aA
Norėčiau tikėti, kad taip mąstančių žmonių yra vienetai ir, visgi, dauguma yra linkę prieš gražiausias metų šventes atverti širdis gerumui, tačiau negaliu nepasakyti, koks pyktis mane apėmė, išgirdus vienos moters pasipiktinimą vaikų svajonėmis.
© Shutterstock nuotr.

Daugelis, ko gero, puikiai žino jau ne vienerius metus gyvuojančią akciją „Vaikų svajonės“, kurios metu visi norintys gali išpildyti didesnes ar mažesnes mažųjų, gyvenančių sudėtingomis socialinėmis sąlygomis, svajones ir padovanoti tai, ko vaikų tėveliai dėl sunkiai susiklosčiusių gyvenimo sąlygų, neįstengia. Puiki proga pasidalinti gerumu ir pradžiuginti kitus bent kartą metuose.

Vis dėlto, kai kurie žmonės sugeba išsidergti ir iš tokio dalyko kaip vaikų svajonės. Visai neseniai su bičiuliais ir jų draugais diskutuojant apie Kalėdines akcijas ir jų naudą viena moteris iškėlė diskusiją būtent apie šią akciją ir akcijoje dalyvaujančias vaikų svajones.

Švelniai tariant, daugumą mano draugų ir mane šokiravo iš pažiūros inteligentiškos moters išsišaipymas, ir išsidergimas iš tokio nekalto dalyko kaip svajonės. Anot jos, ši akcija yra visiškai neskaidri ir absoliuti nesąmonė – kur matyta, kad vaikai iš nepasiturinčių šeimų prašytų brangių žaislų, firminių daiktų ar... dviračio! Juk jie, kaip teigė ji „vargetos, tad ir norai turėtų būti pasverti pagal gyvenimo būdą. Kam jiems būtinai nauji daiktai? Kam jiems brangūs žaislai?“

Moteriškė dar ilgai linksniavo nepasiturinčiųjų skurdą, pabrėždama, kad vaikai turėtų norėti, tarkim, batukų, striukės, drabužių, kurie gali būti ir panešioti, o brangesni daiktai lai lieka kitiems, kurie gyvena „normaliai“. Tuo tarpu mano viduje užvirė piktumas.

Argi kukliau gyvenančioje šeimoje vaikas nėra vaikas? Juk ir jis, kaip ir kiekvienas kitas žmogus, turi svajonių! Pripažinkim, dauguma iš mūsų vaikystėje (o dažnas ir suaugęs) yra norėjęs daikto, kuris toli gražu neatitiko finansinių galimybių ir tikrai nebuvo praktiškas. Ir ką? Nieko!

Ar tai, kad vaikas iš neturtingos šeimos, reiškia, kad jis turi svajoti kukliau nei tas, kurio šeimai pasisekė labiau? Ar tai reiškia, kad jis negali norėti naujų daiktų ir net per šventes turi džiaugtis tik gaunamais kažkieno nunešiotais drabužiais kišamais ale kaip Kalėdinė dovana, turi norėti tik to, kas praktiškai pritaikoma ir negali pasvajoti apie, tarkim, barbės namą?

Mano nuomone, tikrai ne! Juk vaikui nepasakysi „Žinai, tavo noras per didelis. Norėk mažiau, nes gyveni skurdžiai, todėl negali svajoti apie brangius daiktus“. O ir nėra jokio reikalo to sakyti. Svajoti yra gerai. Ir svajonės nebūtinai turi būti realios arba lengvai išpildomos. Juk todėl jos ir yra svajonės.

Galų gale, juk ir akcija vadinasi „Vaikų svajonės“ ne veltui. Tai galimybė galbūt pačios didžiausios ir karščiausios svajonės išsipildymui. Tai galimybė padaryti Kalėdinį stebuklą pabūnant Kalėdų seneliu. Ar tai blogai?

Mane labai piktina tokie „grinčai“, kurie tik žiūri kaip kam įkąsti, kaip ką „nusodinti“ ir kaip atimti net menkutį džiaugsmą ar galimybę patikėti, kad pasaulis gali būti gražus. Vieniems duota daugiau, kitiems – mažiau. Ir tai, kad turi mažiau, ne visuomet yra tavo paties pasirinkimas. Todėl labai gražu, kai turintys daugiau, bent retkarčiais pasidalina tuo ir suteikia džiaugsmo aplinkiniams.

Labai tikiuosi, kad dauguma per gražiausias šventes nebūsite tais viskuo nepatenkintais grinčais ir suprasite, kad gerumas gimdo gerumą, todėl bent morališkai reikia palaikyti vieni kitus, o ne šaipytis ir piktintis tuo, kad ir gyvenantys kukliai turi ypatingų svajonių.

O kaip jūs manote? Pasidalinkite savo nuomone šio straipsnio komentaruose. Dėkojame!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sulaukus baltų Kalėdų suspaus šaltis – laukia dviženklis minusas (4)

Paskutinė savaitė iki Kalėdų bus žiemiškai šalta ir balta. Šalčio netruks ir per šventes...

Kaunas siūlo geriausią darbą už 1000 eurų, bet niekas netrykšta noru jo imtis (81)

Viešoje erdvėje galima pastebėti reklamų, kviečiančių rinktis naują profesiją. „Kaunas...

Paksas – didesnio žaidimo dalis: savo tikruosius tikslus išdėstė Kremliaus ruporui (515)

Maskvai Rolandas Paksas yra įdomesnis europiniame kontekste nei kaip žaidėjas Lietuvos vidaus...

Uždarė A1 magistralės atšaką – vairuotojams siūlo rinktis kitą maršrutą (24)

Kauno policijos pareigūnai pranešė, jog dėl eismo įvykio uždaroma viena kelio A1 –...

Dėl gaisro Vilniuje gali būti ribojamas eismas: bijoma sprogimo (6)

Policija informavo, kad Vilniuje kilo gaisras. Pirminiais duomenimis, dega pastatas, kuriame yra...

SADM: situacija su N. Zelandijoje įvaikinama mergaite – visai kita (468)

„Dešimtmetė kaunietė skubiai ruošiama įvaikinimui ir vyks gyventi į Naująją Zelandiją“,...

Kalėdų stalas. Tikriems saldumynų gerbėjams – kalėdinio aguonų pyrago receptas

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...

Paaiškėjo bausmė muštynes išprovokavusiam Gudaičiui (11)

Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą,...

Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos (85)

Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis...

Atsarginis Rusijos planas apraizgyti Europą dujų vamzdžiais realizuojamas pietuose (62)

Pradėjus veikti dabar tiesiamam dujotiekiui „Turkish Stream“, Ankara taps labiau priklausoma nuo...