aA
Nustebsite, kaip vaikų ateičiai gali atsiliepti dabartinis mūsų elgesys.
Psichologė išvardijo, ką būtinai turi žinoti auginantys berniukus arba mergaites
© Adobe Stock

Jeigu jūs mergaitės mama

Turite žinoti:

 • Yra didelė tikimybė, kad dukra bus panaši į jus ir nusikopijuos jūsų likimą, galbūt šiek tiek pakeistu pavidalu, tačiau nusikopijuos. Ir dėl to tiesiog dabar imkite galvoti, kaip, kur ir su kuo gyvenate. Linkite jai geresnio gyvenimo? Tučtuojau pradėkite keisti saviškį.
 • SAVIUGDA IR TOBULĖJIMAS – paprastai apie psichologiją ir saviugdą
 • Jūs savo mergaitei esate pavyzdys – kokia turi būti moteris. Ir dėl to tiesiog dabar atkreipkite dėmesį, kaip atrodote viduje ir išorėje.
 • Ji elgsis su savimi taip pat, kaip jūs elgiatės su ja ir pačia savimi. Ir dėl to tiesiog dabar užsiimkite gerais santykiais su savimi. Pagarba, palaikymu, meile, savęs tausojimu.
 • Ji lygiai taip pat kaip jūs elgsis su savo kūnu ir sveikata. Ir dėl to tiesiog dabar užsiimkite viskuo, ką skauda. Pamilkite savo kūną, pasirūpinkite juo, liaukitės kabinėtis prie jo dėl visiškų smulkmenų.
 • Ji spręs problemas lygiai taip pat, kaip jas sprendžiate jūs. Ir dėl to tiesiog dabar nustokite slėpti galvą smėlyje, kai reikia kažką nuveikti. Pakaks bijoti. Prisiminkite apie atsakomybę už savo pačios gyvenimą.
 • Ji susiras sau vyriškį, labai panašų į tą, su kuriuo dabar gyvenate. Ir dėl to tiesiog dabar užbaikite toksiškus santykius ir išsiaiškinkite, kaip ir kodėl į juos įsipainiojote, kad daugiau tai nepasikartotų. Supraskite, ką darote santykiuose, ką duodate ar ko neduodate vyrui ir apskritai, kiek mokate kurti normalius santykius.
 • Dukra mokosi jausti per jus, kaip ir suprasti save. Ir dėl to tiesiog dabar išanalizuokite, kaip su ja bendraujate, ką jai apie ją kalbate, ar tai sustiprina jos pasitikėjimą savimi, ar atvirkščiai – žlugdo.
 • Supraskite, jūsų dukrai reikalinga ne šiaip draugužė ar griežta tamsta mokytoja. Jai reikia suprantančio, palaikančio, lanksčiai ir atsargiai ją mokančio žmogaus. Ir dėl to tiesiog dabar pasakykite jai, kaip ją mylite. Tegu ji visada prisimena, kad ji – pats geriausias jus ištikęs gyvenime įvykis.


Jeigu jūs berniuko mama

Jūs turite žinoti:

 • Jis – ne mergaitė, nelaukite, kad jis gyvens ir elgsis taip, kaip jūs – mergaitė. Ir dėl to tiesiog dabar pamąstykite, ar pasirengusi įžvelgti sūnuje vyrą su savo savitu, nepanašiu į jūsiškį pasauliu.
 • Sūnaus sėkmė gyvenime didele dalimi priklausys nuo jūsų tikėjimo juo. Ir dėl to tiesiog dabar pasakykite sūnui, koks jis puikus, kaip puikiai daro štai tą ir aną. Dažniau jį girkite, žavėkitės, tikėkite juo.
 • Jūs – sūnaus jausminės dalies pagrindas. Tai, kaip elgiatės su juo jausmų prasme, paklos pamatus jo emocijoms. Ir dėl to tiesiog dabar leiskite sau reikšti jausmus sūnaus adresu. Leiskite jam jausti visą emocijų spektrą. Ir dar – berniukai irgi verkia, ir tai normalu. O jeigu neverkia, tai dėl to, kad sunkiai susirgo – psichiškai arba fiziškai.
 • Moterys dažnai baiminasi „užmylėti“ sūnus, kadangi jie berniukai. Tačiau berniukai irgi žmonės, jiems irgi reikalinga mamos meilė. Nuo meilės jie nepavirs mergaitėmis, netaps pernelyg „suminkštėję“, jie taps paprasčiausiai laimingesni, sveikesni ir labiau savimi pasitikintys. Ir dėl to tiesiog dabar stipriau jį apkabinkite ir pasakykite, kaip jį mylite.
 • Yra didelė tikimybė, kad jis išsirinks labai panašią į jus moterį. Pasirinkimas palies visų pirma vidinį pasaulį, o ne išvaizdą. Ir dėl to tiesiog dabar pašalinkite iš savo gyvenimo ir elgesio viską, kas toksiška. Padirbėkite su savimi. Parodykite jam normalaus moteriškumo ir harmoningų santykių pavyzdį.
 • Jūsų vyras – vyriškumo pavyzdys jūsų sūnui. Ir dėl to tiesiog dabar atkreipkite dėmesį, kas gyvena greta jūsų ir pagalvokite, ar norėtumėte, kad jūsų sūnus taptų tokiu pačiu. Jeigu ne – tuojau pat užsiimkite savo santykiais.
 • Visada prisiminkite – jis ne jūsų nuosavybė. Kada nors jis užaugs, susiras kitą, ne mažiau mylimą už jus moterį. Nereikia su ja konkuruoti. Jūsų santykiai su sūnumi – motiniški, o jų santykiai – meilė. Nesupainiokite! Ir dėl to tiesiog dabar užsiimkite savo gyvenimu, užpildykite jį. Paleisti žymiai lengviau, kai neliekate prie suskilusios geldos.
Tradicinių vertybių tinklapis „Šeima ir namai“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.7500

Top naujienos

Epidemiologinei situacijai negerėjant Vyriausybė griežtina karantiną: būriuotis galima tik dviese (231)

Ministrų kabinetas trečiadienį apsisprendė griežtinti visoje Lietuvoje įvesto karantino...

ŠMSM: mokinių atostogos ilginamos nebus, priimtas sprendimas ir dėl nuotolinio mokymo skelbiamos atostogų datos (30)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo...

Liepkalnyje jau gaminamas sniegas: jei nebus leidžiama dirbti, gresia bankrotas SAM: veikla galima tik iš dalies (165)

Paspaudus šalčiams žiemos slidinėjimo centras „ Liepkalnis “ jau gamina sniegą, tačiau iki...

Internete žaibiškai plinta vaizdo įrašas: prie Gražulio pastebėtas paslaptingas vyras sukėlė klausimų (177)

Internete žaibiškai išplito vaizdo įrašo ištraukos iš nuotoliniu būdu vykusio Kultūros...

Skvernelis į kritiką dėl ribojimų akcijoms sureagavo piktoku pokštu (28)

Vyriausybė trečiadienį nusprendė įvesti rekomendaciją parduotuvėse, prekybos centruose,...

Po Trumpą ginančio advokato žodžių respublikonas pratrūko: viskas nuėjo per toli

Donaldo Trumpo rinkiminės kampanijos teisininkas pirmadienį paragino pasitelkti smurtą prieš...

Buvusiai Seimo vadovei Degutienei skirta valstybinė pensija (222)

Kadenciją baigianti Vyriausybė buvusiai Seimo vadovei konservatorei Irenai Degutienei...

Po Nausėdos kritikos ministrų dėlionė tik sunkėja: kai kurios partijos plano B net nenori svarstyti (575)

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su kandidatais į ministrus. Dar praėjusią...

Vyriausybė siūlo smarkiai didinti baudas už karo tarnybos vengimą (45)

Kadenciją baigiantis Ministrų kabinetas siūlo didinti baudas už neatvykimą į karo tarnybą ir...

Kol „valstiečiai“ tikisi perkrauti santykius su valdančiaisiais, TS-LKD atkerta: taip lengva nebus (76)

„Valstiečių “ frakcija viliasi, kad ketvirtadienį pavyks „perkrauti“ santykius su...

|Maža didelių žinių kaina