Ši programa, iki šiol vykdoma tik Danijoje ir Lietuvoje, įrodė, kad žymiai pagerėjo programoje dalyvavusių vaikų sugebėjimai įveikti sunkumus, todėl planuojama ją įdiegti kitos pasaulio šalyse.

Kvebeko universiteto Monrealyje psichologijos katedros profesorius Brian Mishara ir Oslo universiteto medicinos katedros daktarė Mette Ystgaard dvejus metus vertino rezultatus, gautus dirbant pagal šią programą su 636 vaikais iš Danijos ir Lietuvos. Jie priėjo prie išvados, kad „šio vertinimo rezultatai rodo, jog programa „Zipio draugai“ žymiai pagerina trumpalaikius vaikų sugebėjimus susidoroti su kasdieniais sunkumais, vaikai pradeda labiau bendradarbiauti su kitais, geba geriau susitvardyti ir suprasti kitus, sumažėja bendravimo problemų.

Šie duomenys buvo surinkti dirbant su skirtingo amžiaus vaikais dviejose visiškai skirtingose kultūrose. Tyrimo rezultatai nudžiugino daugelį šią programą remiančių mokytojų entuziastų. Visi jie sutaria, kad programa pagerina vaikų bendravimą su kitais vaikais ir mokytojais, padeda jiems susidoroti su vaikų kasdieniame gyvenime iškylančiomis problemomis“.

Ir Danijos, ir Lietuvos mokytojai pastebėjo, kad pagerėjo vaikų socialiniai įgūdžiai, o pasikalbėjus su vaikais pastebėta, kad jie ėmė daug geriau suprasti kitus. Lietuviai vaikai tapo daug atkaklesni, labiau pasitikintis savimi, pagerėjo jų savitvarda. Tik Lietuvoje buvo galima gauti palyginimui kontrolinės vaikų grupės rezultatus, kurie parodė, kad tokios elgesio problemos, kaip pernelyg išreikštas ekstravertiškumas ir hiperaktyvumas, ėmė nykti. Tai reiškia, kad programoje dalyvaujantys vaikai rečiau rėkia ant kitų vaikų arba juos puola. Šiuos rezultatus patvirtina mokytojų pateikta informacija, kad programoje dalyvaujantys vaikai geriau negu kontrolinės grupės vaikai sprendžia konfliktus.

Savo pranešime vertintojai priėjo prie išvados, kad „mes nežinome kitos tokios mažiems vaikams skirtos programos, kuri būtų taip išsamiai ir kruopščiai įvertinta. Be to, gauti rezultatai yra įspūdingas įrodymas, kad, naudojant šią programą, galima greitai pasiekti keliamus tikslus.“

„Partnerystės vaikų labui“ direktorius Chris Bale džiaugiasi tokiais įvertinimo rezultatais – kruopštaus penkerių metų plėtros plano įgyvendinimo darbo vaisiais. Jis informavo Melburno dalyvius, kad programa dabar jau galima pasinaudoti tarptautiniu lygiu, ir kad daugiau kaip 30 šalių jau parodė savo susidomėjimą šia programa. Be to, siekiant, siekiant ištirti programos ilgalaikį poveikį vaikams, jau pradėti programos ilgalaikio poveikio tyrimai.

Programa „Zipio draugai“ skirta vaikams su įvairiausiais gebėjimais. Ji moko vaikus įveikti kasdienius sunkumus, atpažinti ir įvardinti savo jausmus, juose susivokti ir išreikšti sau ir kitiems priimtinais būdais. Programą dukart įvertino profesionalai. Danijoje ir Lietuvoje šiuo metu į programą įtraukti apie 7 000 vaikų.

„Partnerystė vaikų labui“ yra tarptautinė ne pelno siekianti agentūra, įkurta netoli Londono. Ji siekia padėti viso pasaulio vaikams ir jauniems žmonėms įgyti įgūdžių, kurie padėtų dabar ir ateityje siekti emocinės gerovės.

Lietuvoje programą “Zipio draugai” įgyvendina Viešoji įstaiga “Vaiko labui”– nevyriausybinė, pelno nesiekianti organizacija, kurios misija – padėti Lietuvos vaikams ir jaunimui išsiugdyti emocinių ir socialinių sunkumų įveikimo gebėjimus, siekiant vaikų ir jaunimo emocinės ir psichinės sveikatos gerovės.

Programa „Zipio draugai“ rūpinasi Jungtinėje Karalystėje įkurta organizacija „Partnerystė vaikų labui“, o finansuoja „GlaxoSmithKline“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (73)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (80)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (79)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (39)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (26)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (87)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (409)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (283)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (5)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...