Jei paklaustumėte tėvų, kurie turi du ar daugiau vaikų, ar jie turi numylėtinį, daugeliu atvejų jie tai neigs. Tuo pat metu praktika rodo, kad iš tikrųjų daugumoje atvejų tėvai turi tokį numylėtinį – vaiką, kurį jie myli labiau už kitus, arba jaučiasi su juo geriau nei su kitais savo vaikais. Daugelis tėvų įsitikinę, kad toks favoritizmas yra nepastebimas, tačiau iš tikrųjų mažiau mylimi vaikai tai puikiausiai jaučia.

Mokslininkai tvirtina, kad mažiau mylimi vaikai turi problemų su saviverte, kas sukelia labai negatyvias pasekmes. Numylėtinio pasirinkimas – tam tikra vaikų tarpusavio lyginimo forma, kuri jų amžiuje suvokiama labai aštriai. Mažiau mylimas vaikas pradeda manyti, kad yra mažiau protingas, ne toks geras ir t.t., o dėl šių vidinių nuostatų, pradeda keistis jo elgesys.

Negana to, numylėtinio pasirinkimas galiausiai padaro šeimai pražūtingą poveikį. Atsiranda neišvengiama nesantaika tarp brolių ir seserų, taip pat tarp tėvų ir vaikų. Mažiau mylimi vaikai dažniau tampa sunkiais paaugliais, alkoholikais ar narkomanais ir neranda savo vietos gyvenime.

Taigi, jei pastebėjote, kad vienas iš jūsų vaikų tiki, jog mylite kitą vaiką labiau nei jį, neverta iš karto neigti jo nuomonės ar numoti į ją ranka. Būtina su juo pasikalbėti ir išsiaiškinti, iš kur kilo jo susirūpinimas ir kodėl susiformavo toks požiūris. Duokite šiam vaikui dėmesio, pademonstruokite, kad jūs drauge puikiai leidžiate laiką ir kad nereikia manyti, jog jį mylite mažiau. Tačiau darykite tai natūraliai: jei staiga imsite per daug dėmesio skirti šiam vaikui, jis labai greitai supras, kad jūs tik iš visų jėgų bandote užglaistyti savo kaltę.

Šaltinis
Temos
Tradicinių vertybių tinklapis „Šeima ir namai“