aA
Psichologai tikina, jog pravėrus bet kurio buto duris net ir neįgudusia akimi jį nužvelgus iš karto galima atspėti - lydi sėkmė jo gyventojus, ar ne, sugeba jie spręsti iškilusias problemas ar ne, jų tarpusavio santykiai puikūs ar toli gražu ne idealūs.
Netvarka
Netvarka
© Corbis
Anot psichologų, kai namuose jauku ir tvarkinga, sieloje vyrauja harmonija ir susitarimas, tuo tarpu netvarka byloja apie tokį pat chaosą ir buto šeimininko sieloje, o netvarkos lygis atskirose namų erdvėse kuo puikiausiai atskleidžia gyventojų tarpusavio santykius.

Virtuvė - ryškiausias namų veidrodis. Pasidairius po ją apie namus bei juose gyvenančius žmones galima pasakyti daugiausia - čia gaminamas maistas, joje valgoma, bendraujama. Nuo tvarkos ar netvarkos virtuvėje priklauso namų gyvybinė energija. Netvarkingoje ir purvinoje virtuvėje gerajai energijai nebelieka vietos. Tuo tarpu susitvarkius ji sugrįžta į namus. Švari ir kruopščiai sutvarkyta virtuvė tarsi pažymi, kad gyvenimas klojasi puikiai, o neplauti indai ir pilnas šiukšlių kibiras rodo, kad be aplinkinių pagalbos sunku atsikratyti užgriuvusių problemų.

Svetainė - antrasis, ne mažiau ryškus, namų veidrodis. Ant fotelio numestos kojinės, drabužiais apkabinėtos kėdžių atkaltės, vidury kambario nuspirti bateliai, senais laikraščiais užverstas žurnalinis staliukas, dulkėmis padengtas televizoriaus ekranas aiškiausiai byloja, kad tokiuose namuose seniai būta svečių, o pats šeimininkas mieliau vakarais įsisupęs į chalatą vienišas murkso prie televizoriaus. Tačiau visuomet reikėtų prisiminti, jog verta žengti pirmą žingsnį ir pamėginti išsivalyti bendravimui skirtą erdvę, o tuomet kartu ateis suvokimas, kad gyvenimas nestovi vietoje ir niekas nesiruošia nurašyti net ir didžiausią nesėkmę patyrusio žmogaus.

Miegamasis - intymiausia ir ne visiems svečiams rodoma namų erdvė. Jei tokioje erdvėje netvarka, vadinasi, arba šeimininkus kamuoja nuolatiniai miego sutrikimai, arba santykiai su antrąja puse gerokai pašliję. Esant tokiai situacijai psichologai pataria pirmiausiai susitvarkyti miegamąjį, išsivalyti kelią lovos link, išvėdinti ir į kambarį įleisti gaivaus oro.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užmojis steigti virtualias oro linijas kainuos beveik 37 mln. eurų: įvardytos prioritetinės skrydžių kryptys (14)

Lietuvoje dar nepasibaigus pirmajam karantinui, Susisiekimo ministerija paskelbė apie planus steigti...

Veryga: trečiadienį bus keičiamos ekstremalios situacijos sąlygos, įsigalios nauji draudimai viešiems renginiams kaukes nuo trečiadienio teks dėvėti ir lauke (588)

Lietuvoje sparčiai auga naujų susirgimų COVID-19 liga skaičius, o nuo pirmadienio į raudonąją...

Dešinieji pradeda derybas dėl naujos koalicijos: svarbiausios partijų pozicijos (318)

Seimo rinkimus laimėję opoziciniai konservatoriai su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija...

Karantinas įvedamas dar 8 šalies savivaldybėse: tarp jų – ir didieji miestai kaukės įvedamos visose viešose vietose (308)

Vyriausybė pirmadienį netikėtai surengė posėdį, kuriame buvo apsispręsta lokalų karantiną...

Smidrų ir braškių augintojas: tai komfortiškas verslas, atostogauju rugpjūtį (2)

40 proc. derliaus praradęs šparagų augintojas neliūdi – nuostolius atpirko braškės, kurios...

Naujas rekordas – 766 nauji koronaviruso atvejai: iš jų neištirti net 468 atvejai, mirusieji – jaunesnės amžiaus grupės masiniai protrūkiai gydymo įstaigose (716)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) spalio 26 d., 12 val., duomenimis, per vakar...

Pasakė, ar šiemet galima nukelti žieminių padangų sezono pradžią į gruodį

Kol kas apie artėjančias šalnas ir žiemą primena tik kalendorius, o ne termometrų stulpeliai,...

Penkiems skirtingų „Maximos“ parduotuvių darbuotojams nustatytas koronavirusas (6)

Prekybos tinklas „ Maxima “ informuoja apie penkis naujus savo darbuotojų susirgimus COVID-19...

|Maža didelių žinių kaina