aA
Trečiadienį Vyriausybė patvirtino tvarką, pagal kurią nuo liepos 1 dienos šeimoms, auginančioms vieną arba du vaikus nuo 3 iki 7 metų, už kiekvieną vaiką bus mokama 50 litų (0,4 MGL) išmoka. Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, dėl išmokų už vaikus reikės kreiptis vienam iš vaiko tėvų į savo gyvenamosios vietos savivaldybę.
Vaikai, mergaitė
Vaikai, mergaitė
© DELFI
Kreipiantis bus būtina pateikti abiejų tėvų asmens tapatybės dokumentus ir vaikų gimimo liudijimus. Jei tėvų gyvenamosios vietos yra skirtingose savivaldybėse, bus būtina pateikti pažymą, kad kitam iš tėvų išmoka nėra paskirta ir nemokama jo gyvenamosios vietos savivaldybėje. Išsituokusieji turės pateikti ištuokos liudijimą, o jei vienas iš vaiko tėvų miręs - mirties liudijimą.

50 litų (0,4 MGL) išmoka kas mėnesį bus mokama ir šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų, už kiekvieną vaiką nuo 3 iki 18 metų ir vyresniems, besimokantiems dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje, profesinės, aukštesniosios ar aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje, bet ne ilgiau iki jam sukanka 24 metai.

"Vaiko pinigus" šiemet pradės gauti apie 160 tūkstančių vaikų nuo 3 iki 7 metų.

Jei tėvai kreipsis vėliau, priklausanti išmoka už vaiką bus paskirta ir sumokėta nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo visų dokumentų, būtinų išmokai skirti, pateikimo savivaldybės administracijai dienos.

"Pradedami mokėti "vaiko pinigai" - tai visiškai naujas posūkis mūsų valstybės šeimos politikoje. Nuolat girdžiu klausimą, kodėl išmokos skiriamos tik vaikams iki 7 metų? Galiu visiems atsakyti, jog ties septynerių metų riba tikrai nebus sustota. Tai tik pradžia, tik riba, kurią mes nusibrėžėme, nes tiek šiemet leidžia mūsų valstybės galimybės. Juolab, kad įstatyme numatyta kiekvienam vaikui iki pilnametystės mokamą 50 litų išmoką įvesti laipsniškai, atsižvelgus į valstybės finansines galimybes, bet ne vėliau kaip iki 2009 m. sausio 1 dienos. Jei prisiėmėme tokį įsipareigojimą - taip ir bus", - akcentuoja socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė.

Ministrė atkreipia dėmesį, kad nuo liepos 1 d. visos šeimos, taip pat ir auginančios 3 vaikus, teisę gauti išmokas už vaikus turės neatsižvelgiant į šeimos gaunamas pajamas. Be to, dėl išmokos vaikui gali kreiptis ir tos šeimos, kurios gauna motinystės arba motinystės (tėvystės) pašalpą kol vaikui sukaks vieneri metai.

Statistikos departamento duomenimis, santykinis skurdo lygis tarp namų ūkių, turinčių vaikų iki 18 metų amžiaus, 2002 metais buvo 19,5 procento, arba 2,9 proc. didesnis nei vidutiniškai šalyje (16,6 proc.).

2003 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 802,3 tūkst. vaikų, arba 23,2 procento visų gyventojų.

Tyrimų duomenimis, namų ūkiuose, auginančiuose vaikus iki 18 metų amžiaus, 2002 m. vartojimo išlaidos sudarė 357 litus vienam asmeniui per mėnesį (visuose namų ūkiuose - 416 litų). Namų ūkių, auginančių du vaikus, vartojimo išlaidos sudarė 82 procentus, o auginančių tris ir daugiau vaikų - 58 procentus vidutinio šalies lygio.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kas Lietuvos laukia po karantino: kai kurių išmokų palaipsniui nebeliks (22)

Prieš kelis mėnesius visi turėjome prisitaikyti prie pokyčių, kuriuos atnešė karantinas....

Tragiška kinologo žūtis priminė visą Lietuvą sukrėtusius įvykius: iš darbo namo taip ir nesugrįžo dešimtys pareigūnų 13 iš jų nužudė nusikaltėliai (15)

Pirmadienį palaidotas Mažeikių r. policijos kinologas Saulius Žymantas – 35-asis žuvęs...

Paskelbė rajonus, kuriuose planuojama daugiau testuoti: sergamumas viršija Lietuvos vidurkį papildyta 15.02; pirmadienį į Lietuvą lėktuvais atvyksta apie 400 keleivių (71)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus...

Veryga: Vyriausybė nebūtinai turi vadovautis karantino atšaukimo kriterijais

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga akcentuoja, kad Vyriausybės nustatyti kriterijai,...

Šią ligą nesunku supainioti su koronavirusu: gydytojos įvardijo pagrindinius simptomus (1)

Kiekvieną pavasarį pradedate sloga , čiaudėjimu, kosuliu, o kartais net neaukštai pakylančia...

Žiniasklaida: Požėla atskleidė, kad nušautas pareigūnas ir jo žudikas buvo pažįstami (90)

Penktadienį tarnybos metu nužudyto pareigūno Sauliaus Žymanto tragedija įgauna daugiau aiškumo...

JK pasiryžusi blokuoti Rusijos grąžinimą į G-8 (16)

Jungtinė Karalystė yra pasiruošusi vetuoti Rusijos sugražinimą į didžiojo aštuoneto...

Patikslinta, kada žmonės bus laikomi galimai sergančiais koronavirusu (67)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) , atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius,...

Būkite atidūs: praneša apie virusą, kuris telefonuose tuština bankų sąskaitas (9)

Indijos Reagavimo į kompiuterines nelaimes komanda įspėja „ Android “ išmaniųjų savininkus...

|Maža didelių žinių kaina