Šiuolaikinio būsto dizainas idėjų ir vaizdų vis dažniau semiasi iš gretutinių mokslų bei menų. Ir štai ketvirtojo išmatavimo paieškomis, rato kvadratūros ir tiesiųjų paralelių susikirtimo užduočių sprendimu užsiima ne matematikai, o architektai ir dizaineriai. Šiandien mes pakalbėsime apie tai, kokios metamorfozės galimos trijų kambarių bute, kuris yra standartiniame daugiabučiame name.

Svetainės fragmentas: vyrauja ochros atspalviai

Apie veiksmų laisvę tokiame name kalbėti netenka: laikančių sienų negalima griauti, balkonų daryti gyvenamosios zonos dalimi negalima, sanitarinių mazgų ir santechninių prietaisų kelti iš vienos vietos į kitą negalima, viršyti leistino elektros galingumo negalima ir dar tokių pat dvidešimt “negalima”. O jeigu galima, tai dizaino priemonių pagalba.

Intarpas - takelis grindyse skiria valgomąjį nuo poilsio zonos

Tačiau net bute, kuriame gausu laikančių konstrukcijų, galima kai ką nugriauti nebijant suardyti lubų pertvarų. Arba, priešingai, ką nors naudingo ir simpatiško pastatyti. Taip architektas ir pasielgė, kad kuo racionaliau zonuotų turimą patalpą ir padidintų jų komfortabilumą.

Valgomasis

Trijų kambarių butą, kurio bendras plotas 77,23 m2 jis sugebėjo gana radikaliai pakeisti: prieškambario zoną transformavo prijungęs virtuvės link einantį koridorių, vietomis sukeitė svetainę ir miegamąjį (tuo būdu svetainė gerokai padidėjo), padidino tualetą ir vonią, bei pakeitė jų konfigūraciją.

Svetainė

Be to, buvo optimizuotos žmonių judėjimo bute kryptys, kad šeimos nariai minimaliai susidurtų vienas su kitu. Tam prireikė uždaryti praėjimą iš prieškambario į buvusį koridorių ir, priešingai, naujai sukurtos svetainės laikančioje sienoje padaryti arką.

Vaizdas į svetainę

Prieš vaikų kambarį ir miegamąjį padarytas specialus tambūras. Prie įėjimo į svetainę atsirado kolona su pristatyta prie jos pertvara, kuri kambarį skiria į dvi funkcines zonas.

Svetainės fragmentas

Pagrindinė dekoratyvinė interjero tema - banguojančios linijos. Ochra ir kiti geltonos atspalviai yra populiariausių interjerų spalvų reitingo lyderiai. Banguojantis dažyto kamščio įdėklas parketinėse svetainės grindyse skiria ją į valgomąjį ir poilsio zoną su kampine sofa ir televizoriumi.

Kas tai? Dizaino žaidimas ar stiliaus gimimas?

Miegamasis

Atvirose vitrinose ir stiklinėse lentynose laikui bėgant bus išdėstytos įvairiaspalvės skulptūros, tolimos salos Murano vazos ir indai. Sudarydami spalvotus šešėlius ant šviesių sienų vakarais jie sukurs pasakišką atmosferą.

Miegamasis

Banguojančios pertvaros ir spalvoti stiklo blokai pertvaras daro bendro interjero dizaino aktyviais dekoratyviniais elementais.

Miegamojo fragmentas

Vietoj buvusio miegamojo ir koridoriaus atsirado erdvi svetainė. Miegamasis yra pastelinių tonų, labiausiai atitinkančių šio kambario filosofiją.

Vaikų kambarys

Pagal būdingą šiam stiliui estetiką, architektas ir dizaineris aktyviai kovoja su visų projekcijų kampais. Ten, kur egzistuoja galimybė pakeisti kampo geometriją, tai daroma tučtuojau. Jeigu panašios galimybės nėra, tai pasiekiama meninėmis priemonėmis.

Virtuvė

Griežtos tiesios sienų linijos įjungiamos į bendrą plastinį žaidimą daugiapakopių lubų sujungimo dėka. Jų gipso kartoninių panelių kreivumas priešpastatomas griežtam standartinių architektūrinių konstrukcijų tiesumui.

Kolona

Linijų derinys pasikartoja (su kai kuriais variantais) puošnių grindų piešinyje. Jo paviršius nevienalytis ir sudarytas iš medžio (parketo, laminato, lentos, natūralaus kamščio), minkštos dangos (kiliminės), keraminės plytelės ir natūralaus akmens.

Vonia

Pageidautas kreivumas ir plastiškumas pasireiškia beveik visose interjero detalėse: pabrėžiant naujai sukurtas kambarių pertvaras ir angas dekoratyvinėse arba laikančiose kolonose, ratlankio tipo šviestuvuose, tam tikrose baldų ir dekoro formose (vazų, skulptūrų).

Išplanavimas

Stilių kuria ir spalvų deriniai. Šiandien madingas gelsvos ir mėlynos spalvų derinys, salotinės ir baltos su geltona, šviesiai pilkos su gelsva. Būtent šios spalvos dominuoja tinkuotose arba apklijuotose apmušalais sienose, kurias pritemdo natūralaus medžio durys, arkos ir grindys.

Svetainės fragmentas. Gėlės

Įdomūs sprendimai pritaikyti ir interjero dizaino šviesoje. Kiekviename kambaryje yra tik po vieną langą. Akivaizdu, kad to nepakanka pilnavertei patalpų insoliacijai, todėl bute organizuota apgalvota apšvietimo sistema.

Ji vienija kaitinimo lempas (miegamajame, koridoriuje ir virtuvėje), į gipso kartonines lubas įmontuotas halogenines lemputes (miegamajame ir vonioje), toršerą, šviestuvus ir į dekoratyvines pertvaras sumontuotą apšvietimą (svetainė). Valdyti šią sudėtingą sistemą galima automatinio jungiklio su davikliu pagalba arba rankiniu būdu.

Gėlės namuose turi būti ne tik po švenčių. Paskutiniu grakščiu potėpiu jos suvienija architekto kūrinį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Pentagono Kalėdų dovanos Baltijos šalims (469)

Po to, kai JAV Kongrese sutarta dėl rekordinio, beveik 700 mlrd. dolerių gynybos biudžeto,...

Už pažangios įmonės fasado – purvinų pinigų šleifas (104)

Prieš 7 metus mokslinės gamybinės akcinės bendrovės „ Precizika “ valdybos pirmininką...

Premjeras į ūkio ministrus teikia Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą (10)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis BNS patvirtino pasirinkęs parlamentaro „valstiečių“...

Spūsčių priežastys – kaip ant delno: štai, kaip jos formuojasi (52)

Nuolat susidarantys, o po kiek laiko be jokios akivaizdžios priežasties išsiskirstantys transporto...

Vystytojai įvardino klaidas, kurias padaro naujakuriai (3)

Žmonės, įsigiję butą be apdailos, lengvai gali padaryti keletą klaidų, kurios paskui skaudžiai...

Dėl Rusijos milijardieriaus – įtūžis Kremliuje (30)

Prancūzijos pareigūnai trečiadienį pateikė kaltinimus mokesčių slėpimu Rusijos...

Aukštojo mokslo likimas Kaune: susijungimas neišvengiamas (9)

Šiuo metu Kaune veikia 5 universitetai, tačiau po reformos jų turėtų likti mažiau. DELFI domisi,...

20 dienų valgė ligoninės maistą: kai kurie pasiūlymai gerokai nustebino ligoninės komentaras (547)

Šimtai legendų, mitų, komentarų, nuotraukų, klausimų, nuolatinių diskusijų – daug neramumų...

Iš Kim Jong Uno – akibrokštas visoms Šiaurės Korėjos motinoms (38)

Bet kokį progresą paralyžiuojančias tarptautinės bendruomenės sankcijas užsitraukusioje ir...

Legendinio Benny Hillo gyvenimas už kadro buvo lyg tragikomedija: vaidino ištvirkėlį, mirė vienas prieš televizorių (24)

Alfredas Hawthorne‘as „Benny“ Hillas (1924 m. sausio 21–1992 balandžio 20) buvo britų...