Vardiniai šunų rūbeliai. Šuniški kvepalai. Šunų alaus skonis. Ir suprakaitavę dizaineriai, šokinėjantys aplink keturkojus modelius. Tai šunų mados savaitė, vykusi perpildytoje Niujorko Metropolitan salėje. Šunų gerbėjai, rėmėjai ir šeimininkai šiame renginyje buvo vieningi: „Šunų meilė yra mūsų alibi“.
Šuo
© Scanpix
Antkaklis už du milijonus

Jeigu jūsų pinigų saugykloje priviso kandžių, stverkit banknotus ir lėkit į Londono Harrods parduotuvę. Ten savo buldogui nupirksite antkaklį. Patį brangiausią. Neapsijuokit ir dukart neklauskit antkaklio kainos. Jis tikrai kainuoja 713 tūkst. eurų (2 mln. 466 tūkst. Lt).

Tiek šlamančiųjų užsiprašė garsus juvelyras Stephenas Websteris. Auksinis kauliukas, auksinės grandinėlės ir visa kita yra niekis prieš deimantus, puošiančius antkaklį. Iš viso – 14,46 karatų.

Į paplūdimį – kepė ir akiniai

Aistė Jasaitytė, auginanti vieną mažiausių pasaulio šunų čihuahua Pupsį, neseniai atrado malonumą kurti šunims. Kartą pabandė nunerti Pupsiui šiltą nertinį ir užkrėtė šia aistra namiškius. Dabar Pupsis taps interneto svetainės veidu, atsiprašau, snukeliu ir demonstruos mezginius.

Drėgnas ir vėjuotas mūsų klimatas nepalankus lepesniems šuniukams. Aprengti šunelius, saugoti jų krūtinės ląstą ir papilvę pataria ir veterinarai. O parduotuvėse savo eilės laukia proginiai šuniukų drabužėliai, pižamos, šilti chalatai, kalyčių „stringai“, atėjus toms dienoms…

Šuniškas apavas dar glumina praeivius. Anksčiau apaudavo tik šunis gelbėtojus, kad nesusižalotų letenų. Kai šuns pagalvėlės ir tarpupirščiai jautrūs, o vedžiojate druska pabarstytais šaligatviais, kodėl nepasinaudojus šia užsienio patirtimi. Arba kodėl numoti ranka į vokiškus „Dog Goes“ akinius. Juos pirmiau pasiūlė šunims gelbėtojams, dirbusiems slidinėjimo kurortuose.

Šie akiniai naudingi ir katarakta sergantiems. Kai karšta, nuo šiluminio smūgio šunį puikiai saugo kepurėlė. Išeitų, šuniški aksesuarai atsirado ne tuščioje vietoje.

Kvepia apelsinais ir vanile

Jeigu augintinio kaklą juosia deimantai, jis turi gerai kvepėti. Posakis: smirda šunimi atgyveno. Dabar šunys kvepia apelsinmedžiu, vanile, muskusu. „Petite Amande“ šunų kvepalų buteliukas, parduodamas internete, kainuoja per 200 litų. „Mungo ir Maud“ prekių linijos savininkai londoniečiai Nicola ir Michal Sacher pakvietė garsią „nosį“ Lyn Harris sukurti šiuos kvepalus šunims. Bet anksčiau už šunų kvepalus sukūrė prancūzai. Lietuvoje galima įsigyti prancūziškų kvepalų „Oh my dog“. Tai Etienne de Swardt‘o kūrinys, savo karjerą jis pradėjo nuo šuniškų kvepalų.

Kvepalų prireikia ne tik vedantis augintinį į vakarėlį. Jų reikia demonstruojant šunį parodose. Ir pačiam malonu, ir prieš teisėją ir kolegas ne gėda, kai šuo išpuoselėtas.

Ar tai nekenkia šuniui? Ne. Kvėpinama šukuojant, šepetuką apipurškus kvepalais. Jei šuo trumpaplaukis, purškiama ant delnų ir glostomas šuns kailis.

Šunų Aukso amžius?

Žmonės kraustosi iš proto,– burnoja skeptikai, pamatę išpuoselėtus šunis. Šunų „chic‘o“ lyderės yra Jungtinės Valstijos. Zoologijos verslas ten klesti, deja, vis daugiau uždirba ir gyvūnų psichologai bei dietologai, nes šuneliai kenčia dėl antsvorio. Austrijos karalių parkuose žaidžiantys šunys (be antsnukių ir pavadėlių!) stebina tik mus. Šunys ten laukiami, bet stovi ženklai, draudžiantys važinėtis riedučiais, garsiai klausytis muzikos.

Briuselyje prie įėjimo į parką – šuns padėka šeimininkui, kad atsivedė į nuostabią vietą. Ir mažesnėmis raidėmis šuns prašymas dėl visa ko pasiimti maišelį išmatoms. Vilniaus gyvūnų mylėtojai taip pat jau galės nesislapstydami užsukti į Vingio parką. Kultūringai elgtis jie pažadėjo.

Ar XXI a. galima vadinti šunų Aukso amžiumi? Ne. Žmonės mylėjo šunis visais laikais. Prisiminkite faraonų augintinių mumijas, tūkstančiai viduramžių didikų portretų su augintiniais.

Gero šuns – gera kaina

Šuns vertę lemia ne vien jo išorinis grožis. Labai svarbu, kaip jis išauklėtas. Smagu, kad vis rimčiau žiūrima į šunų auklėjimą. Kiekviename mieste galima individualiai arba grupėse dresuoti šunį. Tereikia kreiptis į vietos kinologų klubą, pasidomėti, kokie Lietuvos kinologų draugijos dresuotojai (LKD) moko šunis.

Tikslios informacijos, kiek pinigų pakloja gyvūnų mylėtojai šunims išlaikyti, nėra. Manoma, kad nuo 50 iki 1200 Lt per mėnesį.
 
„Parodinio šuns šeimininkas, jeigu vyksta į užsienį, per metus išleidžia 4-5 tūkst. litų“, – sakė ilgametė čiau čiau veisėja Loreta Tamaševičienė. Geras veislinis šuo, įsigytas užsienio veislyne, kur veisiamos parodų žvaigždės, atsieina ne mažiau kaip 2-3 tūkst. eurų.

Į veislinių šunų rinką įsisuka ir perpardavėjų, vadinamųjų „užsienio veislynų tarpininkų“. Prieš metus vilnietė A. D. per tarpininkus už nemenką sumelę įsigijo „Maltos bišoną“ iš Vengrijos. Netrukus paaiškėjo, kad šuo neatitinka veislės standarto, turi sveikatos sutrikimų.

LKD pataria neskubėti. Pirmiausia reikia kuo daugiau sužinoti apie norimą šuns veislę ir veislyną, pasitarti su specialistais ir tik tada atlapoti piniginę. O jei piniginė nepakankamai stora, geriau priglausti neveislinį keturkojį iš gyvūnų prieglaudos, nei pirkti pigų „veislinį“ be kilmės dokumentų.
Geras veislinis šuo kainuoja gerus pinigus, bet šunų mylėtojai turi tvirtą alibi – meilę.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Svarbiausią akimirką abiturientams – mokyklos antausis (48)

Septyni Šakių „Žiburio“ gimnazijos abiturientai nekantriai laukė apeliacijų rezultatų,...

Pokeris dėl sporto ateities – ant ministrės stalo ir po juo (23)

Edis Urbanavičius jau paliko Kūno kultūros ir sporto departamento ( KKSD ) generalinio...

Prasidėjo dvidešimtmečio statybos: Kaune iškils „Continental“ gamykla sukurs 1000 darbo vietų (137)

Penktadienio rytą Kauno LEZ teritorijoje oficialiai duotas startas naujosios „ Continental “...

Analizė parodė žiaurią realybę: tai, kas vyksta Lietuvos ligoninėse, netelpa į jokius rėmus (520)

Apie darbo vietų ir gydymosi paslaugų išsaugojimą regionuose garsiai kalbantys politikai dėl...

Pataria nesimaudyti 6 Lietuvos tvenkiniuose (3)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai penktadienį pranešė rekomenduojantys...

Vandenyno dugne aptiko aukso prikrautą rusų karo laivą (30)

Vandenyno dugne Pietų Korėjos bendrovė aptiko didžiulio prieš daugiau nei šimtą metų...

Iš cirko pasirodymo vaikai išėjo verkdami: nufilmavo, kaip žiauriai elgiamasi su gyvūnais (31)

Šiandien cirkas ne linksmina, o gąsdina žmones. Tokią išvadą skelbia Audrius Urbonas,...

Šeimą Rusijos rinktinėje suradęs Staučė pravėrė šeimininkų dramos užkulisius (31)

Gintaras Staučė žinojo, kur smūgiuos Koke, Gerardas Pique , Iago Aspasas ir Luka Modričius ....

Putinas pripažino siūlęs Trumpui sandėrį dėl Ukrainos gali sukelti audrą Europoje (614)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas , pasak naujienų agentūros „Bloomberg“ šaltinių,...

Mokslininkai atrado naują žuvų rūšį: aptinkama tik Baltijos jūroje (5)

Esame įpratę manyti, kad Baltijos jūroje negyvena jokios įspūdingesnės žuvų rūšys, todėl...