aA
Ji buvo pirmasis žmogus jūsų gyvenime tiesiogine prasme, ir daugeliui moterų motina liko širdyje pirmoji – herojė, pavyzdys, geriausia draugė. Tačiau taip būna ne visada. Smulkūs nesutarimai ar didesni konfliktai gali sugriauti jūsų santykius. Kas nutinka, kai nesutariate su motina?
Mama ir dukra
© Corbis/Scanpix
“Mums reikia suprasti, kad konfliktai – normalu”, - sako Mary Marcdante, knygos “Mano motina, mano draugė” autorė. – “Manau, konfliktai tarp motinų ir dukterų kyla dažniausiai dėl to, kad mes tiesiai neišsakome savo poreikių – mes neišmokytos to daryti. Mus mokė, kad kitų žmonių poreikiai svarbesni”.

Kaip galima nesutarti su motina dėl kažko ir dėl to nesikrimsti? M. Marcdante siūlo trijų žingsnių programą, kuri išsprendžia daugumą motinų ir dukterų konfliktų.

Supraskite

Nereikškite savo nuosprendžio, kol nesupratote, kodėl motinos toks požiūris. Nekaltinkite, nesiginkite, tiesiog pagalvokite apie savo motinos patirtį ir kodėl ji dėl tam tikrų dalykų gali nesutikti su jumis.

Į tai įeina ir klausymasis. Žmonės visada nori būti išgirsti, ir kol išgirsta jus, jie nori pajusti, kad jų taip pat klausomasi. Svarbu leisti motinai suvokti, kad ją girdite. Tai gali būti žodinis arba nežodinis patvirtinimas, galvos linktelėjimas, žodis “supratau” ir panašiai.

Įsijauskite

Supraskite, kad su jos požiūriu galite nesutikti, bet tas požiūris jai svarbus. Galite pasakyti: “Matau, kad tau tai tikrai svarbu”.

Patvirtinkite

Tvirtinimui laikas ateina tuomet, kai norite išreikšti savo poziciją. Jei pradėsite kalbėti naudodama žodelį “bet”, paneigsite visa, ką sakė motina. Geriau tiesiog pasakykite jai, ko norite: “Vertinčiau tai, jei tu…”

Kartais su motina reikia kalbėtis apie labai opius dalykus, tuomet ypač svarbu žinoti, kada kalbėtis. Dažniausiai būname taip nuliūdusios, kad norime viską išsiaiškinti iškart, o iš tikro turi praeiti kiek laiko.

Įsivaizduokite pozityvų rezultatą. Paprastai įsivaizduojame, kad mama supyks ir mes susikivirčysime. Pozityvaus rezultato įsivaizdavimas pasuks mūsų protą tinkama linkme.

Leiskite sau nesutikti. Tiesiog pasakykite, kad dėl kažkokio dalyko jūsų nuomonės gali nesutikti, tačiau tame nėra nieko baisaus.

Jeigu matote, kad situacija darosi nebekontroliuojama, liaukitės kalbėti, nes abi galite pasakyti daug skaudžių žodžių, dėl kurių vėliau teks gailėtis.

Kalbėjimo tonas yra labai svarbus, nes kartais pasirenkame tinkamus žodžius, bet ne toną. Kalbėkite taip, lyg norėtumėte sužinoti, o ne apkaltinti ar gintis.

Atminkite, kad pakeisti norimus dalykus užims laiko. Tačiau nedideli konfliktai taipogi gali pakeisti santykius į gera - svarbu pasirinkti tinkamą laiką

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Biurokratija trauktis nenori: išskyrė ministerijas rekordininkes ir tikras klampynes (64)

Bene visos iki šiol dirbusios Lietuvos valdžios žadėjo mažinti biurokratinį aparatą. Ne...

Niekas apie tai nepagalvojo: skyrybų atveju tektų dalintis ir kaupiamą pensiją (32)

Senatvei kaupiamos lėšos pagal įstatymą yra laikomos bendru sutuoktinių turtu, tad skyrybų...

Orai: šaltis parodys savo nagus (16)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Protiniai dantys: kam rauti būtina, o kas tai padaręs gali smarkiai pasigailėti

Vieni suaugę žmonės turi keturis protinius dantis , kitiems per visą gyvenimą jie taip ir...

Pagalvojo ne apie visus? Atlyginimas – pusantro šimto eurų mažesnis (1)

Kai garsiai buvo pristatoma mokesčių reforma, ir finansų ministras, ir premjeras pabrėžė –...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (529)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

Dvigubas karštakošio Gordono Ramsay gyvenimas: šis virtuvės šefas sudėtingesnė asmenybė, nei manėte (7)

Šiandien virtuvės šefai nebėra tik beveidžiai virtuvės gilumoje pasislėpę maisto gamintojai...

Paaiškėjo, kur pernai labiausiai brango būstas: Vilnius nėra lyderis (4)

Praėjusiais metais šalyje būstui įsigyti buvo išleista beveik 1,9 mlrd. eurų, arba 11,8 proc....

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (70)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

„Bloomberg“ gidas: ką toliau darys didžiausi pasaulio centriniai bankai? (1)

Centriniai bankai žengia į naujus metus, jausdami spaudimą iš investuotojų persvarstyti, kokio...