Svečiai, dovanos, gyvybinių jėgų pakilimas, gerų permainų nuojauta. Kvapai, garsai, spalvos... Kalėdų ir Naujųjų metų šventės. Atšvęsti jas norėtųsi taip, kad paskui nebūtų apmaudu. Juk kaip sutiksi metus, tokie jie ir bus. Norite tikėkite šiuo prietaru, nenorite - ne, bet jis vis tiek išsipildo.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Visiems savo skaitytojams siūlytume pasekti italų pavyzdžiu ir prieš Naujuosius atsikratyti senų nereikalingų daiktų. Atsisveikinę su nebereikalingais rakandais, išvalysime iš namų užsistovėjusią energiją. Pradėkite nuo prieškambario. Jeigu prie lauko durų išrikiuota visos šeimos avalynė, nuo perpildytos kabyklos krenta paltai ir striukės, o į kampą atremtos stovi slidės, pats laikas viską sudėlioti į vietas. Svečių apsilankymas - puiki priežastis, pagaliau priversianti jus susitvarkyti.

Auksinė ir raudona - eglutės favoritės

Tik nevirskite švaros vergu - niekada nelaikykite matomoje vietoje šluotų ir šepečių, antraip jie iš namų iššluos ir sėkmę. Užtat šluota, pastatyta aukštyn kojom prie namo arba prie lauko durų, pasak rytiečių filosofijos, atbaido plėšikus, nekviestus svečius ir blogąsias jėgas. Norintiesiems prisivilioti į namus gėrį itin pagelbėtų išgražintos namo arba buto laukujės durys. Ne veltui Kinijoje jos dažomos raudonai, o prieš šventes išmarginamos sėkmę reiškiančiais hieroglifais.

Kalėdinės ir naujametės žvakės, lempučių girliandos, blizgantys bumbulai, ryškios spalvos - visa tai pagyvina namuose esančios energijos srovenimą ir nuodėmė būtų nepasinaudoti šia palankia aplinkybe. Jeigu jūs pastatysite eglutę pietinėje kambario dalyje, sustiprinsite šlovės ir pripažinimo tikimybę. Beje, būsimieji Geltonojo Jaučio metai yra siejami su garbės siekiais, todėl minėtoje zonoje neužmirškite pasistatyti ir šio gyvūno figūrėlės. Ypač jeigu jūsų profesija susijusi su viešumu.

Pačia intensyviausia spalva laikoma raudona, simbolizuojanti klestėjimą ir laimę. Žalia asocijuojasi su ilgaamžiškumu ir gyvąja gamta, auksinė - su pagarba. Jeigu naujametį vakarą svetainėje stovės puošni eglutė, išdabinta raudonais ir auksiniais žaisliukais, šventė tikrai bus smagi ir linksma, o ateinančiais metais nestigs nei gerovės, nei puikių užmojų. Be to, ir sveikata negalėsite skųstis. Geltona spalva skleidžia saulės energiją, pagerina nuotaiką ir yra laikoma linksmybės spalva. Oranžinė padeda gražiai bendrauti, taigi neužmirškite ant šventinio stalo padėti apelsinų ir mandarinų. Gaivus jų kvapas suteiks žvalumo tiems, kuriuos įpusėjus šventei nei iš šio, nei iš to ims kamuoti nuovargis. Kitas tradicinis "vakarietiškas" šventinis aromatas yra cinamono. Rytų filosofai teigia, kad jis visus susirinkusiuosius apgaubia šiluma ir sukuria namuose draugišką atmosferą.

Tausokite savo jėgas

Virtuvė, pasak subtiliosios energetikos žinovų, - šventų ritualų ir tikrai ne svečių priėmimo vieta. Jeigu jūsų namuose ji sujungta su svetaine ar valgomuoju, geriau šias zonas vieną nuo kitos atskirti - bent jau tuo metu, kai namai pilni svetimų žmonių. Nedera visiems rodyti patalpų, kuriose, pasak rytiečių filosofijos, "verda" namų gerovė. Kad tą dieną jums puikiai sektųsi ruošti vaišes, neužmirškite tvarkingai sudėlioti visos virtuvinės technikos. Plakiklis, kavamalė, virtuvinis kombainas skleidžia tokią energiją, kokios ir taip gausu virtuvėje, nes ji sklinda ir nuo ryškių spalvų maisto, indų skambesio, iš puodų kylančių garų, liepsnojančios ugnies. Šią energiją geriau "atsverti" tyla, nes sumaištis ir jaudulys itin trukdo šeimininkės meistriškumui atsiskleisti. Be to, energija prastai cirkuliuoja ties paviršiumi stalų, kurie apkrauti įvairiausia buitine technika ir indais.

Jau atėjo svečiai?

Idealiausia būtų susodinti svečius prie apvalaus stalo: apskritimas filosofijoje asocijuojasi su moneta, o pinigai, kaip visi žinome, traukia kitus pinigus. Gerai būtų, kad patalpoje, kurioje sutinkate Naujuosius, būtų didžiulis veidrodis. Jame atsispindėtų viskas, kas stovi ant stalo, tai simboliškai padvigubintų maisto kiekį, taip pat ir materialinę gerovę. Neužmirškite, kad garbingiausio svečio vieta - priešais pagrindinį įėjimą į svetainę arba valgomąjį: jis turėtų matyti visus įeinančius į kambarį.

Dabar apie stalo serviravimą. Pirmiausia derėtų kruopščiai apžiūrėti visus indus: ar jie neįskilę ir nenudaužti. Tokių indų namuose laikyti negalima - prisišauksite bėdą. Net dėl paprasčiausio puodelio įbrėžimo kartais kyla nemalonumų: galima įsipjauti, o kokia būna susižeidusio žmogaus nuotaika, visi puikiai žinome. Antra, atkreipkite dėmesį, kaip išdėliojote peilius ir šakutes, padėjote indus, ypač arbatinuką. Jo "nosytė" neturėtų būti nukreipta nei į vieną žmogų: mat ji savo smaigaliu generuoja blogos energijos srautus. Senovėje į nekviestą arba nemalonų svečią specialiai nukreipdavo arbatinuko snapelį, kad šis suprastų: girdi, laikas ruoštis namo.

Kad ir kaip būtų keista, rytiečiai yra įpratę išlenkti paskutinę taurelę prieš kelionę ir įsidėti į kišenę rūpestingai šeimininkų suvynioto kiškio pyrago vaikams. Tik taip, jų nuomone, pavyks saugiai pasiekti namus. Atsisakyti šių vaišių ten taip pat nepriimta, kaip ir pas mus: kitaip rizikuojama kelionėje patirti nemalonumų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (55)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Po taksi iškvietimo – tikru detektyvu virtusi kelionė po Vilnių

Po išgertuvių taksi automobiliu į namus vykęs individualia veikla užsiimantis vilnietis pateko į...

Nauja kryptis: būsto pirkėjai sau gali leisti vis daugiau – miegamieji rajonai praranda žavesį (66)

Gyventi senamiestyje svajoja daugelis – patogi lokacija, išskirtinė architektūra, išvystyta...

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (82)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Siaubo namai: 13 vaikų kalinę tėvai turėjo neįtikėtinų planų kalbėjo apie dar vieną vaiką (18)

Viena buvusi vieno iš 13 tėvų kalintų vaikų bendramokslė pasakojo, kaip jo išsekusiame ir...

Gintarė Gurevičiūtė ant raudonojo kilimo vilkėjo 30 eurų kainavusią suknelę: spindėkime pasitikėjimu savimi, išmintimi ir ramybe

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ rinkosi daugybė šalies...

Ką reikia žinoti apie Davoso forumą: 5 dalykai (4)

Antradienį prasideda Pasaulio ekonomikos forumas . Agentūra AFP pateikia pagrindinius faktus apie...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (341)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Susitarta dėl JAV vyriausybės atidarymo (4)

JAV senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris paskelbė, kad valdančiųjų lyderiai pirmadienį...