aA
Daugiau nei prieš savaitę gimdymo namuose paliktas naujagimis turi tėvus. Vakar jie pirmą kartą aplankė vis dar ligoninėje esantį savo mažylį.

Naujagimis, rankos
© Corbis/Scanpix
Medikams iš karto tikrąjį savo vardą ir pavardę nurodžiusi gimdyvė savaitę mulkino Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojus ir policijos pareigūnus. Galiausiai motina prisipažino vaiką palikusi dėl to, kad bijojo sutuoktinio. Jis nieko nežinojęs apie nėštumą. Po gimdymo iš ligoninės pasiėmęs gerokai suplonėjusią žmoną vyras buvo įtikintas, jog jai medikai nusiurbė gimdoje augusio auglio vandenis. Sužinojusį, kad gimdymo namuose paliktas vaikas yra jo sūnus, tėvą ištiko šokas.

Pagimdė ir pabėgo

Klaipėdos ligoninės Akušerijos ir ginekologijos departamento medikai gegužės 14 dieną pastebėjo, kad iš palatos, nepraėjus nė parai po gimdymo, dingo naujagimio mama.

Prisistačiusi Aušros Marauskienės pavarde, pamestinuko mama gimdyti atvyko gegužės 13-ąją. Teigusi, jog jai 32 metai ir tai trečiasis gimdymas, vėlų penktadienio vakarą moteris pagimdė neišnešiotą berniuką. 2 570 gramų ir 49 cm ūgio mažylis gimė šešiomis savaitėmis anksčiau, todėl buvo paguldytas ne vienoje palatoje su mama, o Naujagimių reanimacijos skyriuje.

Parašė laišką

Gimdyvė palatoje paliko laišką. Pakankamai raštingai ir mandagiai moteris rašė, kad viskas išėjo neplanuotai. Antradienį ji turinti išskristi atgal į Almeriją pas vyrą ir vaikus. Pasak laiško, aplinkybės verčia palikti mažylį. Laiške motina prašo sūnų pavadinti Viku ir žadėjo, kad, susitvarkiusi dokumentus, sugrįš jo pasiimti po dviejų savaičių. Moteris apgailestavo negalinti atsisveikinti su kitame skyriuje slaugomu naujagimiu, nes dar labiau suskaus širdį. Teigusi, jog kitaip pasielgti negalinti, ji nepamiršo visiems iš anksto padėkoti.

Ieškoti nesisekė

Pirmosios vaiką palikusios motinos paieškos buvo nesėkmingos. Paaiškėjo, kad moteris tokiu vardu ir pavarde, kokiu gimdyvė prisistatė medikams, uostamiestyje negyvena. Buvo manyta, kad išgalvotas ir asmens kodas bei adresas, nes kaimynai tokios moters nepažinojo.

Tačiau Klaipėdos vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėja Gražina Aurylienė sakė nenuleidusi rankų ir dar kartą policijos pareigūnų parašė patikrinti duomenų bazę.

Tuomet paaiškėjo, kad tokia moteris yra, tik gyvena ji ne Klaipėdoje, o Klaipėdos rajone, Judrėnuose.

Tačiau paaiškėjo, kad šeima ten tik deklaruoja gyvenanti, o iš tiesų beveik metai gyvena uostamiestyje.

Įtarinėjo draugę

Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistėms pavyko atrasti A.Marauskienę. Tačiau ši gynėsi vaiko negimdžiusi. Moteris prasitarė, kad jos vardu galėjo pasinaudoti viena pažįstama, ir netgi atnešė policijai jos nuotrauką. Moteris pasakojo, jog per šį spaudoje plačiai aprašytą „nesusipratimą“ turinti rūpesčių. Esą visi pažįstami sutikę klausinėja, kaip yra iš tiesų. A.Marauskienė tuomet tvirtino, jog viena laimė, kad vaiką paliko ne ji.

Prisipažino pati

Daug įvairių liūdnų istorijų savo darbe mačiusiai G.Aurylienei nuojauta kuždėjo, kad moteris meluoja. Net ir teigdama, jog yra nekalta, įtariamoji per daug jaudinosi. A.Marauskienės buvo paprašyta atnešti pažymą iš ginekologo, kad ji tikrai prieš savaitę negimdė. Sutartu laiku pažymos nebuvo. Moteris paskambino vėluosianti, nes pas ginekologą ilga eilė.

Tačiau kitą dieną motina prisipažino, kad pagimdė vaiką ir jį paliko ligoninėje.

Melavo apie auglį

Dar tris - dvylikos, penkerių ir vienerių metukų - vaikus auginanti moteris vakar „Klaipėdai“ sakė, bijojusi vyrui pasisakyti apie nėštumą. Šis norėjęs, kad ji pagaliau susirastų darbą ir padėtų uždirbti duoną. Nutraukti nėštumą buvę per vėlu. Kad laukiasi, moteriai paaiškėjo tik ketvirtą nėštumo mėnesį.

Vyras pastebėjo, kad žmona pilnėja. Tačiau ši melavo, jog jai gimdoje auga mioma, kurioje kaupiasi vandenys. Dėl to prieš vykdama į gimdymo namus A.Marauskienė pasakė, kad jau atėjo laikas tuos susikaupusius vandenis nusiurbti.

Nepraėjus nė parai po gimdymo vyras atvyko į Klaipėdos ligoninės Akušerijos ir ginekologijos departamentą pasitikti žmonos po „vandenų nusiurbimo“ operacijos. Jis net neįtarė, kad ligoninėje liko ką tik pagimdytas ketvirtasis šeimos vaikas.

Žadėjo skirtis

Vakar atvykęs į Vaikų teisių apsaugos tarnybą vyras vos tramdė pačius prieštaringiausius jį apėmusius jausmus - pyktį apgavusiai žmonai, meilę paliktam mažyliui, nuostabą, kad vaiko motina galėjo taip neapgalvotai pasielgti. Jį slėgė ir visai šeimai žmonos užtraukta gėda.

Vyras pažadėjo būtinai pasiimti sūnų iš ligoninės ir kartu su kitais vaikais jį auginti vienas, nes manė, kad su tokia moterimi daugiau gyventi nebegalima. Labiausiai vyras pyko, kad žmona melavo.

Vėliau sutuoktinis pagrasino, kad dabar jo vaikus žmona gimdysianti iki pensijos, o ligoninėje paliktam sūnui užaugus papasakos, kaip pasielgė jo motina.

Prireikė vaistų

Iš 12 vaikų šeimos kilusios A.Marauskienės artimieji, taip pat Judrėnų seniūnas paliktojo kūdikio tėvą apibūdino kaip itin gerą ir darbštų žmogų.

Vakar Vaikų teisių apsaugos tarnyboje susijaudinęs ir raminamųjų vaistų paprašęs vyras vis teiravosi, ar jo žmona suprantanti, ką padarė, ar suvokianti, kad vaikas - tai ne pliušinis žaislas, kurį galima bet kur numesti. Tėvas teigė mylintis vaikus ir garantavo, kad jiems namuose nieko netrūksta. Netrūks atsiradus ir dar vienam.

Liko ligoninėje

Vyriškis naujagimį iš ligoninės buvo pasiruošęs namo vežtis tuoj pat, tačiau neišnešiotam mažyliui dar reikalinga medikų priežiūra. Nors berniuko būklė stabili, medikai nori užauginti deramą svorį. Dėl to tėvus atradęs pamestinukas mažiausiai savaitę išbus Klaipėdos ligoninėje, o po to keliaus į Vaikų ligoninę.

Medikai teigė, kad mažylis labai šaunus, tačiau labai liūdnas, nes jam trūko artimųjų meilės ir šilumos.

Vakar popietę berniuko tėvai jį aplankė pirmą kartą. Šio vizito iniciatorius buvo tėvas.

Šiandien šeima turėtų užregistruoti vaiko gimimą.

Dėl neapgalvoto motinos poelgio iki šiol jokių abejonių nekėlusi Marauskų šeima dabar bus Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistų akiratyje.

Nežino, ar baus

Kadangi dingusi motina atsirado, policijoje nutrauktas ikiteisminis tyrimas. Vaiką palikusiai motinai baudžiamoji atsakomybė nebegresia. Vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėja sakė, jog moteriai norėtų skirti bent administracinę nuobaudą. Tačiau stabdo žmoniškumas.

G.Aurylienė vakar buvo pavargusi ir euforijos dėl surastos pamestinuko motinos neišgyveno. Tačiau neslėpė, kad tai didžiulė jos tarnybos sėkmė.

Per daugelį metų tai buvo antrasis atvejis, kai atrasta gimdymo namuose palikto vaiko motina. Pernai pagimdyto ir palikto naujagimio mamą labai greitai pavyko atrasti jos bendradarbių dėka.

Vos pagimdžiusi vaiką, moteris kitą dieną sėdėjo darbe. Sužinoję apie ligoninėje paliktą naujagimį, jos kolegos pasidalino savo įtarimais su specialistais. Pasak G.Aurylienės, šiandien ši moteris yra puiki motina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juozaičio pranašystė: jei taip toliau, po 20 m. nebebus lietuvių kalbos ir tautos (551)

„Niekada taip nebuvo, kad lietuvis taip ėstų lietuvį. Po bet kurio straipsnio tokių keiksmų...

Su Nekrošiumi dirbusios aktorės vos tramdo ašaras: taip netikėta, taip staiga (8)

Antradienio rytą Lietuvą žaibiškai apskriejo liūdna žinia – mirė garsus teatro režisierius...

Andrius Užkalnis: mano šuo maitinasi geriau negu visa tavo šeima (220)

Lietuviai, nacionalinio maisto gadintojai. Ar pastebėjote, kad lietuviai blogiausiai elgiasi su tuo...

Tenerifėje atostogavęs lietuvis apie salai smogusią stichiją: sakė, kad tai – anomalija (5)

„Tai ne eilinis įvykis, nes anomalija ne bet ką vadina“, – taip savaitgalį šėlusią...

Kitokie pasikalbėjimai. Mantas Katleris su Nagliu Bierancu (237)

„ Kitokie pasikalbėjimai “ — portale DELFI! Jau lapkričio 20 dieną DELFI TV žiūrovai ir...

Gyvai / Paskutinė galimybė pelnyti tašką Tautų lygoje: Serbija – Lietuva (35)

Lietuvos futbolo rinktinė baigia kovas debiutiniame Europos tautų lygos turnyre rungtynėmis...

„Žalgirį“ CSKA pasitiko netikėtai vėsiai, bet su komplimentais specialiai Krepšinis.lt iš Maskvos (3)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienio vakarą surengė pirmąją treniruotę Maskvoje prieš...

Vadina sukčiavimu: vilnietis pakraupo sužinojęs, kiek kainavo tetos kelionė taksi (4)

Praėjusią savaitę DELFI perskaičiau pasipiktinusios pilietės tekstą apie Vilniaus taksi...

Švedai šiurpsta: rado schemą, kaip šiukšlėm pripažintos mašinos Lietuvoje grįžta į kelius (397)

Skandinavijos šalyse į automobilius, importuotus iš Lietuvos, žiūrima ypač įtariai, ir ne be...

Prieš savaitę darytas paskutinis Nekrošiaus interviu: mirties nuojautos tuomet nebuvo (20)

Paskutinysis, dar niekur neskelbtas genialaus teatro režisieriaus Eimunto Nekrošiaus interviu,...