aA
Ar kada nors pagalvojote, kad intensyvios smegenų lavinimo treniruotės gali padėti sutramdyti ir didžiausias neklaužadas mokyklose?
Moksliniai tyrimai įrodė smegenų treniruočių naudą net vaiko elgesiui
© Fotolia

„Tai labai įdomus atradimas, paaiškėjęs Amerikoje atlikus mokslinius tyrimus. Tėvų apklausa parodė, kad mokyklinio amžiaus vaikai, baigę smegenų lavinimo programą „BrainRx“, po mokymų elgėsi mažiau priešiškai, o paaugliai tapo labiau sukalbami“, – atsiųstame pranešime spaudai pasakoja pirmojo Baltijos šalyse intelekto lavinimo centro „Brain Gym“, dirbančio būtent pagal mokslininkų tyrimuose dalyvavusią programą „BrainRx“, direktorė Domantė Padleckaitė.

Tokios išvados gautos atlikus keturis mokslinius neurovizualinius tyrimus su funkciniu magnetinio rezonanso tyrimu, remiantis kiekybinių tyrimų rezultatais 13 mokslinių tyrimų.

JAV Gibsono pažintinių funkcijų tyrimų instituto mokslinių tyrimų direktorės ir ugdymo psichologės dr. Amy L. Moore teigimu, šiam tikslui pasiekti reikėtų intensyvių smegenų lavinimo treniruočių maždaug 90 – 120 valandų per keletą mėnesių.

Baigę šią programą mokiniai lengviau įveikia mokymosi sunkumus, nes pagerėjus elgesiui, mokytis tampa vis lengviau ir įdomiau.

Domantė Padleckaitė
Domantė Padleckaitė
© Organizacijos nuotr.

Daugiausiai žadantis metodas

„Kognityvinių įgūdžių treniruotės – daugiausiai žadantis metodas, kurio dėka sustiprinami pažintiniai smegenų tinklai, leidžiantys padidinti bendras informacijos apdorojimo galimybes. Tačiau ne visos pažintinių funkcijų lavinimo programos yra vienodos! „BrainRx“ nuo įvairių šiandien prieinamų skaitmeninių lavinimo programų skiriasi daugybe aspektų. Pirma, „BrainRx“ mokymus veda kvalifikuoti treneriai, suteikiantys dinaminį atgalinį ryšį kiekvienos smegenų treniruotės metu. „BrainRx“ mokymai yra įvairiapusiški. Jie lavina ir yra nukreipti į septynis pagrindinius kognityvinius įgūdžius ir daugybę kitų mažesnių,“ – teigia sveikatos mokslų centro klinikinė neuromokslininkė dr. Christina Ledbetter.

„BrainRx“ kognityvinių įgūdžių lavinimo programos yra orientuotos į septynis pagrindinius pažintinius įgūdžius bei daugybę smulkesnių įgūdžių ir juos tobulina per pasikartojančias, žaidimą primenančias protines užduotis, kurias asmeniškai pateikia treneris. Užduotys nukreiptos į vizualinius ir girdimus procesus, kuriems reikia dėmesio ir samprotavimo per kiekvieną 60–90 minučių trukmės užsiėmimą.

Kvalifikuotų trenerių vedami kognityvinių įgūdžių mokymai vaikams, turintiems dėmesio sutrikimų, mokymosi sunkumų, padeda reikšmingai pagerinti pažintinius įgūdžius ir IQ koeficientą. Po tokių mokymų IQ padidėjo vidutiniškai 21 balu mokymosi sunkumų turintiems vaikams ir paaugliams bei 26 balais dėmesio sutrikimą turintiems vaikams ir paaugliams. Logika ir samprotavimas pagerėjo vidutiniškai 27–28 balais.

Po „BrainRx“ mokymų trumpalaikė atmintis pagerėjo vidutiniškai 13 balų mokymosi sunkumų turintiems vaikams ir paaugliams bei 20 balų turintiems dėmesio sutrikimą. Ilgalaikė atmintis pagerėjo vidutiniškai nuo 28 iki 34 balų. Informacijos apdorojimo greitis – nuo 13 iki 16 balų, girdimos informacijos apdorojimas – nuo 13 iki 15 balų.

Po mokymų vizualinės informacijos apdorojimas pagerėjo vidutiniškai 11 balų mokymosi sunkumų turintiems vaikams ir paaugliams bei 5 balais turintiems dėmesio sutrikimą.

Pagerėjo skaitymo įgūdžiai

Iš 9959 žmonių, baigusių programą, skaitymo įgūdžiai pagerėjo vidutiniškai tiek, kad tokiems rezultatams pasiekti prireiktų 3,5 metų.

„BrainRx“ intensyvaus skaitymo užduotys taip pat vykdomos pagal kognityvinių įgūdžių lavinimo metodą, paremtą amerikiečių mokslininko Keno Gibsono sukurtu mokymosi modeliu.

Nuo 1985 m. smegenų lavinimo metodika buvo pritaikyta daugiau nei 100 000 klientų privačiuose kabinetuose ir smegenų lavinimo centruose JAV ir visame pasaulyje.

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje veikiančių intelekto lavinimo centrų „Brain Gym“ vadovė D.Padleckaitė tvirtina, kad tokie pat sėkmingi rezultatai garantuojami ir Lietuvoje, kadangi jų centruose naudojama ta pati smegenų lavinimo programa „BrainRx“. Intelekto lavinimo centras „Brain Gym“ yra oficialus amerikiečių kompanijos atstovas Baltijos šalyse ir dalyje Europos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

D+Naomi Kresge, Tim Loh, Fergal O'Brien, DELFI

Ekspertai: omikron – dar ne pabaiga, galimas ir juodasis scenarijus (1)

Dvejus metus sėjęs užkratą ir mirtis, COVID-19 ir vėl keičiasi. Omikron atmaina plinta...

Lietuvos aviacijoje pažėrė naujienų: kelionės brangs, bet žada daug naujų krypčių (5)

Praėję metai visai aviacijos industrijai buvo itin permainingi metai. Vasarą Lietuvoje sparčiai...

Pedofilui mirtiną egzekuciją surengęs žudikas: tai buvo jaunystės klaida (96)

„Tai buvo jaunystės klaida, už kurią jau pakankamai sumokėjau“, – įsitikinęs dėl tyčinio...

D+Vaidas Mikaitis

Uždariausios valstybės diktatorius įsigeidė sunaikinti vienintelį patrauklų šalies objektą: ar jam pavyks užverti pragaro prieangį?

Turbūt pastebėjote, jog paskutiniai du mano pasakojimai buvo apie buvusias sovietines centrinės...

Orai: aprimus vėjui naktimis pašals smarkiau

Sekmadienį šalyje jau sustiprės aukšto atmosferos slėgio laukas. Nors debesų vis dar bus...

Kaunas pradeda savo kaip Europos kultūros sostinės metus: minios žmonių susirinko į atidarymo renginį (47)

Sausio 22-ą, šeštadienį, Kaune prie „Žalgirio“ arenos minios žmonių susirinko į renginį...

D+Modesta Meškė

Tai yra madingiausia ir gražiausia antakių forma šiais metais: įkvėpė seksualioji aktorė, į kurią daugelis nori lygiuotis

Pažiūrėję į save veidrodyje atkreipkite dėmesį į vieną svarbią išvaizdos detalę –...

Palydovai užfiksavo, kas vyksta Žemės atmosferoje: per metus – kardinalūs CO2 pokyčiai (33)

Šioje animacijoje pavaizduota, kaip augalai sugeria ir išskiria anglies dioksidą keičiantis metų...

D+Giedrė Balčiūtė

Atsakė į amžiną klausimą: valytis dantis geriau prieš pusryčius ar po?

Dantis būtina valyti dukart per dieną – ryte ir vakare, tik taip juos išsaugosime sveikus. Tai...

Gyventojai stveriasi už galvų: už šildymą moka šimtais eurų, bet namuose – vos 15 laipsnių šilumos (106)

Sąskaitos už šildymą skaičiuojamos sumokant šimtus eurų, tačiau namuose – vos 15-17...