aA
Asmeninė patirtis paskatino marijampolietes Neringą Arbačiauskienę ir Rasą Kazlauskienę pradėti mūsų mieste neįprastą verslą. Pirmoji dešimt metų, o antroji penkiolika dirbusios vaikų darželyje “Vaivorykštė”, pačios būdamos mamos teigia savo kailiu patyrusios, kad tėvai, norintys valandai kitai vieni ištrūkti iš namų, dažnai neturi kur palikti mažamečių atžalų.
Vaikystė
© Corbis/Scanpix
“Iš tokių praktinių sumetimų ir nusprendėme pagelbėti kitoms mamoms”, - pasakoja vaikų žaidimų studiją “Kodėlčius” Vytauto gatvėje įkūrusios moterys.

Joms 3-7 metų vaikus patiki į miestą su reikalais atvykę kaimo gyventojai, einančios sportuoti, apsipirkti mamos, nenorinčios, kad mažieji be reikalo trintųsi šalia. Daugiau kaip keturioms valandoms “Kodėlčius” nepriima.

“Nes pagal visas higienos normas vaikai kas keturios valandos turi valgyti, o mūsų įstaigėlėje jie nemaitinami”, - aiškina Neringa.

Rasa priduria, kad čia palikti vaikus visai dienai yra brangu - valanda kainuoja penkis litus.

Vytauto gatvėje laiką mažieji leidžia ne taip, kaip daugelyje didžiųjų prekybos centrų, kuriuose yra jiems skirtos patalpos, “prižiūrėtojos”.

“Mes vaikams sekame pasakas, jiems ir kartu su jais vaidiname, sportuojame ar kaip kitaip užsiimame.

Tėvai, matydami, kad jų atžalos nepaliekamos pačios sau, neretai pareiškia pageidavimų dėl jų užimtumo.

Antai Domo mamytė visada pasako: “Norėčiau, kad šiandien paskaičiuotumėte, o šiandien prašau pamokyti pažinti raides”, - dėsto edukologijos mokslus išėjusios marijampolietės.

Idėja įkurti vaikų žaidimų studiją joms gimė prieš trejus metus, bet trūko drąsos ją įgyvendinti. Galutinai apsispręsti padėjo vienos draugių vyras, pareiškęs: “Darote ar nedarote? Jei ne, tai kiti padarys”.

Pirmiausiai moterys ieškojo vaikams tinkamų patalpų. Pasirinktosiose statybos bendrovė viską surikiavo pagal pedagogių pageidavimus.

“Norėjome, kad buvę niūrūs kambariai tiesiog šviestų, viliotų vaikus. Todėl pasirinkome geltoną spalvą - jos fone labai gražiai matosi visi daiktai, - aiškina “Kodėlčiaus” bendrasavininkės, prisimindamos apėjusios daug valdiškų institucijų, išduodančių atitinkamus leidimus. - Po to pirkome baldus, ugdymo priemonių, žaislų. Ir atidarėme įstaigėlę”.

Moterys pačios dalijo skrajutes, informuojančias apie jų studijos teikiamas paslaugas, naujiena plito per pažįstamus. Labai pravertė tiesioginis eteris, kurį tarptautinės vaikų dienos proga suteikė radijo stotis “Kapsai”.

Ypač jos didžiuojasi “Kodėlčiuje” rengiamais vaikų gimtadieniais. Jie čia būna įvairiausi: mamytė gali paprašyti ir indėnų, ir princesių gimtadienių, ir arabiškos “nakties”... Pedagogės šiems renginiams sukaupusios specialų garderobą, kurį papildo vykdydamos vis naujus užsakovų pageidavimus.

Tokiems, vadinamiesiems teminiams gimtadieniams moterys parenka atitinkamą muziką, priklausomai nuo šventės trukmės rašo scenarijus. Jeigu gimtadienis - ne teminis, šventėje būtinai dalyvauja klounas. Kas atlieka jo vaidmenį, manau, aiškinti nereikia.

Po tokių renginių vaikai išeina apdovanoti. “Štai šį antradienį vienas vaikiukas, kuris pasislėpė, kai reikėjo sprogdinti balionus, gavo diplomą su įrašu: “Už pasišalinimą iš mūšio lauko”, - prisimena Rasa.

Abi entuziastės sako į “Kodėlčių” gimtadienius “perkėlusios” iš savo šeimų. Jose tokios iškilmės yra vaikų šventės, skirtingai nei įprasta daugelyje šeimų, kuriose mažųjų gimimo dienos progomis tėvai “baliavoja” sau, o vaikai paliekami sau.

“Mano dukrai dabar 8 metai, tiek laiko ir “ariu”: tai rengiu pižamų vakarėlį, tai kirmėlių ar kokį kitą balių”, - šypsosi Neringa.

“Mano dukros gimtadienis tik baigėsi, vaikai išsiskirstė, o po kelių dienų mokykloje jos jau klausinėjo, koks bus kitas gimtadienis”, - tęsia temą Rasa. “Kodėlčius” vienu metu gali priimti 10-12 vaikų. “O jeigu norinčių bus daugiau?” - klausiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tamsiausių XX a. laikų atgarsiai grįžta: ištisa tauta sąmoningai marinama badu (2)

Pasaulį šokiravęs žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymas verčia priminti, kad Saudo Arabijos...

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Žalgiris“ - „Šiauliai“ (32)

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Žalgiris“ - „Šiauliai“. Tiesiogiai iš Kauno.

Prie Estijos pakilimo prisidėjęs estas: nustokite pagaliau su mumis lygintis (159)

Svarbiausia ir pagrindinė idėja Lietuvai – pagaliau nustoti lyginti save su estais. Taip teigia...

Mirusiųjų kūnus ruošiantis tanatopraktikas – apie išnarstytus organus ir paskutinius artimųjų prašymus (39)

„Po trijų mėnesių iškastas ketvirčiuotas kūnas, kurį reikėjo surinkti ir pašarvoti atvirame...

Beveik 100 kg svėrusi moteris pamena: eini ir rėkia „karve, kiaule“ (2)

Sanatorija GRADIALI Palangoje ir naujienų portalas DELFI dar rugsėjo pradžioje paskelbė konkursą,...

Gyvai / LKL rungtynės: „Neptūnas“ – „Rytas“ tiesioginė vaizdo transliacija (24)

Praėjo vos dvi savaitės nuo Klaipėdos „Neptūno“ triumfo sostinėje ir Vilniaus „Rytas“...

Tapinas apie į Latviją neišskridusią Grybauskaitę: man nesueina galai niekaip (420)

Sekmadienį Lietuvą apskriejo žinia, kad dėl lėktuvo gedimo prezidentė Dalia Grybauskaitė...

Rimvydas Valatka. Sadomazohistinė valstiečių Seimo archeologija (77)

Archeologai sostinės Reformatų skvere atkasė reformatų bažnyčios liekanas. Pavadino ją...

Griuvėsiais pavirtę ištisi miestai Sirijoje: naujos statybos vyks ant žuvusių gyventojų krauju sulaistytos žemės (13)

Dėl karo daugelis Sirijos miestų virto mūšių laukais. Sugriauti statiniai, masiškai išsikėlę...