Cher namas panašus į pasaulio tvarinį, kuriame keturias stichijas – ugnį, žemę, vandenį ir orą – apjungia “penktasis elementas” – namų šeimininkė, gyvenanti harmonijoje su jais. “Aš – kaip medis, kuris kasmet keičia lapus, - apie save sako aktorė, - arba gyvatė, kuri nusimeta odą; aš visuomet keičiuosi ir nebijau šių permainų.”
Nesunku įsivaizduoti, kokiu dėmesiu yra apsuptos tokio lygio žvaigždės kaip Cher – aktorė ir dainininkė, seniai ir stipriai įsitvirtinusi muzikiniame ir sceniniame Olimpe. Trys su puse dešimtmečio spindinčios aktorinės karjeros, kurių metu Cher nusifilmavo šešiolikoje filmų, atnešė jai gilios dramos aktorės šlovę ir aukščiausius apdovanojimus – Oskaro ir Palmės šakelės premijas. Ir ne taip jau svarbu, ar ji atlieka epizodinius, ar pagrindinius vaidmenis – jos vaidyba visuomet nepriekaištinga.
Cher rezidencija

Tačiau niekas taip tvirtai ir vaizdžiai nepasakoja apie žmogų kaip jo paties namai, asmeninio gyvenimo daiktai.

Cher namai – amerikiečių dizainerio iš Los Andželo Rono Julsono, kuris jau devynioliktą kartą rūpestingai aktorei kuria, jo paties žodžiais tariant, “nuostabius rėmelius”, fantazija. Misterija ir logika, ryškus jausmingumas ir tikslus apskaičiavimas, egiptietiškas dekoras, atsižvelgiant į šiuolaikines antikines proporcijas – būtent šioje intuicijos, instinktų ir racionalumo sankryžoje atsiranda ir patikimas vaizdas.

Vidinis kiemelis

Namo sienos, panašios į magišką veidrodį, spindi kažkuo nematomu, atrodo, lyg jos turi atgalinį ryšį su mūsų pasauliu. Neatsitiktinai jį saugo didelės karališkosios kobros, apsivyniojusios ne tik veidrodžius, bet ir jų atspindžius. Egiptiečių mitologijoje gyvatės – šaltinio, tai yra Nilo, o tai reiškia ir gyvenimo privatumo, sergėtojos.

Namo erdvė – gerai apgalvotas spalvos ir šešėlių žaidimas. Kelių stilių derinys, prietemos kaitaliojimas su akinančia viršutine šviesa suteikia gyvenamosios erdvės kūrybingumo idėją ir tuo pat metu atlieka utilitarinį vaidmenį. Užtamsinimas, netgi suteikdamas vėsumo įspūdį, saugo nuo karštų pietinės saulės spindulių.

Meditacijos kambarys

Oras, spalva, atviros kolonados ir antrojo aukšto galerijos ritmas, pusiau apvalių arkų, kapitelių suėjimas lengvai, lyg užuomina atkartojantys lotoso formą, - visa tai apjungia namo elementus. Čia nėra nieko antrarūšio, atsitiktinio, pavyzdžiui, dekoratyvinis lotoso atvaizdas – ne tik architektūrinė detalė, bet ir namų šeimininkės simbolis. Lotosas – kurianti jėga, susijusi su moteriška prigimtimi, gyvybiška energija, dieviškumu, švarumu, dvasingumu, ramybe ir tyla.

Tikrai negalima pasakyti, kad Cher trūksta tikslo siekimo ir gyvybinių jėgų – juk ne veltui ji laikoma ilgiausios ir sėkmingiausios karjeros per visą šou verslo istoriją savininke. Tyla ir ramybe, tuo, kaip paversti namus “patikimu uostu”, pasirūpino Ronas Julsonas. O juk jis puikus savo srities specialistas.

Profiliniai siluetai

Rono Julsono vardas yra tarp šimto sėkmingiausių pasaulio dizainerių. O dar Julsonas vadinamas “žvaigždžių dizaineriu.” Ir iš tikrųjų – Rono klientais skirtingais metais buvo princesė Diana, kuriai jis apipavidalino erdvią vilą Ramiojo vandenyno pakrantėje, įvairūs muzikantai ir kompozitoriai, aktoriai.

Drapiruotės, gesinančios garsą ir “suminkštinančios” formą – mėgiamiausias dekoratoriaus Julsono darbo metodas. Glotni poliruotų medinių stalų faktūra, sausų šakelių vėduoklės, minkštas kilimas po kojomis, natūralių medžiagų šiluma – visa apimančio jaukumo teritorija.

Miegamasis

Visos patalpos Cher name spindi visiškai nepakartojamais vaizdais. Didingas, beveik karališkas valgomojo interjeras. Poliruotas juodas pietų stalo granitas ir porinės kėdžių (greičiau sostų) grupės primena Senovės Rytų dinastijų ramybę. Akmenį gracingai dabina ryškios trapios vazos iš permatomo stiklo.

Šeimininkės miegamajame – visų jausmų ir emocijų centras. Tai – antro aukšto patalpa, langais išeinanti į balkoną, dekoruota “nakties tonais”. Čia karaliauja minkštas, švelnus nuovargis, snaudulys ir fatališkas instinktų neišvengiamumas. O oras pripildytas malonaus rojaus sodų kvapo. Niekas taip neužaštrina jausmingumo kaip kvapai. Uoslė, pats seniausias, archaiškiausias žmogiškojoje aplinkoje ir tuo pat metu pats stipriausias iracionalus jausmas.

Svetainė

Dažni “gyvosios” gamtos intarpai, žolės ir augalai tirpina aštrius aromatus. Galima užuosti stiprias, egzotiškas ir drąsias natas, kompozicijas, kurias sukūrė Cher muskuso, vanilės, ilang-ilang, vaisinės esencijos, lelijų ir bijūnų pagrindu. Cher kvėpinasi būtent tokiais kvepalais, kurie yra gaminami dar nuo 1988 metų. Pašildyto aliejaus aromatas sutinka šeimininkę jau prie namų slenksčio, kur juos, banga po bangos, išskirsto specialūs šviestuvai ant ilgų stovų.

Kažkada Cher savo ryškia ekstravagantiška išore ir temperamentu beveik įvykdė estetinę revoliuciją, ekrane nustumdama “karamelinės” blondinės paveikslą ir tuo nusipelnydama tūkstančių moterų dėkingumo, nenorinčių gyventi “po kopija”. Už savo išvaizdą ji turi būti dėkinga savo mišriam kraujui – šerokių indėnų, prancūzų ir armėnų.

Veidrodžių karalystėje

Turtingas reminescencijomis menas yra jos prigimtyje. Cher yra artimas ir tarptautinis Rono Julsono dizainas. “Cher stiliaus” ekstrakto savybe išskirta “liepsnojanti prabanga”. O “žanro atmintyje” pasiliko visos įmanomos iš namų į namus keliaujančios malonios smulkmenos, prisirišimas prie kurių yra stipresnis už mus pačius.

“Kiekvienas žmogus turi galią ir galimybę pakeisti savo gyvenimą, - kažkada pasakė aktorė. – Tačiau negaliu pakęsti, kai kažkas mėgina pakeisti mane. Aš per daug ilgai ėjau link šios laisvės. Ir niekam neleisiu jos riboti”.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Turtuolių pamėgtoje saloje trokštančius aistringų nuotykių išduoda nekaltas ženklas

Prancūzijos Polinezijoje aplankiau Taitį ir Borą Borą, tačiau didžiausią įspūdį paliko...

Kremliaus ruporai vilniečius baugina: jūs net nežinote, kas jus vežioja sostinės gatvėmis (253)

Ar žinojote, kad Vilniuje važiuodami autobusu 3G iš oro uosto į Fabijoniškes ir įsigiję...

Karbauskis ruošia sprendimą, kuris perbraižys Lietuvos verslo ribas (280)

Valdančioji „valstiečių“ frakcija netrukus ketina Seime teikti Konkurencijos įstatymo...

Kas vyksta Luhanske: pateikė dvi versijas miesto centrą apsupę ginkluoti asmenys (116)

Šiuo metu vadinamojoje „Luhansko liaudies respublikoje“ (LLR) tvyro įtampa - antradienį į...

Masiulis: Seimo komisija vykdo „archeologinius kasinėjimus“, o rusiška įranga diegiama toliau (196)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), tęsiantis neteisėtų verslo ir politikų...

Vilniaus centre jau stovi eglutė: žada, kad bus daug šviesų (19)

Sostinėje pradėjo ryškėti pirmieji artėjančių Šv. Kalėdų ženklai. Vilniečių,...

Internautai nerimsta: kaip „Vienas namuose“ filmo herojaus tėvai galėjo leisti sau tokią prabangą? (15)

Nenumaldomai artėjant šventiniam laikotarpiui, kada televizijos kanaluose ims dominuoti filmai...

Kokios spalvos bus madingos per šias Kalėdas

Kasmet įpusėjus lapkričiui parduotuvių vitrinose jau pradedame pastebėti kalėdinių dekoracijų,...

Specialistas apie šių metų orus Lietuvoje: situacija yra neįprasta (3)

Pastaruoju metu galime matyti pakilusį Neries vandenį Vilniuje, dėl gausaus lietaus didžiulių...