aA
Kai kurie etnografai pastebi, kad šalia senų tautinių tradicijų atsiranda vis daugiau “bendrų” ir pasauliui būdingų kalėdinių papročių bei simbolių, atkeliavusių iš įvairių planetos kampelių. Tačiau nepaisant tradicijų “supanašėjimo”, kiekviena tauta stengiasi išlaikyti tik jai būdingus gražiausios metų šventės akcentus.
© Corbis
JAV ir Kanadoje - namai puošiami kalėdinėmis eglutėmis, vainikais bei kitokiais papuošalais, miestų gatvės - spalvotomis lemputėmis, skambančiais kalėdiniais varpeliais. Šiose šalyse populiarūs kalėdines giesmes giedantys giedotojai - juos, vaikštančius iš namų į namus, apdalina smulkiais pinigais, dovanėlėmis arba pavaišina karštu gėrimu.

Anglijoje - populiarus kalėdinių atvirukų siuntimas arba žalios amalo šakelės kabinimas. Su kuo nors atsidūrus po amalo šakele, gali tą žmogų pabučiuoti. Tradiciniai angliški kalėdiniai pietūs neįsivaizduojami be mėsos pyrago ir slyvų pudingo.

Airijoje - Kūčių vakarą languose įžiebiamos žvakutės. Velsiečiai kelias savaites iki Kalėdų varžosi giedojimo varžybose, o daugumai škotų pagrindinė šventė yra Naujieji metai.

Prancūzijoje - daugelis šeimų puošia namus mažomis prakartėlėmis, vaikai priešais židinį palieka tuščius batus, kad Tėtis Kalėda prikrautų į juos dovanų, o po vidurnakčio mišių šeima valgo šventinę vakarienę.

Vokietijoje - namai puošiami ne tik eglutėmis, bet ir aromatingais keksiukais. Šalies pietuose, kur gyvena daugiausiai katalikų, laikomasi tradicijos, kad vaikams dovanas šv. Kalėdų išvakarėse siunčia Kūdikėlis Kristus, o šiaurinėje dalyje, kur daugiausiai protestantų, dovanas neša Kalėdų žmogus.

Ispanijoje - po vidurnakčio mišių žmonės šoka ir dainuoja gatvėse. Daugelyje namų ir bažnyčių stovi mažos prakartėlės, o vaikai palieka savo batukus balkone ar prie lango, kad prieš Tris karalius naktį atvykę išminčiai ten įdėtų dovanėlių.

Italijoje - per kalėdinius pietus valgomas ungurys, speciali kalėdinė duona su razinomis ir cukruotais vaisiais, o vaikai dovanas gauna Trijų karalių išvakarėse nuo senos geros burtininkės.

Lenkijoje - Kūčių vakarą susirenkama į Piemenėlių mišias. Daugelis lenkų šeimų laikosi tos pačios kalėdinės tradicijos, kaip lietuviai - laužo kalėdaičius.

Skandinavijoje - bene svarbiausias kalėdinis patiekalas yra ryžių pudingas su migdolais, nes pyrage atrastas migdolas neš sėkmę visus ateinančius metus, o dovanas vaikams atneša Kalėdų senelio pasiuntinys - šmaikštus elfas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis: po tokio maisto Neptūnas eina mylėti undinių (1)

Geriausias jausmas, valgant Lietuvoje, būna tada, kai pasijunti esąs ne Lietuvoje, o kur nors kitur....

Įspėja dėl moters, graudžia istorija tuštinančios vilniečių pinigines (57)

Šaltą ir drėgną vakarą namo važiavusi vilnietė neliko abejinga pagalbos prašančiai moteriai,...

Gyvai / Pirmoji lyderių akistata: „Rytas“ – „Žalgiris“ tiesioginė vaizdo transliacija (52)

Ketvirtadienį triumfu prieš Madrido „Real“ pergalių sąskaitą Eurolygoje atsidaręs Kauno...

Šiurpą keliantis scenarijus: ką reikėtų daryti, jei ant jūsų miesto sprogtų atominė bomba (5)

Mokymai, ką daryti kilus branduoliniam karui, buvo itin populiarūs Šaltojo karo laikotarpiu. Tiek...

Pažadą įvykdė: „Ryto“ sirgalių tribūna – tuščia

Vilniaus „Ryto“ aistruolių grupuotė „B tribūna“ prieš dvi savaites pranešė, kad...

Nors Venckienės ekstradicijai uždegta žalia šviesa, tolesnis procesas priklauso nuo JAV (313)

Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) kalinamos buvusios teisėjos Neringos Venckienės advokatai...

Be reikalo nuvertinate šią erdvę: parodė, kaip įrengė puikų kambarį palėpėje

Palėpė yra kone kaprizingiausia namų erdvė, kurios plotą retas išnaudoja efektyviai. Tačiau...

Nelaimė Pociūnų aerodrome: netikėtai apvirto lėktuvas, pilotai išgabenti į ligoninę (44)

Sekmadienį Pociūnų aerodrome įvyko nelaimė. Policija informavo, kad apvirto lėktuvas, du jame...