Kiekvienai šeimai, auginančiai savo mažylį, ateina laikas, kai tenka spręsti klausimą: leisti ar neleisti vaikutį į darželį? Tai vienas svarbiausių klausimų tėveliams, kurių mažylis perkopia 2-3 metų slenkstį.
© Vida Press

Tėvai turi pagalvoti ir nuspręsti, kodėl jie nori, kad jų atžala lankytų ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Tik tada, kai mama ir tėtis priima sprendimą dėl darželio lankymo, ir tik tada, kai jų sprendimas yra tvirtas, ateina laikas spręsti dar vieną, ne ką lengvesnį, uždavinį: kaip pasirinkti vaikų darželį?

Pirmiausia, reikėtų mamai ir tėčiui kartu susėdus nuspręsti, ko tikisi iš darželio? Sudarykite sąrašą, kas jums yra svarbiausia, renkantis ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Pavyzdžiui, galite surašyti tokius punktus:

1. Pedagogika pagal kurią dirba darželis;

2. Darželyje dirbantis kolektyvas, auklėtojos;

3. Ar maistas gaminamas vietoje, darželyje?

4. Kiek laiko vaikai praleidžia lauke?

5. Kokias vertybes puoselėja ir ugdo darželis?

6. Ar yra darželyje tėvų-darbuotojų bendruomenė? Ir pan.

Ieškokite informacijos bei rekomendacijų apie darželius. Ieškokite pačiais įvairiausiais būdais: interneto paieškos sistemose, mamų ir tėvų forumuose bei diskusijose, savivaldybės skelbiamuose sąrašuose. Vienas efektyviausių būdų yra bendrauti su draugais, kitomis šeimomis, kurios taip pat augina panašaus amžiaus vaikus ir jau leidžia savo atžalas į vaikų ugdymo įstaigas.

Aplankykite darželius. Kai išsirinksite jus dominančius darželius, aplankykite juos. Važiuoti galite kartu su savo atžala, tačiau privataus darželio „Šviesos slėnis“ steigėja, direktorė Jūratė Verneckienė pataria pirmiausia vieniems patiems apsižiūrėti darželį. „Gali būti taip, jog nuvažiavus į darželį jūs iš karto išbrauksite jį iš savo pasirinkimo sąrašo“.

„Susitikus su darželio auklėtojomis nebijokite klausti visų jums rūpimų klausimų. Net jei kartais abejojate, ar nepasirodys klausimas kvailas. Jums, o ir darželio auklėtojoms, kvailų klausimų nėra. Labai rekomenduoju maksimaliai išsiklausinėti apie darželį, jo darbuotojus, pagal kokią pedagogiką dirba bei kitus dominančius klausimus. Galiausiai, pabandykite pajausti. Ar jūsų širdis linksta prie šio darželio? Ar jūsų motiniška intuicija pasitiki auklėtojomis? Pajauskite, ar su jumis bendraujantis darželio atstovas yra nuoširdus, atviras, išklausantis ir tikras“, - patarinėjo J. Verneckienė.

Rinkitės iš kelių darželių ramiai ir neskubėdami. Rinkdamiesi darželį iš kelių variantų, galėsite įvertinti, ne tik darželio buitinius dalykus, bet ir pajusite, kuris jums yra artimesnis širdžiai. Sprendimą priimkite apgalvotai, ramiai ir neskubėdami, juk renkate savo vaikui antrus namus.

Įvertinkite savo šeimos finansines galimybes. Jau kurį laiką valstybinių vaikų darželių Vilniuje bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra trūkumas. Tad norėdami užpildyti atsiradusią spragą, nišą užpildė privačios ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Jų kaina yra didesnė ir ne visi tėveliai galėjo leisti savo atžalą į tokį darželį.

Nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. Vilniaus miesto savivaldybė kompensuos 100 eurų darželio mokestį visiems tėveliams, kurių atžala lanko privatų darželį, kai vaiko ir vieno iš tėvų gyvenamoji vieta yra deklaruota Vilniaus mieste. Taigi jeigu gyvenate Vilniuje ir negavote vietos valstybiniame darželyje, paskaičiuokite ir įvertinkite galimybę leisti savo vaiką į privatų vaikų darželį.

Sėkmingai išsirinktas darželis, užtikrins lengvesnę ir greitesnę tiek vaiko, tiek mamos adaptaciją, darželis taps vaiko antraisiais namais, į kuriuos vaikas kiekvieną rytą eis su džiaugsmu, didžiuliu noru ir šypsena.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Bumblauskas pažėrė kritikos mokytojams: priėjome iki kažkokio akligatvio

Istorikas Alfredas Bumblauskas pažėrė kritikos istorijos mokytojams ir šio dalyko ugdymo...

Sugriežtinus alkoholio prekybą mažosios parduotuvės nepasiduoda (6)

Nuo šių metų pradžios valdžiai apsunkinus alkoholio prekybą – sutrumpinus stipriųjų gėrimų...

Vakarų perdirbėjai atsisako cukraus ir druskos – lietuviai eina savu keliu (96)

Kaip rašo „The DairyNews“, įmonė „Valio“ iškėlė sau tikslą iki 2020 m. sumažinti...

R.I.T.A. Liberalų mero ir laikraščio draugystė: visi tik dirba savo darbą (37)

Savivaldybės Lietuvoje negali turėti savo laikraščių arba jų valdyti, bet įstatymas to...

Rusijoje laidojami Sirijoje žuvę Putino samdiniai: pasigirdo skandalingas pareiškimas papildyta 16.20 (989)

Rusijos kazokas Jevgenijus Šabajevas, ligoninėje lankęs sužeistus privačius karinės bendrovės...

Nuo gripo komplikacijos mirė vaikinas (122)

Gripo komplikacijos nusinešė jau penkto šį ligų sezoną žmogaus gyvybę. Mirė jaunas, net...

Buvęs JAV kariuomenės vadas įspėja dėl Šiaurės Korėjos: geriau to nedaryti (21)

Vienas buvęs aukšto rango JAV kariuomenės vadas ir žvalgybos vadovas įspėjo nesmogti Šiaurės...

5 būdai įvertinti savo finansines galimybes (1)

Lietuviai aktyviai naudojasi pirkimo išsimokėtinai galimybėmis, nes bemaž kas antras Lietuvos...

Kontrolierius: du VDU ir KTU dėstytojai neetiškai citavo doktoranto tekstą (15)

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dėstytojas Algis Krupavičius ir Kauno technologijos...

Parodė, ką valgo pacientai už 1,45 euro per dieną (362)

Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) atstovai tęsia patikros akcijas, per kurias tikrinamas...