National Geographic žurnalisto ir tyrėjo Dan Buettner tyrimo apie ilgaamžiškumą metu paaiškėjo, kad prieš penkiolika metų vidutinis amerikietis turėjo tris gerus draugus, dabar šis skaičius sumažėjo iki vieno su puse.

Nors čia buvo konkrečiai kalbama apie Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau rodikliai daugelyje šalių yra panašūs. Puikiai žinome, kad norėdami gyventi sveikai turime daugiau sportuoti, nerūkyti, nevartoti alkoholio. Bet ar kada susimąstėte, kad draugai gali būti puikus ligų priešnuodis.

Julianne Holt-Lunstad iš Brigham universitete atliktas tyrimas, kurio metu buvo surinkta medžiaga iš 148 ankstesnių tyrimų, nagrinėjusių santykį tarp sveikatos ir bendravimo.

Rezultatai nustebino pačius mokslininkus: žmonės, gyvenantys aktyvų socialinį gyvenimą, turėjo 50 procentų mažesnę riziką mirti nei jų nesocialūs bendraamžiai. Mažas socialinio bendravimo lygis turi tą pat negatyvų poveikį kaip kad 15 cigarečių per dieną – ir net blogesnį nei nutukimas ar sporto vengimas.

Čikagos studijų universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kuo vienišesnis esate, tuo prastesnis darosi jūsų miegas.

Miego metu vienišiai daugiau blaškosi. 2010 m. atlikta socialinių ryšių analizė parodė, kad žmonės, turintys stipresnius socialinius ryšius, gyvena maždaug 50 proc. ilgiau, nei nelinkę į draugystes leistis žmonės.

Psichologo Sheldon Cohen iš Carnegie Mellon universiteto tyrimas nurodo, kad kuo daugiau socialinių ryšių turite, tuo didesnė tikimybė, kad nugalėsite infekciją. Nuoširdi draugystė yra siejama ne tik su sveikata, bet ir laimės pojūčiu. Tikri draugai visuomet padės nelaimėje, paguos sunkią minutę ir kartu su jumis džiaugsis visais jūsų pasiekimais.

Jei neturite draugų, siūlome keletą patarimų, kur būtų galima jų rasti:

Per savo draugus ir kitus žmones, kuriuos jau pažįstate

Šis būdas, atrodytų, pats banaliausias ir paprasčiausias, tačiau kartu ir pats saugiausias bei keliantis mažiausiai nerimo.

Savanorystė

Jei tik galite sau leisti ir norite paskirti kelias valandas per savaitę savanoriškai veiklai, tikrai rasite daug bendraminčių ir turėsite galimybių pabendrauti neformalioje aplinkoje. Be to, dažnai tai esti žmonės, turintys pačius įvairiausius interesus, taigi galite stipriai praplėsti akiratį.

Klubas ar organizacija

Prisijunkite prie žmonių, kurie užsiima jums patinkančia veikla ar kuriuos sieja kas nors bendra. Tai gali būti mezgėjų klubas, mažus vaikus auginančių mamų klubas, keliautojų klubas… Jei jūsų vietovėje nėra kažko panašaus, patys tapkite klubo įkūrėjais!

Įvairūs kursai

Dar vienas klasikinis būdas ieškoti draugų. Keli pasiūlymai:

- jūs galite pralaužti ledus, pasiūlydami: „Apsikeiskime kontaktais, kad galėtume pranešti vienas kitam, jei kas nutiktų ir neateitume į užsiėmimą“. Taip pat suartina lengvi pasikalbėjimai apie kursuose dėstomą medžiagą arba dėstytoją;

- jei kuris nors žmogus jums patiko, tiesiog atsisėskite kartu su juo visam mokymosi laikui, užuot tikėjęsi, kad likimas padovanos dar geresnę galimybę. Išnaudokite tai, kas yra čia ir dabar. Tikėtina, kad, sėdėdami greta, geriau susipažinsite ir tapsite draugais ir pasibaigus kursams.

Vieta, kur gyvenate

Bet kuris studentas pasakys, kad pirmame kurse geriau gyventi ne vienam. Tai pats puikiausias būdas užmegzti naujų pažinčių! Na, o jeigu jūs jau išaugote iš studentiško amžiaus, vis tiek galite išnaudoti galimybes ten, kur gyvenate dabar, pavyzdžiui, pasisveikindami ir šnektelėdami apie šį bei tą su kaimynais ir neatsisakydami padėti, jei kas nors jūsų prašo paslaugos.

Jūsų šeima

Skamba keistai, bet iš tiesų galima tapti draugais ir su savo šeimos nariais, pavyzdžiui, broliu, seserimi ar pusbroliais bei pusseserėmis, be to, artimiau bendraudami galite susipažinti ir su jų draugais, tokiu būdu praplėsdami savo pažinčių ratą.

Sportas

Įdomu, kad susirasti draugų galima ne tik sportuojant grupiniuose užsiėmimuose, kaip, pavyzdžiui, žaidžiant krepšinį ar futbolą, bet ir individualiai. Pavyzdžiui, jei mėgstate bėgioti – pasisiūlykite bėgioti kartu su kitu žmogumi, taip pat galite prisijungti prie orientacininkų.

Visos vietos, kur renkasi žmonės (parduotuvės, barai, muziejai ir t.t.).

Užkalbinti nepažįstamą žmogų paprastai nebūna lengva, tačiau jūs galite būti bent jau atviri naujai pažinčiai ir nenusisukti, kai kas nors jums šypsosi ar ko nors klausia. O galbūt galite pabandyti ir užkalbinti kitą žmogų bei trumpai šnektelėti, nesitikėdami nieko daugiau – tiesiog tam, kad maloniai praleistumėte laiką.