Prieš ketvertą metų Žirgų globos asociacijos (ŽGA) savanorių nuo žūties išgelbėtas žirgas Ajeras ir buvęs trikovės „sportininkas“ Geismas surado naujus namus bei mylinčius, rūpestingus šeimininkus. Žirgų prieglaudoje gyvenę gyvūnai šiuo metu džiugina socialiai remtinus vaikus, surinktus iš Vilniaus gatvių.
Žirgai Ajeras ir Geismas. M.Morkevičiaus nuotr

Žirgai – dovanų

Prieš keletą mėnesių Vilniaus vienuolyno socialinio projekto „Šv. Jono vaikai – gatvės vaikų projektas“ vienam iš vadovų Karoliui Grigaičiui kilo mintis, jog vienuolynui priklausančioje sodyboje Rūdiškėse, Trakų rajone gyvenantiems berniukams būtų naudinga žirgų kaimynystė.

„Sodyboje padedame gatvės vaikams, taip pat socialiai remtiniems mažiesiems, našlaičiams atgauti gyvenimo džiaugsmą ir pusiausvyrą. Čia berniukai gauna šeimyninio tipo auklėjimą, kuriame svarbią vietą užima krikščioniškos vertybės, geranoriškas ir nuoširdus bendravimas, tame tarpe – ir silpnesniais už save. Galimybė prisidėti prie rūpinimosi gyvūnu, draugyste su juo, turėtų padėti vystyti vaikų pasitikėjimą savimi, valdyti savo emocijas, išmokyti atjausti. Tad pagalvojome apie žirgus, kurie, kaip įrodyta, daro didelę ir teigiamą įtaką žmogui. Juo labiau, kad žirgams sodyboje apsigyventi buvo visos reikiamos sąlygos. Vienintelė iškilusi problema buvo – iš kur gauti žirgų“, - pasakojo K. Grigaitis.

Karolis nusprendė pabandyti pasikliauti žmonių gerumu – „o gal kas padovanos?“ – pildydamas socialinio projekto Pagalbadaiktais.lt paraiškos formą dovanoti žirgą, vylėsi vyras. Ilgai netrukus, Karolis sulaukė Žirgų globos asociacijos (ŽGA) vadovės Eglės Gerulaitytės skambučio: „turim du – Ajerą ir Geismą. Abu pasiruošę keliauti į naujus namus, bet tik pas mylinčius ir rūpestingus šeimininkus“, - pranešė ji.

ŽGA savanoriai, įvertinę Karolio motyvaciją, galimybes ir žirgams siūlomas gyvenimo sąlygas įsitikino, jog Ajerą su Geismu verta patikėti šiems šeimininkams, tad gyvūnai buvo atgabenti į sodybą.

Ajero ir Geismo istorija

Ajeras, anot keletą metų juo besirūpinusių ŽGA savanorių, yra labai draugiškas ir prieraišus žirgas, tačiau jis negali būti jojamas, patirti fizinio krūvio, nes Ajero galinės kojos dėl laiku nesuteiktos medicininės pagalbos liko deformuotos. Tuo tarpu gracingam juodbėriui Geismui buvo prognozuojama puiki sportininko ateitis, tačiau jam susirgus herpes virusu, nuo kurio vakcinos Lietuvoje vis dar nėra, žirgu pradėjo rūpintis ŽGA savanoriai. Geismo situaciją apsunkino dar ir tai, kad dėl dulkių keliamo dusulio jis nebegalėjo gyventi žirgyne.

„Tačiau mums žirgų fizinės negalios nelabai rūpi, be to, jos ištaisomos. Svarbiausia, jog šie nuostabūs padarai buvo išgelbėti ir dabar gali pasitarnauti geram labui. Ajeras su Geismu laksto po mūsų pievas ir džiaugiasi puikiomis gyvenimo sąlygomis bei dėmesiu. Kol kas vaikai dar tik pradeda pažintį su žirgais, bet didelis berniukų smalsumas teikia vilčių, jog netrukus jie susidraugaus“, - sakė K. Grigaitis.

Laimingų pabaigų galėtų būti daugiau

„Žirgus atiduodame tik į labai geras rankas. Ajeras ir Geismas turi su meile jais besirūpinančius šeimininkus bei dideles ir plačias ganyklas – dėl jų net buvo nusprendė išsilaužti iš savo aptvaro ir pagyventi kaip mustangai, apsilankydami ir gretimuose kaimuose“, - šypsojosi nesenai žirgus lankiusi ŽGA savanorė Rūta Matukonytė.

Pasak jos, tokių laimingų istorijų galėtų būti ir daugiau. „Reikėtų skatinti suvokimą, jog žirgas nėra vien įrankis, kurį panaudojus galima išmesti. Tai gyvūnas, kuris reikalauja ypatingos priežiūros ir specifinių žinių. Deja, pasitaiko nemažai atvejų, kai į tai numojama ranka. Todėl atsiranda ne vienas žirgas, pasmerktas ligoms, traumoms ir skerdyklai. Tačiau dauguma šių gyvūnų, tinkamai juos prižiūrint, galima pagydyti ir jie teiks džiaugsmą žmonėms dar ne vienerius metus. Šiuo atveju Ajerui ir Geismui pasisekė. Norisi tikėti, kad tokių istorijų su laimingomis pabaigomis bus ir daugiau“, - teigė R. Matukonytė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tamsioji Joninių pusė sostinėje: girtutėliai vairuotojai, puošeiva prostitutė, pasiutę vaikai, daugybė muštynių (36)

Joninių naktis Vilniuje buvo nerami. Dažniausiai policijos radijo eteryje paryčiais tampa tylu, tik...

Vilniaus oro uoste daugiau nei 14 valandų įstrigę keleiviai: padėkite, prašom (142)

Sekmadienio rytą, birželio 24 d. į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas, kuris 8.20 Lietuvos...

Pasaulio čempionų atsiprašymo sulaukę švedai vis tiek turi dėl ko širsti  specialiai DELFI iš Sočio (155)

Sočis Švedijai dar netapo antrąja Poltava, bet po pralaimėjimo 1:2 Vokietijai mėlyni ir geltoni...

Profesionalai trumpai ir aiškiai pamokė, kaip išsikepti mėsą, kad nereiktų graužti krokso (42)

Pirmiausia apsimaukite gumines pirštines, tik būtinai juodas, kitaip priminsite gydytojus, o tada...

Galingiausią žmogų Sovietų Sąjungoje pažadino skambutis, šis sureagavo ne iškart: pasekmės buvo tragiškos (383)

Ankstyvą 1986 m. balandžio 26-osios rytą įvyko viena didžiausių atominių katastrofų...

Palangos bare gavusi sąskaitą nustėro (758)

„Jei nebūčiau pastebėjusi, būčiau tiesiog sumokėjusi daugiau nei reikia, nes padavėjas nei...

Kaune prakiurus kanalizacijos vamzdžiui visą gatvę užtvindė nuotekos (4)

Į DELFI redakciją skaitytoja Julija atsiuntė vaizdo įrašą, kuriame matosi kaip gatve plaukia...

Naktinės linksmybės Palangoje: Jonines nurungė priešvestuvinis šėlsmas (49)

Joninių išvakarėse J. Basanavičiaus gatvę užliejusioje minioje buvo galima pastebėti ne vieną...

Šiems dalykams netaupykite: į kokius daiktus namams verta investuoti? (2)

Namus tvarkingais ir turtingais paverčia detalės. Dažnai išleidžiame pinigus detalėms, kurios...

Kraupiais nusikaltimais pažymėta Vilniaus vieta, kur siautė mokytoju troškęs tapti maniakas (83)

Sostinėje esančio Pasakų parko pavadinimą žino net ir kitoje Lietuvos pusėje gyvenantys...