Esate vyno mėgėjas? Tikriausiai dažnai ilgiau stabtelėjate prie maisto parduotuvės vyno lentynos ar atidžiau žvelgiate į restorano vyno sąrašą. Jūsų dėmesį patraukus naujam vynui iš pamėgto vyno regiono ar vynmedžio veislės žaliavos, klausiate kelnerio ar pardavėjo: koks jis yra? Po solidžios pauzės populiariausias atsakymas būna „ baltas (raudonas) ir geras", tad jums lieka spręsti, ar pasitikėti tokiu paaiškinimu.
Be abejo, kai kurie iš jūsų abejoja savo sugebėjimais, nes dažnas yra matęs kino filmą, kuriame koks nors šaunus herojus užrištomis akimis ragauja vyną ir taria: „Corton-CharlemagneGrand Cru, 1969 metų derliaus". Tikėkite tuo tiek pat kiek tikite pasaka apie skraidantį kilimą. Verčiau pagalvokite, kad kiekvienas žmogus gali atskirti gerą maistą nuo blogo, vien iš to, ar patinka jis jam ar ne. Ieškokite malonaus skonio, pasitelkite šiek tiek žinių, ir galėsite pasakyti, kuo vienas vynas geras dabar, o kuo kitas pasižymi po penkių metų išlaikymo.

Geriausia vyno ragavimo studijas kaip ir ragavimą pradėti nuo vyno apžiūros. Tai ir bus šio straipsnio tema. Visų žmonių akys geba pastebėti itin nedidelius spalvinius skirtumus. Supančios aplinkos spalvinė įvairovė nevalingai treniruoja žmogaus regą. Tai turėtų padidinti jūsų pasitikėjimą savo jėgomis.

Sauvignon Blanc vynas, turintis sodresnę šiaudų spalvą

Ragaujamas vynas jau iš taurės, tad laikydami ją prieš baltą foną, pažiūrėkime, ką galima pasakyti pažvelgus vien tik į jo spalvą. Spalva - iš vienas rodiklių, leidžiančių spėti vyno amžių, nes tam tikra spalva yra būdinga vynui per atitinkamą jo amžiaus etapą. Visai natūralu, kad visi vynai jauname amžiuje turi itin panašią spalvą, bet trumpaamžis vynas bus išgertas, kol dar neįgavo brandaus amžiaus spalvos.

Ryški purpurinė raudono vyno spalva ar blyški geltonai žalia sauso balto vyno spalva yra ženklas, kad šis vynas yra labai jaunas ir tinka vartoti tik norint patirti stiprų, jauno vyno skonį. Tokio paties jauno charakterio baltas saldus vynas iš vėlyvo skynimo vynuogių yra citrinos geltonumo spalvos.

Prabėgus keleriems metams po pagaminimo švelnėja vyno charakteris, o kartu atsiranda spalvos pakitimų. Raudonas vynas praranda purpuro spalvą ir kurį laiką pabuvęs rubino spalvos tampa tiesiog raudonas. Tai spalva vyno, kuris dar neturi brandos požymių. Baltas sausas vynas minėtą blyškią spalvą su amžiumi gali pakeisti į geltoną šiaudų spalvą. Pastaroji spalva būdinga ir visai jaunam švelnaus klimato krašto baltam vynui (Burgundy, /.o/revyno regionai Prancūzijoje).

Bręstant raudonam vynui, vyksta laipsniškas vyno dažančiųjų medžiagų dalelių skilimas ir iškri-timas nuosėdų pavidale. Tuo pačiu metu vyksta nežymi oksidacija. Šių procesų pasekmė - vyno šviesėjimas ir neženklaus rudo atspalvio atsiradimas. Tad raudonos spalvos su rudu atspalviu vynas yra žengiantis į brandą vynas, nors yra išimtys, kai šią spalvą turi ypatingai karštais metais skintų vynuogių vynas arba raudonas vynas, pagamintas iš kaitintos vynuogių misos (sulčių). Pastarasis atvejis būdingas Rytų Europos „Kagorui".

Auslese kategorijos vynas, turintis "pavandenijusią" šiaudų spalvą su žalsvu atspalviu

Aukso spalvos baltas sausas vynas yra visiškai subrendęs, nors ta pati saldaus vyno spalva leidžia spėti, kad galima tikėtis tik neženklių brandos požymių. Šios spalvos sausas Burgundy vynas iš Chardonnay vynuogių yra ne mažiau kaip dešimties metų senumo ir turi būti geriamas be tolimesnio išlaikymo. Atminkite, kad jeigu šiaudų spalvos vynas įgauna rudą atspalvį, tai ženklas, kad jis neilgaamžis.

Laikas aptarti geidžiamiausias vyno spalvas, būdingas tik ilgaamžiui, visiškai brandžiam vynui. Raudonas vynas, tarkime iš Piedmonte regiono Italijoje, po dešimtmetį trukusio išlaikymo tampa raudonmedžio spalvos, arba, kitaip tariant, tiesiog ryškesnis tampa rudas raudonos spalvos atspalvis. Baltas saldus vynas iš vėlyvo skynimo vynuogių po kelių dešimtmečių išlaikymo subręsta ir yra taip vadinamo „seno aukso" arba tamsiai geltonos spalvos su oranžiniu atspalviu. Tokios spalvos baltas sausas vynas yra tikriausiai „miręs", t.y. nevartotinas.

Paprasto vyno spalvų paletės apžvalga baigta, tačiau verta paminėti, kad pastiprintas raudonas vynas po ilgo brandinimo ąžuolo statinėje būna šviesiai rausvos spalvos su labai ryškiu gintaro atspalviu. Ši paprastam raudonam vynui rodanti senatvę spalva vadinama gelsvai ruda (angliškai tawny, tarti - ton/). Šios spalvos būna dėl ilgų išlaikymų statinėje žymus vynas Tawny Port. Balti pastiprinti vynai taip pat išsiskiria paprastam vynui nepriimtina spalva.

Vidutinio tamsumo rožinis vynas, turintis oranžinį atspalvį

Madeira vynas, ilgą laiką išbuvęs supilstytas į statines, kaitinamas tiesioginių saulės spindulių, yra geltonos ir gintaro spalvų. Šų spalvų proporcija įvairiai kinta. Saldaus stiliaus Ispanijos 5/?OT7(Cheresas) būna dažomas natūraliais vynuogių dažais, todėl kartais gali būti net rudas.

Kalbant apie rožinį vyną, negalima apibūdinti, ar jis turi būti blyškiai rožinis ar rausvas, nes tai pasirinkto gamybos būdo nulemta savybė. Dažnai šviesesnis rožinis vynas yra kiek gaivesnis už tamsesnį. Kadangi gaivumas yra geidžiamiausia rožinio vyno savybė, venkite ryškių oranžinių atspalvių dažyto rožinio vyno, nes jis būdingas per daug subrendusiems rožiniams vynams.

Minėdamas sąvokas „jaunas vynas", „vyno branda", sąmoningai neakcentavau, po kokio išlaikymo ateina minėtas brandos periodas. Patys pradėkite bandyti nustatyti vyno amžiaus tarpsnį, o ne konstatuokite, kiek metų vynas išlaikytas.

Aptarus vyno spalvų skalę, būtina nagrinėti kitą svarbų vyno išvaizdos aspektą - spalvos sodrumą. Panašaus amžiaus ir kilmės vynai net ir būdami vienodos spalvos ir atspalvio gali būti nevienodo tamsumo. Apžvelgiant taurėse esančius vynus galima pastebėti, kad palenktoje į šoną taurėje, vyno spalva giliausioje vietoje ir ties taurės kraštu yra nevienodo intensyvumo.

Madeiros vynas, turintis ryškią aukso spalvą su gintaro atspalviu

Ryškesnė raudono vyno spalva leidžia manyti, kad vynas pagamintas iš gerų metų subrandintų ir skintų vynuogių derliaus. Dažnai toks vynas yra skaidrus, bet dėl sodrios spalvos beveik nepermatomas. Pigus, dirbtinai nesumažinto vynuogių derliaus vynas bus šviesios raudonos spalvos. Sodrios spalvos baltas vynas ties taurės pakraščiu yra nedaug šviesesnis nei jos centre.

Trumpai paminėsime vyno skaidrumą bei klampumą. Tinkamai patiekiamas vynas visada turi būti skaidrus. Drumzlinas aropališko skaidrumo vynas dažniausiai parodo, kad jis turi ydingų metalo druskų perteklių arba jame vyko kenkėjiška mielių rūgimo veikla. Neverta kreipti dėmesį į vyno drumzlėtumą, jeigu perpilant iš butelio į grafiną seną Vintage PortBordeauxk\aretą ar šiuo metu madingus nefiltruotus vynus, drumzlės pasklinda po skystį; vyno skonio tai nepakeičia. Atminkite, kad baltas neskaidrus bei drumzlinas vynas yra sugedęs.

Dalis vyno mėgėjų labai sureikšmina kai kuriems vynams būdingą vizualinį klampumą. Nuo taurės sienelių žemyn srovenantis skystis yra vadinamas „ašaromis" arba „kojomis". Šis reiškinys nepalengvina vyno skonio numatymo, išskyrus tai, kad galima tikėtis didesnio alkoholio kiekio vyno sudėtyje.

Norėtųsi, kad šias žinias jūs kuo greičiau pritaikytumėte praktiškai. Štai situacijos, kada tai galite padaryti. Pradėkite apžiūrą dar parduotuvėje. Laikydami butelį už kaklelio, žvelkite į šviesą įstrižai per butelio dugno įlinkį. Galite bent spėti, kiek sodrios spalvos bus vynas, o taip pat matysite, ar jis nėra sudrumstas. Jei sudrumsti visi jūsų mėgstamo vyno buteliai, gali būti, kad jis tik atvežtas į parduotuvę ir tik dėl kratymo yra miglotas. Geriau nerizikuokite ir jį apžiūrėkite po dienos.

Jaunas Cabernet Sauvignon veislės vynas

Namie apžiūrėkite mėgiamo vyno spalvą. Atsakykite sau, į kokį vystymosi etapą įžengęs vynas, vertindami jį pagal spalvą. Jei jis yra jaunas, galbūt pora papildomų butelių pradės jūsų kuklią kolekciją Restorane pirmiausia paprašykite užsakyto vyno taurę sau. Jei vynas neskaidrus, tikrai verta jo atsisakyti, nes butelis atkimštas gal savaitę.

Deja, vakuuminiai kamščiai Lietuvoje dar retenybė. Restorano šeimininkui verta paragauti kiekvienos naujos siuntos vyną. Nesubrendęs vynas jūsų vyno sąraše nepridės restoranui populiarumo, tad ieškokite brandaus. Galų gale žinosite, nuo ko pradėti - kaip ir visame pasaulyje - savo restorano vyno kolekciją. Būkite atsargūs, įrengdami dirbtinį dienos apšvietimą, nuo jo itin keičiasi vyno spalva!

Sėkmės renkantis vyną!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (82)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (87)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (101)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (47)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (34)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (101)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (414)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė (3)

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (287)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (6)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...