Praėjusį penktadienį Šiaulių II policijos komisariato Viešosios policijos Dainų skyriuje rinkosi socialiniai pedagogai, mokyklų direktorių pavaduotojai, Švietimo skyriaus, Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovai ir su nepilnamečiais dirbantys policijos pareigūnai.
Alkoholis, gėrimas
Susirinkusieji siūlė kiek įmanoma daugiau asocialių ar rizikos grupės vaikų įtraukti į sportinius renginius. Kai toks vaikas ras savo vietą mokykloje - neišeis ieškoti prieglobsčio gatvėje.

Vaidutis Visockas, VTAT vyriausiasis specialistas, dalyvaudamas bendruose su policija reiduose po interneto svetaines ir jaunimo susibūrimo vietas, pastebėjo, kad vaikai masiškai girtauja.

Pernai per metus užfiksuota 187 nepilnamečių girtavimo atvejai, o šiemet - jau 220. V. Visockas linkėjo daugeliui socialinių pedagogų dalyvauti panašiuose reiduose ir patiems visa tai išvysti.

Į susirinkimą buvo kviesti mokyklų direktorių pavaduotojai. Policijos pareigūnai pastebėjo, kad mokykliniai prevenciniai renginiai labai vienpusiški - beveik visi jie nukreipti prieš narkomaniją.

"Moksleivių narkomanija šalyje šiuo metu stabilizavosi, - sakė Auridas Pekauskas, Šiaulių viešosios policijos komisaras inspektorius. - Šiauliuose šiemet nenustatyta narkotikus vartojančių vaikų. Pas vieną buvo rasta narkotinių medžiagų. Dabar daug svarbiau - rūkymas ir girtavimas."

Pedagogai pareiškė, kad dauguma fondų skiria pinigų tik narkomanijos prevencijos projektams. Tai trukdo mokykloms sklandžiau ir kūrybiškiau dirbti su rūkančiais ir geriančiais mokiniais.

Šiandien moksleiviai rūko netrukdomi - išeina už mokyklos teritorijos. Per šiuos metus administracinėmis baudomis buvo nubausti keli rūkę prie mokyklų.

Daugelis pareigūnų mano, kad mokytojai ir mokyklos administracija vengia bendrauti su pareigūnais - taip saugo nepriekaištingą įstaigos veidą.

Susirinkime policininkai ragino kreiptis į juos kuo dažniau atleisti ar duoti šansą moksleiviui pasitaisyti galima vieną kartą. Praktika rodo, kad nusižengimai ne tik kartojasi, bet ir darosi grėsmingesni. Prieš vaikų ir paauglių rūkymą bei girtavimą kovojama baudžiant nepilnamečiams rūkalus ar svaigalus pardavusį asmenį ar parduotuves. Vien per rugsėjo ir spalio mėnesius nubausta dešimt parduotuvių.

Didelis dėmesys susirinkime skirtas nepilnamečių nusikalstamumui. Nors vaikai ir paaugliai šiemet padarė kone perpus mažiau nusikaltimų nei pernai, išsiaiškinta, jog moksleiviai itin dažnai nukenčia nuo pažįstamų ar žinomų iš matymo bendraamžių.

Per šešis šių metų mėnesius nukentėjo 221 vaikas. 60 iš jų - nuo pažįstamų. Dažnai atiminėjami telefonai. Pareigūnai siūlė išaiškinti moksleiviams, kad neverta atvirai demonstruoti mobiliųjų telefonų.

Susirinkime nebuvo užmiršti ir mokyklos nelankančių vaikų tėvai. Jei būtų įrodyta, kad tėvai nesirūpina savo atžalomis, nesudaro tinkamų mokymuisi sąlygų - jiems grėstų piniginės baudos.

"Šiaulių kraštas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Liustracijos komisija: Sondeckis ir Banionis su KGB nebendradarbiavo artimieji svarsto kreiptis į teismą (24)

Negalima pripažinti, kad Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis slapta bendradarbiavo su KGB ....

Romas Lazutka. Laukėte didesnės pensijos? Ir vėl būsite išdurti (125)

Visuomenių senėjimas kelia viso pasaulio susirūpinimą kaip sustiprinti viešąsias pensijų...

Prokuratūra priėmė sprendimą 6 vaikų motinos gyvybę nusinešusios BMW avarijos byloje (5)

Įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų apklausas, specialistų išvadas,...

Čempionų sutiktuvėse – nemalonūs priekaištai „Lietuvos ryto“ vadovui: švęsk su žaliai baltais (72)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo ekipa sekmadienį džiaugėsi Eurolygos jaunimo čempionų...

Kunigėlis: stebuklai sporto srityje įmanomi – „Žalgiris“ padarė tai, kas Kremliui tikrai nepatiks netiki, kad Šaras treniruos CSKA (294)

Kaip prieš 19 metų Miunchene, taip ir šį sekmadienį Belgrade finišavusį Eurolygos finalo...

Internete tykantys pavojai: „gerbėjai“ iš užsienio gali pridaryti daug bėdų (7)

Policija įspėja saugotis elektroninėje erdvėje veikiančių sukčių bei ragina nesusigundyti...

Garsių dizainerių atstumta Meghan Markle dabar juoksis paskutinė (2)

Po šeštadienį įvykusių tuoktuvių Sasekso hercogienės Meghan gyvenimas apvirto aukštyn kojomis...

Kūno kalba: į kokius ženklus labiausiai vertėtų kreipti dėmesį

Kūnas išduoda emocijas, mintis, jausmus, norus, kurie paprastai neįvardijami. Savo kūno išraiška...

Venckienės sūnus nesustoja: amerikiečiams pasakoja, kaip Lietuvoje blogai (652)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus intensyviai siekia atkreipti JAV spaudos ir visuomenės...

Patikrintas Beatos receptas: štai kaip pagaminti tobulą lazaniją (15)

Dabar mėginu prisiminti, kada pirmą kartą gaminau lazaniją… Ir negaliu, bet žinau, kad tai buvo...