Tėvai ne visuomet sutaria dėl auklėjimo priemonių, štai iš kur kilęs senas argumentas ginčijantis: „Bet mama/tėtis sakė...“ Jūsų šeimai svarbu išlikti vieningiems, kai auklėjate vaikus. Ir ką daryti, jei nuomonės išsiskiria, o ginčytis vaikų akivaizdoje nesinori?
Mama su dukra
© Corbis

Kai tėvai auklėjimą suvokia skirtingai, atsiranda konfliktų grėsmė. Įtampa gali kilti bet kada, kai du ar daugiau žmonių dirba ties tuo pačiu projektu, bet kiekvienas turi savo požiūrį.

Tėvystė panaši į bet kurią kitą partnerystę. Kiekvienas asmuo atsineša tai, ko yra išmokęs. Mus, kaip tėvus, veikia tos auklėjimo formos, kuriomis remiantis buvome auginami mes, ir paprastai augindami savo vaikus jas pritaikome, dažnai prieš tai nepasitarę su partneriu.

Įsivaizduokite futbolo komandą, kuri nori laimėti žaidimą, bet jai vadovauja du treneriai. Šie vadovaujasi skirtingomis taisyklėmis ir teikia žaidėjams prieštaringą informaciją. Įsivaizduokite žaidėjų įtampą ir reakcijas, kai jie mato besiginčijančius teisėjus. Kai jūs su žmona ginčijatės vaikų akivaizdoje, jūs galite nežinoti, koks tų ginčų poveikis vaikams. Vieni vaikai supras, kad „tokiu būdu žmonės sprendžia konfliktus“. Kiti išmoks, kaip dar labiau supriešinti tėvus, o tai dar labiau sukiršins visą šeimyną.

Ką daryti? Judu su žmona turite veikti išvien. Tai geriausias būdas nustoti ginčytis matant vaikams.

Kelios naudingos strategijos

Susitarkite, kokiu signalu duosite vienas kitam ženklą, kad pokalbis krypsta nepageidaujama linkme ir jį reikia sustabdyti.

Susitarkite, kaip elgsitės po signalo. Galbūt kuriam laikui išsiskirstysite, kad atvėstumėte. Galbūt paskirsite laiką apsvarstyti jūsų nuomonių skirtumams. Arba užrašysite, kaip jaučiatės, ir vėliau pasidalinsite tuo su partneriu, kuris geriau supras, ką galvojate.

Sukurkite šeimos „taisyklių knygą“. Rašykite aiškias, paprastas taisykles (tiek tėvams, tiek vaikams), koks elgesys yra priimtinas ir koks ne. Jūsų šeima, kaip ir futbolo komanda, bus sėkmingesnė, jei turėsite aiškius nurodymus.

Apsvarstykite galimybę kartu nueiti į auklėjimo seminarus. Taip galėsite remtis bendra tėvystės patirtimi. Išgirdus, kaip vaikus auklėja kiti tėvai (ir kodėl), atsivers nauja perspektyva, ko norite savo šeimai. Net jei to, kaip būti tėvais, išmokstame iš savo tėvų, tačiau suaugę galime išmokti naujų įgūdžių.

Jei negalite surasti būdų, kaip veikti kartu, pasiieškokite profesionalios trečiosios pusės. Kartais žmogaus iš šalies požiūris padeda mums suprasti gilumines nesutarimų priežastis.

Atsiminkite savo sėkmes. Santuokinio gyvenimo metais judu su žmona neabejotinai sėkmingai išsprendėte daugumą situacijų – kas kartą abu šiek tiek nusileisdavote, kol pasiekdavote bendro susitarimo. Jums taip pat pavyks liautis ginčytis vaikų akivaizdoje, jei tikrai to norite. Nebus lengva, bet rezultatas vertas pastangų. Ir galiausiai jūsų vaikai bus laimėtojai.

Tačiau svarbu ir nepulti į kraštutinumus, siekiant bet kokia kaina vengti ginčų. Nedideli nesutarimai girdint vaikams – ir sėkmingas jų sprendimas – gali iš tikro būti jiems naudingas. Jie supras, kad galima nesutikti su mylimu žmogumi ir kad santykiai nesibaigia vien dėl to, kad žmonės ginčijasi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

VSD pažymose – ne tik „MG Baltic“: atskleisti kitos įtakingos verslo grupės veiksmai (442)

Neleistinus politikų ir verslo ryšius tiriantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas...

Orai: po škvalo sugrįš vasara (11)

Trečiadienis dar gali būti niūrokas, bet nuo ketvirtadienio į šalį sugrįš labai vasariški...

Latvijos ekonomistas: pamirškite apie 20–30 proc. algų augimą (114)

Darbdaviai Baltijos šalyse dar puikiai pamena praėjusią finansų krizę, todėl darbuotojams...

Pensijų reforma keliauja į Seimą (42)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė pensijų kaupimo reformai.

Lietuvos banko pirmininkas perspėja dėl praleistų galimybių: nesprendžia esminės problemos papildyta (25)

Vengdama priimti reikalingus sprendimus, vyriausybė praranda galimybę gerais ekonominiais laikais...

Artimieji susikibo dėl nužudyto kovotojo Morkevičiaus palaikų: už urnos laikymą namuose velionio mylimajai gresia bauda (162)

2016 metų gruodį nužudytas garsus kovotojas Remigijus Morkevičius , kuris TV žiūrovams buvo...

Ukraina išbandė naujus ginklus: pagaliau ši diena atėjo (263)

Ukraina antradienį išbandė nešiojamųjų prieštankinių raketų sistemas „ Javelin “,...

Prie jūros susiruošusi moteris pateko į kuriozinę padėtį autobuse (39)

Vilnietė Marija atsidūrė gana kuriozinėje situacijoje. Moteris su keturmete dukra iš sostinės...

Karališkas braižas? Meghan Markle vestuvinė suknelė – jau matyta (11)

Meghan Markle atidavė duoklę klasikinei elegancijai – ji pasirinko 200 tūkstančių svarų (228...

Įspūdingi Ingos Norkutės pokyčiai tęsiasi: papasakojo, ką būtina žinoti visiems lieknėjantiems

Žinoma aktorė Inga Norkutė patikina – ji neabejinga ne tik savo, bet ir kitų aktyviai gyventi...