aA
Kiekviena spalva kažką simbolizuoja. Spalvos – tai konkrečių kultūrinių reikšmių, kurios psichologiniame lygmenyje yra lyg atkakli semiotinė sistema, metaforos: raudona spalva simbolizuoja aistrą ir agresiją, žydra – ramybę, geltona – optimizmą ir t.t. Kitais žodžiais tariant, spalvos turi savo kalbą, lygiai taip pat kaip ir gėlės, sapnai arba zodiako ženklai.
Spalvos skonis_11

Dangiškas malonumas – tai ne tik šokolado skonis, bet ir jo spalva. Jis pasižymi nepriekaištingu grafinių linijų švarumu. Šokolado ir kavos spalvos laikomos tradicinėmis, jeigu renkatės odinius baldus. Ir, greičiausiai, pačios populiariausios.

Kavos tirščiais galima ne tik burti, bet ir kurti interjero spalvinę gamą. Sėkmingas pavyzdys – kavos spalvos komoda ir neįprastas kabinetas, gausiai apstatytas žydinčiomis gėlėmis.

Spalvos simbolika, kaip taisyklė, susijusi su jos priklausomybe kokiai nors medžiagai – medžiui, odai, drobei, popieriui. Ir šia prasme sodri ruda spalva yra ypatingai daugiareikšmė. Tačiau pastaruoju

Spalvos skonis_8

metu dizaineriai nenori jos vadinti niekaip kitaip, kaip tik “kavos” arba “šokolado” – būtent taip skamba rudos spalvos pavadinimas didžiojoje kolekcijų ir modelių dalyje.

Spalvos skonis_9

Asociacijos su kava ir šokoladu įgauna masinio gastronominio pamišimo pobūdį, o pavyzdinės priemonės interjere tokio požiūrio dėka prisipildo ne tik spalva, bet ir skoniu ir netgi aromatu. Todėl nieko stebėtino, kad “malonūs visais atžvilgiais” atspalviai pasirodo esantys pačiais tinkamiausiais siekiant sukurti bendrą hedonistinę nuotaiką šiuolaikiniame dizaine.

Spalvos skonis_6

Nuolatinis poreikis komfortui šiandien patenkinamas atvirai siekiant prabangos ir gyvenimo malonumų – būtent todėl ypatingai aktualiomis tampa spalvos, susijusios su įsivaizdavimu apie malonų laiko praleidimą.

Spalvos skonis_7

Kalbama ne tik apie spalvas, bet ir apie pačius daiktus: pastarojo meto “cigarinis renesansas”, pasireiškiantis susidomėjimu įvairaus dizaino pypkėmis, kandikliais ir įvairiausiais aksesuarais, arba neįtikėtinas profesionalių ir pusiau profesionalių baro aksesuarų populiarumas, susijęs su “vyno” tema, - visa tai tik neryškios, tačiau neabejotinai mielos “malonumo mados krypties” aspektai.

Spalvos skonis_5

Kavos spalva – tai tas retas atvejis, kai spalva tinka prie beveik visų egzistuojančių dizaino krypčių. Be to, šis universalumas būdingas ne tik pagrindiniam sodriam rudos spalvos tonui, bet ir jo “sušvelnintoms formoms” – tai visi įmanomi rudos spalvos atspalviai, kurie asocijuojasi ne tik su taip vadinama juoda kava ar karčiuoju šokoladu, bet ir su balta ir pieno spalvomis, baltos spalvos atspalviu. Visi šie “skanūs” atspalviai sukuria naują koloristinę mados kryptį.

Spalvos skonis_4

Tokios spalvos turi moralinę – psichologinę potekstę, simbolizuojančią pradines ir amžinąsias vertybes ir padeda sukurti ypatingai komfortišką aplinką. Šios spalvos aktyviai naudojamos etniniame stiliuje, nes priklauso pagrindinėms, natūralioms ir gamtinėms spalvoms. Kavos atspalviai laikomi klasikiniais ir rodo eleganciją bei rafinuotą skonį.

Spalvos skonis_3

Galiausiai, jos yra puiki aristokratiška alternatyva “turginiam” pastarųjų metų daugiaspalviškumui. Be to, kavos spalva visiškai neturi nostalgiško liūdnumo. Kavos skonis – tai paties gyvenimo, epikūrizmo ir įtempto civilizacijos ritmo skonis.

Spalvos skonis_1

Jeigu rinksitės kavos su pienu atspalvį, niekuomet nesuklysite. Panašių atspalvių gausu: juk viskas priklauso nuo to, kiek į kavą įpilsime pieno. Tačiau šių atspalvių unikalumas yra tame, kad jie nepriekaištingai atrodys tiek santūraus retro, tiek ir šiuolaikinio neoromantizmo stiliumi sukurtame interjere. Dvasinis komfortas tokioje aplinkoje garantuotas. Kaip sakoma: “ir skanu, ir naudinga.”

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (52)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (7)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (12)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių (7)

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (2)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (474)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (21)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Ar iš tiesų kaime sunku rasti darbo? (11)

Skurdas, nedarbas, alkoholizmas – tokiais žodžiais dažnai apibūdinamas šiandieninis Lietuvos...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (176)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Į Lietuvą veržiasi šaltis ir sniegas – gruodžio mėnuo bus kitoks nei įprasta (56)

Nors ruduo dar nesibaigė, daugeliui smalsu, kokia laukia žiema. Kai kurių klimatologų teigimu,...