aA
Paskutinėmis pavasario dienomis pasibaigs akcijos „Žalia stotelė“ žemės darbai, į kuriuos įsitraukė keli tūkstančiai vaikų įvairiuose Lietuvos regionuose.
© Organizatorių nuotr.

Į žemę sėklytes bei sudygusius daigelius sukasę vaikai džiaugiasi, kad vasarą galės krimsti žalumynus, gėrėtis uogų vėriniais ir spalvotais gėlių žiedlapiais savo žaliuosiuose sodeliuose.

„Kiekvienais metais vykstame pas jaunuosius daržininkus, kuriems talkiname lysvių ežiose, organizuojame veiklas, atveriančias augalų naudą, įvairovę bei grožį.“ - pasakoja viena iš akcijos organizatorių agrofirmos „Sėklos“ atstovė Ramunė Monkevičienė.

„Tam, kad atpažintume augalo veidą, reikia pažvelgti į jo lają, kuri yra gamtoje. Vaikščiojant mišku dažnai galite pastebėti, kad lapai tartum atsikartoja paties augalo formoje. Senovėje žmonės tą gerai matė, jie įžvelgė net augalo charakterį ir galėjo sulyginti su žmogaus. Pavyzdžiui rudens augalas – beržas: šviesus, draugiškas aplinkai, rudenį jo laja – auksinė, tad ir apie tokį žmogų buvo sakoma, kad jo galvoje vėjai švilpia, toks žmogus bus atviras ir kūrybiškas.“ - apie augalų ir žmogaus ryšį pasakojo Žaliojo maršruto metu globos namus bei ugdymo įstaigas lankiusi viena iš „Sodo meno avilys“ įkūrėjų, Danielė Šležienė.

Šių viešnagių metu vaikai išsiaiškino, kokie augalai tinka vieni kitiems į poras ir šalia vieni kitų vešliai auga bei stiebiasi aukštyn, o kokie kenkia ir pasodinti kartu meta iš kartėlio lapus.

„Žengiant pieva jaunieji gamtos entuziastai matys nebe vien lapus ir žiedus, tačiau ir didelius stebuklus, vykstančius kiekvieną akimirką.“ - įsitikinusi akcijos koordinatorė Giedrė Kisielė. Pasak jos, siekiama, kad žaliosios stotelės vaikams taptų atradimų ir poilsio erdvėmis, kuriose jie sustotų ir atvertų savo akis gyvojo pasaulio pažinimui, kur nevaržomai tyrinėdami augmenijos pasaulį atrastų ramybę bei įkvėpimą.

Vaikai žaliuosiuose sodeliuose atranda vidinį savo ir augalų pasaulį
© Organizatorių nuotr.

Žaliųjų sodelių kūrimas jau tapo daugelio vaikų globos bei ugdymo įstaigų gražia pavasario tradicija, suburiančia ne vien jaunuosius daržininkus, tačiau ir savanorius, akcijos palaikytojus, įkvepiančius vaikams norą pažinti gamtą, tapti jos puoselėtojais.

Savo rankutėmis kapstydami lysves, į žaliosios aplinkos tyrinėjimus labiausiai įsitraukė Jonavos, Kaišiadorių, Kuršėnų, Jurbarko, Obelių, Alytaus, Molėtų bei Klaipėdos rajonuose susibūrę jaunieji daržininkai. Pasak organizatorių, tai daugiausiai 8–10 metų amžiaus vaikai, intuityviai dar nespėję atsiplėšti nuo to kas tikra ir gyva.

Smalsieji tyrinėtojai akcijos metu įrengė trisdešimt tris žaliąsias erdves – daugiausiai mokyklų kiemeliuose. Pasak organizatorių, akcijoje dalyvauja pačios įvairiausios įstaigos, tačiau visos jos turi bendrą bruožą – nori suteikti vaikams daugiau patirties, kuri praverstų jų tolimesniame gyvenime.

Pasibaigus akcijos „Žalia stotelė“ paskutiniams pavasario darbams bus laukiama rudens derliaus ir jo šventės, organizuojamos veiklos vaikams globos namuose, mokyklose, darželiuose. Prisidėti kviečiami visi norintys padėti ir kartu pasidžiaugti vaikų darbo vaisiais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

DELFI Diena. Ar Bakas išsižada savo pasakytų žodžių apie „MG Baltic“ ir kaip suvaldyti korupcijos apimtis Lietuvoje? vyksta apklausa (3)

„DELFI Dienoje“ išskirtinis Seimo NSGK pirmininko Vytauto Bako interviu. Ar politikas išsižada...

Ministrui pranešta apie „buvusiųjų“ planus perimti vidaus reikalų jėgos struktūras konsultuoja kai kurie politikai ir Seimo nariai (196)

Šiomis dienomis Viešojo saugumo tarnyba (VST) vidaus reikalų ministrui Eimučiui Misiūnui...

Nuosavybės neliečiamybei iškilo grėsmė: stambūs investuotojai galėtų paimti žmonių žemę (189)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija užregistravo įstatymų paketą, kuriame numatyta, kad valstybė...

Gydytoja įspėja: Lietuvoje dešimtys tūkstančių nė nenutuokia, kad nešioja gyvybei pavojingą virusą (18)

Hepatito C virusinė infekcija nustatyta maždaug 15 tūkst. lietuvių, tačiau specialistai mano,...

Sunku nuspėti, dar sunkiau – pagauti: Grigonis ir „Žalgiris“ vaikysis į laisvę ištrūkusį vijurką specialiai Krepšinis.lt iš Milano (20)

Milano „Olimpia Armani“ treniruojantis italas Simone Pianigiani savo komandos lyderiui Mike'ui...

Iš Europos – rimtas reikalavimas: žinomos bendrovės reikalauja grąžinti 4 mln. eurų paramą (25)

DELFI žiniomis, Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) kreipėsi į atsakingas Lietuvos...

Vienas brangiausių Europos viešbučių laukia lietuvių antplūdžio: čia prisistatyti ubagais neapsiverčia liežuvis (184)

Norite suvokti, ar jau esate turtingas, ar dar toli gražu? Paprasčiausiai atsakykite į klausimą...

Venesueloje bręsta pokyčiai: šie protestai visai kitokie, nei anksčiau – kyla patikimiausi režimo rėmėjai (259)

Trečiadienį tūkstančiai Venesuelos gyventojų išėjo į gatves protestuoti prieš, ko gero,...

8 būdai, kaip keliaujant ilgiau išlaikyti telefono baterijos veikimo trukmę (9)

Atsisiųskite visą jums reikalingą turinį iš anksto, nustatykite tamsųjį režimą ir pasiimkite...