aA
Koks keistas jausmas kyla motinai, kai jos mažasis sūnelis, grįžęs iš vaikų darželio, pareiškia, kad įsimylėjo Katrytę iš savo grupės! Tačiau nėra nieko keista, kad pirmoji meilė užklumpa ir ketverių, ir šešerių metų. Priešingai, šie jausmai liudija apie jūsų vaiko dvasinį jautrumą. Nuostabu, kad mažas žmogutis jau geba ne tik puoselėti tokius jausmus, bet ir juos įvardyti.
Pirmoji meilė, pirmasis bučinys
© Corbis/Scanpix
Būtina atkreipti dėmesį, kad mažylis - tai besiformuojanti asmenybė. Atsakydami atverkite jam savo širdį ir teigiamai reaguokite į jo naujus išgyvenimus. Pirmiausia - nepanikuokite, vaiko jausmus vertinkite pagarbiai.

„Kada vestuvės?"

Nepajuokite savo mažojo Romeo. Pagalvokite, argi juokinga, kad vienas žmogus myli kitą. Visose situacijose mažylis tikisi tėvų supratimo ir atjautos. Jokiu būdu negalima erzinti vaiko, būtina tai uždrausti daryti ir kitiems. Suteršti jausmus labai lengva, o sužeistos širdies žodžiais jau neužgydys!

Nereikia mėginti įtikinti vaiko, kad jo jausmai nerimti. „Kas per kvailystė! Niekai!" - panašios frazės rodo, kad vaikas nėra rimtai vertinamas. Negalima aptarinėti vaiko jausmų su kitais, pašaliniais žmonėmis. Jei mažylis pasidalijo savo jausmais su jumis, nereiškia, kad savo paslaptį jis ketina paversti visų nuosavybe. Vaikas pasitiki jumis, o įstūmę jį į keblią padėtį lengvai galite prarasti šį pasitikėjimą.

Kai kurie tėvai puola į kraštutinumus, kurstydami vaiką „suaugusiųjų" klausimais: „Dabar, kaip sąžiningas žmogus, privalai vesti. Esi pasirengęs?", arba „Įdomu, už kokius pinigus jūs gyvensite?" Šitaip užmušama romantika.

Už devynių spynų

Atsakydami į vaiko prisipažinimą papasakokite jam savo darželio meilės istoriją ir išvysite vaiko akyse dėkingumą. O vaikiškas romanas tegul sau rutuliojasi, tegul mažylio gyvenimas bus kupinas jausmų.

Galiausiai svarbiausia: neuždrauskite vaikui mylėti. Ankstyvoje vaikystėje žmogus turi tik vieną informacijos apie save šaltinį - artimųjų požiūrį į jį. Iš daugybės epizodų ir svarbių žmonių reakcijų susiklosto mažylio savęs vertinimas, lemiantis tolesnį jo gyvenimą. Gėdindami ir bausdami negalėsite uždrausti jausmų, tik išmokysite juos slėpti. Ir tada jau nieko nebesužinosite apie sūnaus asmeninį gyvenimą!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (67)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Didžiausia pramoninė katastrofa iki šiol nuodija aplinką: tūkstančiai žmonių dėl skysčių plaučiuose paskendo savo lovose (60)

Bopalo tragedija lig šiolei laikoma didžiausią pragaištį sukėlusia pramonine nelaime. Jos...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (4)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (636)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Rapšys traukiasi iš Europos čempionato: kūnas davė signalą Bilis plauks finale (34)

24-erių metų Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nebestartuos Glazge vykstančiose Europos...

Atsisveikinti su netikėtai mirusiu Cololo atvykę artimieji ir bičiuliai vos tramdė ašaras: liko daug neįgyvendintų planų (399)

Šeštadienį po pietų Druskininkų laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ būriuojasi netikėtai...

Romoje gyvenantys lietuviai parengė miesto gidą: kada pigiausia keliauti, kur skaniai pavalgyti ir kaip nelikti apgautam (4)

Net ir ne pirmą kartą keliaujantys į Romą klausia: kur apsistoti? ką įdomaus galima pamatyti?...

Iškilmingame labdaros „Gala“ pobūvyje raudonu kilimu žengė išsipuošusi verslo pasaulio grietinėlė ir garsūs visuomenės veikėjai (1)

Šeštadienio vakarą verslo asociacija „American Chamber of Commerce in Lithuania” kvietė į...

„Amazon“ imperija: daugiau nei milijonas prekių per dieną ir pavojai darbuotojams (1)

Šių metų švenčių sezonas „ Amazon “ korporacijai bus jau 25-tasis, tad šia proga sparčiai...