Per pastaruosius kelis dešimtmečius Cezario pjūvio operacijų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje...

Ekspertai įvardijo rajonus, kuriuose būstai turės didžiausią vertę (34)

„Pirkdami būstą gyventojai turėtų pagalvoti apie jo vertę ir likvidumą ateityje. Ar prireikus...