aA
Tėvai, ar atsisėdote patogiai? Tuomet pradėsime. Kone du trečdaliai vaikų teigia norintys, kad tėvai jiems skaitytų dažniau. Tokie duomenys pateikti naujame tyrime apie vaikų požiūrį į istorijų skaitymą, kurio rezultatai išvystyti į formulę, skirtą idealiam istorijų skaitymui apibrėžti.
Fėja
Fėja
© Corbis

Tyrime, kuriame dalyvavo trejų-aštuonerių metų vaikai, nustatyta, kad trejų-ketverių metų berniukai labiausiai mėgo knygų skaitymą - 76% jų sakė norintys, kad jų mama ar tėtis jiems dažniau skaitytų. Skaitymas yra toks populiarus, kad vaikai jį išrinko populiariausia laiko leidimo su tėvais forma (51%), be kitų pramogų formų, tokių kaip TV žiūrėjimas (17%) ar video žaidimai (7%).

„Disney/Cars Storyteller’s Collection“ tyrime taip pat nustatyta, kad skaityti knygas taip pat verta norint gero nakties miego. Aštuoniasdešimt du procentai apklaustų vaikų pasakė, kad skaitymas kartu su mama ar tėčiu prieš miegą padeda jiems miegoti geriau.

Kalbant apie gerą istorijų pasakojimą, vaikai rekomenduoja tėvams, kad geriausias būdas išlaikyti jų susidomėjimą yra kalbėti juokingais balsais skirtingiems personažams (71%), o visa tai palydėti netikėtais garso efektais (17%).

Taip pat 62% procentai vaikų įvardino mamą kaip geriausią pasakorę, tuo tarpu tėčiai tesulaukė trisdešimt vieno procento balsų.

Tačiau jau tiesiama pagalbos ranka tėčiams, kurie nori pagerinti savo skaitymo vaikams įgūdžius, ar norinčioms dar patobulėti mamoms. Disney/Pixar Cars kartu su žymiu vaiku psichologu dr. Richardu Woolfsonu išrado formulę idealiam istorijų skaitymui nustatyti, grįstą vaikų nuomone.

7(ST +PM +SuiB) x (V + SFX) = ZZZ = HC + HP

Paprastai tariant, tai istorijų skaitymas vaikams (ST) kasdien (7) vakare (PM) susirangius lovoje (SuiB). Tėvai skirtingiems charakteriams turėtų pritaikyti skirtingus balsus (V) ir daug garso efektų (SFK). Tai reiškia, kad vaikai gali miegoti geriau (ZZZ), todėl tiek vaikai (HC) tiek tėvai (HP) yra laimingi.

Komentuodamas tyrimą, dr. Richardas Woolfsonas „FemaleFirst“ sakė: „Tyrimo rezultatai patvirtina, kad tradicinis istorijų skaitymas vis dar lieka galingu mokymosi ir emociniu šaltiniu vaikų gyvenime. Nėra abejonės, kad vaikai vertina šią patirtį ir laiko ją geriausiu užsiėmimu dienos pabaigoje.

Tėvams gali būti labai sudėtinga rasti laiko paskaityti su savo vaikais, bet šios akimirkos gali padėti sukurti stiprius ryšius ir vaidina svarbų vaidmenį vaiko raidai. Kartais mamai ir tėčiui tereikia šiek tiek pagalbos, štai kodėl mes atlikome tyrimą ir išradome tobulo istorijų pasakojimo formulę.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Konfliktas su Kinija įsisiūbuoja: Lietuvos verslas jau kuria įmones kitose šalyse (8)

Lietuvos ir Kinijos santykiams aštrėjant, Lietuvos verslas griebiasi šiaudo. Iš Kinijos...

Įmonės, kurioje vidutinis atlyginimas siekia 4,5 tūkst. eurų, vadovė Kavaliauskienė: amerikiečiai taip pat turi, ko iš mūsų mokytis

Trečiadienį Vilniuje, šalia Lazdynų, iškilusiame naujame verslo parke „ Business Garden Vilnius...

Justina Maciūnaitė | D+

NT verslininkas Kęstutis Vanagas: apie kainų augimą, naujos kartos daugiabučius ir sublizgėjusį miestą, kuriame būstas atsiperka greičiau

Nei NT kainų kilimas, neišsenkantis lietuvių noras įsigyti būstą jau nieko nebestebina. Tačiau...

Arūnas Spraunius | D+

Mūsų laukia paskutinis Žemės amžius, nebent COVID-19 pandemija žmonijai padės atsikvošėti

„Associated Press“ rugsėjo 6 dieną paskelbė žinią apie Graikijos vyriausybės sprendimą...

Aurelijus Veryga įvertino Editos Mildažytės situaciją: dabar svarbiausia neneigti problemos ir ieškoti pagalbos

Buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neliko abejingas šių dienų aktualijai,...

Europa susiduria su didžiausiu verslo kreditų pasiūlos deficitu nuo 2005-ųjų

Verslo obligacijų, kuriomis investuotojai gali prekiauti Europoje, kiekis susitraukė pirmą kartą...

Lietuviai atrado, kaip atkurti pelkes, kuriose iškastos durpės

Ar galima atkurti pelkes po durpių kasybos? Mokslininkai sako, kad taip: durpių išteklių telkiniai...

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje: po 12 val. kelionės į Vilnių atvyko ekspresas iš Talino (452)

Antradienį 21:00 į Vilniaus geležinkelio stotį atvyko specialus geležinkelio ekspresas iš...

Po skaudžios netekties medikas paaiškino, kokia liga labiausiai kamuoja darbingo amžiaus jaunus žmones: čia yra paradoksas (187)

Visuomenę ir vėl sukrėtė žinia apie iš gyvenimo pasitraukusį mediką. Praėjusį penktadienį,...