aA
Pirkdami butą, kruopščiai renkamės mikrorajoną, kuriame gyvensime, tačiau kaimynų pasirinkti negalime. Patys mieliausi vieną dieną gali išsikraustyti, o į jų vietą atsikelti pikti.
Orchidėja Dendrobium
© Corbis/Scanpix
Vieni kaimynai mėgsta linksminti aplinkinius spiegiančia muzika, kiti tarpusavio santykius aiškinasi taip, kad šalia gyvenantieji visą naktį nepajėgia sumerkti akių. Yra tokių, kurie prisistato pačiu netinkamiausiu laiku ir sėdi keturias valandas. Su kitais nuolat tenka kovoti. Kaimynų nepasirinksi, tačiau yra daugybė būdų, padedančių su jais sutarti.

Gėlės apsaugininkės

Už sienos rėkia, spiegia muzikos centras, virš galvos trypia kojos – viršuje vyksta eilinis vakarėlis. Gretimame bute gyvenantį kaimyną vėl atleido iš darbo, tad jis trankia muzika slopina liūdesį. Jam gal ir lengviau, bet jums nuo triukšmo skauda galvą. Žinoma, galite pradėti belsti į sieną ar skambinti į duris. Neabejoju, jūs tai jau darėte.

Pamėginkite pasinaudoti baltųjų magų siūlomomis priemonėmis. Prie sienos, už kurios gyvena triukšmingas kaimynas, pastatykite staliuką, ant jo – vazą, kurioje nevystų gėlės. Merkdama gėlių puokštę, kartokite: „Kvepėkit, žydėkit ir siųskit savo kvapus Jonui, Petrui (ar kitu vardu vadinamam jūsų kaimynui)“. Žydinčių gėlių vazonėlių pastatykite ir tame laiptų narvelyje, kuriame gyvena vakarėlius mėgstantis kaimynas. Nepadeda? Pasitikslinkite, kada jūsų kaimynas išeina iš namų. Sutikę jį laiptinėje, maloniai nusišypsokite ir tarkite: „Kaip nuostabiai jūs mokate linksmintis. Gaila, aš taip nesugebu“. Neblogai būtų, jei taip kalbėdami įteiktumėte jam žydinčią orchidėją ar kitą gėlę.

Burtai būtinai suveiks. Kitą vakarą kaimynas ateis ir paklaus, ar nelabai pyksite, jei valandėlę pasiklausys muzikos? Nenustebkite, viršutiniame aukšte gyvenantys kaimynai pakvies jus į kitą savo bute rengiamą vakarėlį.

Šlifuoti akmenys kuria bendrumo jausmą

Senolių išmintis teigia – svečias į namus, laimė į namus. Tačiau ne visada. Kartais svečiai tiek pabosta, jog nesinori atidaryti jiems durų. Įkyruoliai kartais braunasi net ir pas jūsų kaimynus ir prisispyrę kamantinėja, kur galėtumėte būti, kada paprastai grįžtate namo? Norite, kad kaimynai taptų slaptaisiais jūsų sąjungininkais? Bandykite susitarti, bet jums pavyks tik tuo atveju, jei jūsų santykiai su dviem priešais jus gyvenančiais žmonėmis ir jų šeimomis bus draugiški.

Apie magišką žydinčių gėlių galią jau kalbėjome. Panašiai veikia ir akmenys. Azūritas ir malachitas padeda sukurti bendrumo jausmą ir simbolizuoja gerus tarpusavio santykius. Šias akmenų savybes išnaudokite, padėdami juos prie sienos, jungiančios jūsų butą su kaimyno siena, o jei gyvenate nuosavame name, padėkite šiuos akmenis visai netoli kaimyno namo sienos. Apskritas šlifuotas akmuo savo forma simbolizuoja vienybę. Tad pasirūpinkite tokių akmenų atsargomis.

Ritualai su žvakėmis

Draugystė, kaip ir meilė, mėgsta skanumynus. Kartkartėmis pavaišinkite kaimynus arbata ir kepinukais. Kai kepsite pyragą, pagardinkite jį gvazdikėliais, cinamonu, o sukdami tešlą įmaišykite šilumos, draugiškumo ir gerumo. Nepamirškite iš tolimų kelionių parvežti nors mažučių suvenyrų. Juk geri kaimynai svarbiau už brangiai kainuojančias Saugos tarnybos paslaugas.

Nepamirškite ir ritualų su žvakėmis. Uždekite žvakes ir galvokite apie savo kaimynus. Įsivaizduokite, kaip turėtų atrodyti nuostabiai gražūs netoliese gyvenančių žmonių santykiai. Savo norus kartu su žvakės šviesa pasiųskite į kaimynų namus. Paskui atsargiai užgesinkite žvakę (tik neužpūskite) ir naktį pastatykite prie kaimynų durų. Neblogai būtų, jei įmanoma, ten dar kartą ją trumpam uždegti.

Kai kaimynas užeina į jūsų butą arba namą, be atsikalbinėjimų skolinkite jam viską, ko paprašys – druskos, degtukų, duonos. Ką gali žinoti, ko jums vieną dieną staiga prireiks? Nieko negailėkite kaimynui ir neimkite už paslaugas pinigų – tai blogas ženklas. Nepamirškite, jog net šiais kapitalizmo laikais geri kaimyniški santykiai yra brangesni už bet kokius pinigus.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Valdančiuosius palikęs Žemaitaitis: man gaila Karbauskio (53)

Praėjusią savaitę Seimas slaptu balsavimu nusprendė, kad „Tvarkos ir teisingumo“ partijos...

Siūlo naujus mokesčius, bet atsisako milijonų: kitąmet iš valstybės įmonių bus mažiau pinigų (11)

Pastaraisiais metais valstybės valdomos įmonės vis labiau prisidėdavo prie valstybės biudžeto....

Rusijai sunkiai sekasi įgyvendinti didžiąją Putino svajonę (70)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vadinamieji nacionaliniai projektai – išlaidų planai,...

Plati Julios Roberts šypsena slepia jos tamsiąją pusę: išjungus kameras aktorė tampa visai kitu žmogumi (10)

Didžiąją savo karjeros dalį aktorė Julia Roberts buvo Amerikos numylėtinė. Ji išgarsėjo...

Turkijoje įvestas pagalvės mokestis turistams

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, pagal kurį nuo 2020 m. turistai mokės 2 proc....

Anthony sugrįžimas – itin prastas, Valančiūnas su „Grizzlies“ neprilygo autsaideriams „Warriors“

NBA čempionate įvyko ilgai aptarinėtas Carmelo Anthony sugrįžimas, tačiau jis tikrai nebuvo...

Prieš ar po pusryčių valytis dantis: ekspertai dažniausiai turi vieną atsakymą

Klausimas, kasdien neduodantis ramybės: kada valytis dantis – prieš pusryčius ar po jų? Į jį...

Dėl trečio kėlinio sindromo nuogąstaujantis Jasikevičius renkasi „geriausią prieinamą“ naujoką (43)

Trys pralaimėjimai iš eilės, ir visuose juose Šarūnas Jasikevičius mato vieną bendrą...

Palygino žiemos atostogų kainas populiariuose kurortuose: kai kuriuose išleisite dvigubai daugiau (19)

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, dažnas nori bent šiek tiek atsipūsti ir ištrūkti nors...