aA
Vaiko krikštas – atsakingas žingsnis tėvams. Kai kurie iš jų, norėdami išrinkti tinkamiausią datą šiai progai, kreipiasi patarimo į astrologus. Vis dėlto bažnyčios atstovo pozicija šiuo klausimu griežta – krikšto datos pasirinkimas pagal žvaigždes mažų mažiausiai – nesusipratimas.
© DELFI (E.Digrytės nuotr.)

Vikaras kunigas Kęstutis Palikša teigia, kad bažnyčios pozicija yra tokia, kad tam, jog išryškėtų dvasinio prisikėlimo per krikštą prasmė, krikštyti patariama sekmadieniais, tačiau tai nedaroma labai dažnai.

„Lietuvoje įprastai daugelyje parapijų krikštijama šeštadieniais arba ir penktadieniais, tačiau tariantis su kunigu, galima motyvuotai prašyti ir kitokio laiko. Nekrikštytina Didžiąją Savaitę prieš Velykas, išskyrus mirties pavojaus atveju“, – patikslina kunigas.

Pasak K.Palikšos, bandymai nustatyti krikšto datą pagal žvaigždžių išsidėstymus, mėnulio fazę ar mėginimai ieškoti „palankaus“ laiko yra mažų mažiausiai nesusipratimas.

„Visas Dievo mums duodamas laikas, kiekviena diena yra vienodai palaiminta, todėl nustatinėdami „palankų“ laikotarpį, įžeidžiame Dievą, kurio vaiku krikštijamas kūdikis taps. Mėginimas ieškoti tinkamo laiko, vadovaujantis kitais argumentais, nei sveiko proto ir aukščiau išdėstytaisiais, yra nekrikščioniškas veiksmas. Jei kūdikio tėvai labiau pasitiki astrologija ar dar kažkuo, nei Gyvuoju Dievu, tuomet jiems reikėtų gerai susimąstyti, ar tikrai jie sugebės išauklėti vaiką katalikiškai, kad jis mylėtų Dievą ir žmones.

Juk auklėjant labai svarbu pasitikėjimas, o jei tėvai nepasitiki Gyvuoju Dievu, bet labiau horoskopais ar dar kažkuo, tada labai abejotina, ar jie krikštą laiko kūdikiui gėriu ir ar tikrai suvokia, kas gi yra krikštas – tikėjimo Jėzumi Kristumi, mirusiu ant kryžiaus ir prisikėlusiu, priėmimas ir įsipareigojimas visam gyvenimui, o taip pat tėvų ir krikšto tėvų įsipareigojimas perduoti tikėjimą, vertybes ir liudyti savo pasitikėjimą Dievu – žodžiais ir veiksmais“, – dėsto savo nuomonę vikaras kunigas K.Palikša.

Pridedame ir astrologės Mildos komentarą apie vaiko krikšto datos pasirinkimą, remiantis žvaigždėmis:

„Nors galima išgirsti nuomonių, kad krikščionybė ir astrologija yra nesuderinami dalykai, šioje situacijoje būtinas aiškumas ir suvokimas, kad astrologija nėra religija, o mokslas, kuris niekaip nepažeidžia pagrindinių Dievo įsakymų – mylėti Dievą, savo artimą, gyventi sąžiningai. Astrologija, kaip medicina ar bet kuri kita mokslo sfera, žmogui gali padėti, tuo išreikšdama meilę žmogui. Jau tiek Senajame, tiek Naujajame Testamente yra nuorodų, siejančių religiją ir mokslą apie žvaigždes, Evangelijoje yra minimi trys išminčiai – astrologai, kurie iš žvaigždžių sužinojo apie Atpirkėjo gimimą, kurie numatė Jėzaus likimą, jam gresiantį pavojų, perspėjo jo artimuosius.

Tuometiniai išminčiai buvo protingi, aukšto intelekto, turintys įvairiapusių žinių apie gamtos jėgas bei buvo labai dvasingi. Astrogijoje taip pat veikia tam tikros nuostatos, skatinančios astrologus žmogui padėti ir nepakenkti, tokiu tikslu astrologija padeda parinkti palankų laiką operacijoms, sėkmingos veiklos pradžiai bei vaikų Krikštui, tai yra taip labai svarbu. Pagrindinė astrologo užduotis, parenkant tinkamą laiką vaiko Krikštui, padėti jam tapti iš tikrųjų religingu žmogumi. Religingas žmogus turi natūralų polinkį siekti Šviesos ir Gėrio, jis jaučia Aukščiausios jėgos egzistavimą, siekia dvasingumo, tiki išaukštintais idealais.

Analizuojant vaiko horoskopą, nustatomi jo dvasiniai poreikiai bei galimos problemos jo dvasinės pasaulėžiūros vystymui, kurias žinant, galima situacijai daryti įtaką, vystyti pozityvia kryptimi. Krikštas, atliktas palankiu tam laiku, yra tarsi profilaktinė priemonė, sauganti vaiką jam vystantis nuo fanatizmo, dvasinio nusivylimo, betikslio egzistavimo Žemėje.

Žinant horoskope nurodytus asmenybės ypatumus, galima parinkti tokį laiką krikštui, kai vaikas bus visiškai pasirengęs priimti tą dangišką palaimą, kurią jam suteikia krikštas, kai nebus įtampą aplinkoje skatinančių destruktyvių aspektų. Tinkamu laiku atliktos krikšto apeigos sukuria palankias sąlygas ir galimybę pačiam Dievui prisibelsti iki žmogaus širdies, skatina, kad augdamas vaikas nesipriešintų natūraliam nuosekliai stiprėjančiam Dievo egzistavimo jo gyvenime suvokimui“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Diena su tais, kurie klysta tik vieną kartą: daug geriau už darbą žuvų fabrike kur nors Norvegijoje

Išminuotojai - kariai, apie kuriuos sukurta bene daugiausiai istorijų bei pokštų. Tačiau...

Mauricas: tokių prastų pasaulio lūkesčių nebuvo nuo pat 2009 metų (167)

Finansų rinkose nuotaikos negerėja. Jau kitais metais tikimasi, kad ekonomikos augimas pastebimai...

Kaip tvarkyti savo pinigus, kad užtektų ne tik duonai: keli būdai, kurie tinka daugeliui (15)

Demografinė Lietuvos padėtis verčia vis daugiau gyventojų susimąstyti, kad orios senatvės tik...

Mokytoja Rusijoje įsiuto dėl užrašo ant lentos (342)

Krasnodaro krašto Bogučiansko rajono Tajožnyj gyvenvietėje 20-osios mokyklos istorijos ir...

Kas atsitiko? „Valstiečiai“ bambalių klausimą bando įkišti į stalčių (485)

Dar pernai valdantieji „valstiečiai“ žadėjo imtis vadinamųjų „bambalių“ klausimo....

„Lietkabeliui“ į kompaniją: išsinerti iš senos odos panoro ir Prienų klubas (1)

Panevėžio „Lietkabelis“ nėra vienintelis klubas, siekiantis perkelti veiklą į naują...

Kaip į pirmąjį kalėdinį vakarėlį puošėsi sostinės stileivos (1)

Trečiadienio popietę mados ir grožio viešųjų ryšių agentūra „ Polhem PR “ stilingąją...

Unikauskas patarė, kaip atsikratyti pilvo (12)

Atsikišęs pilvas erzina daugelį, tačiau jei to priežastis visceraliniai riebalai, tikėtina, kad...

4 rūšių toksiški indai, kurių reikia kuo greičiau atsisakyti (123)

Šiais laikais daug kas stengiasi laikytis sveikos mitybos taisyklių. Bet ne visi žino, kad indai,...

„John Lewis“ kalėdinėje reklamoje – Eltono Johno gyvenimo istorija

Kaip gyvenimą gali pakeisti kalėdinė dovana? Jei tai yra pianinas, kurį vaikystėje gauna Eltonas...