aA
Nors dažno iš mūsų socialinio tinklo profilyje puikuojasi tikrai nemažas skaičius draugų, tačiau atliekami tyrimai rodo, kad esame vis labiau vieniši nei bet kada anksčiau.
© Shutterstock nuotr.

National Geographic žurnalisto ir tyrėjo Dan Buettner tyrimo apie ilgaamžiškumą metu paaiškėjo, kad prieš penkiolika metų vidutinis amerikietis turėjo tris gerus draugus, dabar šis skaičius sumažėjo iki vieno su puse.

Nors čia buvo konkrečiai kalbama apie Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau rodikliai daugelyje šalių yra panašūs. Puikiai žinome, kad norėdami gyventi sveikai turime daugiau sportuoti, nerūkyti, nevartoti alkoholio. Bet ar kada susimąstėte, kad draugai gali būti puikus ligų priešnuodis.

Julianne Holt-Lunstad iš Brigham universitete atliktas tyrimas, kurio metu buvo surinkta medžiaga iš 148 ankstesnių tyrimų, nagrinėjusių santykį tarp sveikatos ir bendravimo.

Rezultatai nustebino pačius mokslininkus: žmonės, gyvenantys aktyvų socialinį gyvenimą, turėjo 50 procentų mažesnę riziką mirti nei jų nesocialūs bendraamžiai. Mažas socialinio bendravimo lygis turi tą pat negatyvų poveikį kaip kad 15 cigarečių per dieną – ir net blogesnį nei nutukimas ar sporto vengimas.

Čikagos studijų universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kuo vienišesnis esate, tuo prastesnis darosi jūsų miegas.

Miego metu vienišiai daugiau blaškosi. 2010 m. atlikta socialinių ryšių analizė parodė, kad žmonės, turintys stipresnius socialinius ryšius, gyvena maždaug 50 proc. ilgiau, nei nelinkę į draugystes leistis žmonės.

Psichologo Sheldon Cohen iš Carnegie Mellon universiteto tyrimas nurodo, kad kuo daugiau socialinių ryšių turite, tuo didesnė tikimybė, kad nugalėsite infekciją. Nuoširdi draugystė yra siejama ne tik su sveikata, bet ir laimės pojūčiu. Tikri draugai visuomet padės nelaimėje, paguos sunkią minutę ir kartu su jumis džiaugsis visais jūsų pasiekimais.

Jei neturite draugų, siūlome keletą patarimų, kur būtų galima jų rasti:

Per savo draugus ir kitus žmones, kuriuos jau pažįstate

Šis būdas, atrodytų, pats banaliausias ir paprasčiausias, tačiau kartu ir pats saugiausias bei keliantis mažiausiai nerimo.

Savanorystė

Jei tik galite sau leisti ir norite paskirti kelias valandas per savaitę savanoriškai veiklai, tikrai rasite daug bendraminčių ir turėsite galimybių pabendrauti neformalioje aplinkoje. Be to, dažnai tai esti žmonės, turintys pačius įvairiausius interesus, taigi galite stipriai praplėsti akiratį.

Klubas ar organizacija

Prisijunkite prie žmonių, kurie užsiima jums patinkančia veikla ar kuriuos sieja kas nors bendra. Tai gali būti mezgėjų klubas, mažus vaikus auginančių mamų klubas, keliautojų klubas… Jei jūsų vietovėje nėra kažko panašaus, patys tapkite klubo įkūrėjais!

Įvairūs kursai

Dar vienas klasikinis būdas ieškoti draugų. Keli pasiūlymai:

- jūs galite pralaužti ledus, pasiūlydami: „Apsikeiskime kontaktais, kad galėtume pranešti vienas kitam, jei kas nutiktų ir neateitume į užsiėmimą“. Taip pat suartina lengvi pasikalbėjimai apie kursuose dėstomą medžiagą arba dėstytoją;

- jei kuris nors žmogus jums patiko, tiesiog atsisėskite kartu su juo visam mokymosi laikui, užuot tikėjęsi, kad likimas padovanos dar geresnę galimybę. Išnaudokite tai, kas yra čia ir dabar. Tikėtina, kad, sėdėdami greta, geriau susipažinsite ir tapsite draugais ir pasibaigus kursams.

Vieta, kur gyvenate

Bet kuris studentas pasakys, kad pirmame kurse geriau gyventi ne vienam. Tai pats puikiausias būdas užmegzti naujų pažinčių! Na, o jeigu jūs jau išaugote iš studentiško amžiaus, vis tiek galite išnaudoti galimybes ten, kur gyvenate dabar, pavyzdžiui, pasisveikindami ir šnektelėdami apie šį bei tą su kaimynais ir neatsisakydami padėti, jei kas nors jūsų prašo paslaugos.

Jūsų šeima

Skamba keistai, bet iš tiesų galima tapti draugais ir su savo šeimos nariais, pavyzdžiui, broliu, seserimi ar pusbroliais bei pusseserėmis, be to, artimiau bendraudami galite susipažinti ir su jų draugais, tokiu būdu praplėsdami savo pažinčių ratą.

Sportas

Įdomu, kad susirasti draugų galima ne tik sportuojant grupiniuose užsiėmimuose, kaip, pavyzdžiui, žaidžiant krepšinį ar futbolą, bet ir individualiai. Pavyzdžiui, jei mėgstate bėgioti – pasisiūlykite bėgioti kartu su kitu žmogumi, taip pat galite prisijungti prie orientacininkų.

Visos vietos, kur renkasi žmonės (parduotuvės, barai, muziejai ir t.t.).

Užkalbinti nepažįstamą žmogų paprastai nebūna lengva, tačiau jūs galite būti bent jau atviri naujai pažinčiai ir nenusisukti, kai kas nors jums šypsosi ar ko nors klausia. O galbūt galite pabandyti ir užkalbinti kitą žmogų bei trumpai šnektelėti, nesitikėdami nieko daugiau – tiesiog tam, kad maloniai praleistumėte laiką.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų (63)

„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką...

Įpyko dėl mokesčio perkant už mažiau nei 20 eurų: Lietuvos įstatymai leidžia tokį taikyti (86)

Užsakymo paruošimo mokestis , – štai su tokiu dar iki šiol nematytu mokesčiu apsipirkusi el....

Kėdainietė tikina nuo vilko apsigynusi lenta: žiūrėjau jam tiesiai į akis (41)

Kėdainių rajono gyventojai jau kuri laiką negali ramiai gyventi dėl vis labiau įžūlėjančių...

Prabilo ir Kauno „Žalgirio“ ultros: tai garbės mums nedaro (57)

Sekmadienį po LKL lyderių kovos ne ką mažiau dėmesio, nei pačios rungtynės ir įvykiai ant...

Paskutinės valandos: ar Sabonis liks Indianoje bei kodėl „Pacers“ ir lietuvio derybos įstrigo? laida „Iš viršaus“ (1)

Kodėl pirmadienio vakaras gali tapti lemtingu Domantui Saboniui ir Indianos „Pacers“ klubui?...

Gauta Seimo teisininkų išvada: ar galima balsuoti dėl Pranckiečio pateikiame pilną išvados tekstą  (311)

Seimo valdybos atstovų paprašyta Teisės departamento išvada dėl pakartotinio balsavimo dėl Seimo...

Ši prancūzė – tikra mūsų laikų stiliaus ikona, iš kurios yra, ko pasimokyti (5)

Nuo 2010 m. savo mados tinklaraštį „Over the Rainbow“ rašanti prancūzų ir britų kilmės...

Dezertyravęs KASP kapitonas išsigando, kad pakenks Lietuvai, bet – ir vėl dezertyravo (61)

Dėl dezertyravimo ir savavališko pasišalinimo iš tarnybos baudžiamojon atsakomybėn patrauktas...

Kardiologas kreipiasi į sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis: turite laikytis 10 pagrindinių taisyklių (11)

Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka labiausiai paplitusios, pažeidžiančios vis jaunesnio...

Įsimintiniausia IX forto istorija: kraupaus likimo išsigandę kaliniai pabėgo išgręžę 314 skylučių (5)

Sakoma, kad požeminis Kaunas – paslaptingas miesto pasaulis. Legendos kalba, kad šiuose...