aA
Paskambinus dainininkei Vilijai Pilibaitytei-Miai, ši prasitarė, kad kaip tik šiuo metu su sūnumi Matu, būsimu antroku, ruošiasi važiuoti apsipirkti naujiems mokslo metams. „Nemanau, kad visi pirkiniai brangiai atsieis – kiekvienas sau leidžia pirkti įvairius dalykus pagal savo kišenę“, – sakė Mia.
Mia su sūnumi
Mia su sūnumi
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Paklausta, ar atsimena savo pačią pirmą rugsėjo 1-ąją, moteris nedvejodama atsakė, kad taip. Jai labiausiai įsiminė jos verkiantis klasės draugas.

„Matyt, jis labai bijojo mokyklos. O aš, atvirkščiai, norėjau lankyti mokyklą dar likus metams iki jos, tačiau tėvai manęs neleido. Man išties patiko mokytis mokykloje“, – pasakojo dainininkė.

Kadangi Mia yra gana užimta, nemažai keliauja, būti aktyviai mokyklos veikloje jai nepavyksta.

„Praėjusiais metais sūnaus mokykloje norėjau būti aktyvi mama, tačiau nepasisekė. Koncertai įvairiuose miestuose, filmavimai tam trukdo. Nuo šio rudens esu muzikinės laidos „Muzikinė karuselė“ vedėja, tad aktyviai įsilieti į tėvų veiklą mokykloje nelabai pavyks, bet norėčiau“, – teigė V. Pilibaitytė.

Dainų kūrėja ir atlikėja su pažįstamais yra diskutavusi, ar neparduoti alkoholio prekybos centruose rugsėjo 1-ąją – geras sumanymas, ir padarė išvadą, kad tam, kam reikia alkoholio šią dieną, tas nusipirks – tiesiog pasirūpins juo anksčiau. Nepaisant to, Mia yra įsitikinusi, kad yra gana daug girtaujančių žmonių, ir džiaugiasi dėl įtvirtinto įstatymo neparduoti alkoholinių gėrimų po 22 valandos.

Nesupranta draudimo prekiauti alkoholiu rugsėjo 1-ąją

Redita Dominaitytė savo dukrelę Upę šiemet ruošia dar ne į mokyklą, o į priešmokyklinukų grupę darželyje.

„Kol kas neturime rūpesčių ir įnirtingai nesiruošiame. Ypatingos šventės taip pat neorganizuosime, nes tam dar ne metas“, – kalbėjo aktorė ir laidų vedėja.

Iš pačios pirmos rugsėjo 1-osios Redita pamena šventės atmosferą ir tai, kad vyriausi moksleiviai – dvyliktokai – veda pirmokus į mokyklą.

„Nors nelabai suvoki, kas vyksta, kur tave atvedė mama, tačiau jaudiniesi, gauni dėmesio ir matai tėvelius, paskendusius rūpesčiuose. Mano laikais ne visada tėvus išleisdavo iš darbo šios šventės proga, tad ir atšvęsti rugsėjį ne visuomet būdavo įmanoma.

Man pirma klasė nėra įsiminusi. Labiau įsiminė tai, kai baigi pradines klases – pereini iš ketvirtos į penktą. Tuomet pasikeičia visa mokymosi sistema, jautiesi suaugęs. Aiškiausiai save atsimenu nuo 9 metų“, – pasakojo R. Dominaitytė.

Pasiteiravus, ką moteris mano apie įstatymą neprekiauti alkoholiu rugsėjo 1-ąją, Redita atsakė, kad ne tik šis, bet ir dauguma Seimo įstatymų yra „perspausti“.

„Ar neprekiauti alkoholiu po tam tikros valandos kažką lemia? Kodėl šis įstatymas yra susietas su rugsėjo 1-ąja? Juk tai vaikų šventė. Tuomet uždrauskime jį pardavinėti ir per šventes, aktualias vyresniems žmonėms: Jonines, Mindaugines. Nesuprantu aš šios pozicijos: vaikai ir alkoholis. Esu įsitikinusi, kad vaikai nėra taip toli „pažengę“, kad negalėtų gyventi be alkoholio. Studentai taip pat proto turi. Norės išgerti – pasirūpins viskuo iš anksto“, – pokalbį baigė laidos „Asistentai“ vedėja.

Surengia sūnui šventę

Pramogų pasaulio atstovas Gediminas Juodeika mano, kad rugsėjo 1-oji – šventė tiek vaikams, nes jie pereina iš vienos klasės į kitą, tiek jų tėvams.

„Mano laikais mokiniai dėvėdavo uniformas, tad po kiekvienos vasaros būdavo smagu gauti vis naują. Taip pat tėvai pripirkdavo gražių daiktų, sąsiuvinių. Turėdamas visus tuos daiktus galvodavai, kad nuo šių metų tikrai pradėsi daugiau mokytis, tačiau po kiek laiko viskas apsiverčia – imi siautėti, mokslams nebeskiri didelio dėmesio, vėl gauni dvejetų, tėvai bara ir po pusantros savaitės išvis nebenori eiti į mokyklą“, – mintimis nuotaikingai dalijosi restorano „Legenda“ savininkas G. Juodeika.

Savo sūnui Mykolui kiekvieną rugsėjo 1-ąją Gediminas surengia šventę, pildo jo svajones ir norus.

„Šią dieną vaiką nusivedame ten, kur jis nori. Ar tai būtų picerija, ar greitojo maisto restoranas – nesvarbu. Už pasižadėjimą gerai mokytis avansu nuperkame to, ko jis trokšta. Mano sūnus, kaip futbolininkas, gavo ir kamuolį, ir kitus atributus, reikalingus šiam žaidimui žaisti. Taip tarsi sušvelniname vaiko nenorą eiti į mokyklą“, – kalbėjo Gediminas.

Vyras pasakojo, kad sūnaus mokykloje jis stengiasi būti aktyvus tėtis, tačiau vaikams augant jie patys nebenori, kad jų tėvai eitų į visus renginius ir aktyviai dalyvautų mokyklos veikloje. „Mano sūnus iki ketvirtos klasės mokėsi vienoje mokykloje – joje tėveliai buvo gana aktyvūs, o vėliau perėjo į kitą mokyklą – šioje nėra tokio vaikų ir tėvų bendravimo. Be to, mano sūnus jau nebenori, kad visur su juo vaikščiotume“, – pasakojo G. Juodeika.

„Savaitė“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pasinaudojus kredito atostogomis, sunkumų gali kilti vėliau: rudenį ir žiemą gali būti didelis paaštrėjimas (5)

Delfi laidoje „Delfi 11” kalbinti ekspertai pažymi, kad karantinas padarė įtakos būsto...

Beirute sprogęs krovinys buvo iškrautas iš rusų milijonieriui priklausiusio laivo (325)

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, didžiulis kiekis amonio nitrato, rugpjūčio 4 dieną...

„Maximos“ darbuotojams Kaune ir Panevėžyje diagnozuotas koronavirusas (47)

Trečiadienį, rugpjūčio 5 d., bendrovėje „ Maxima LT “ patvirtinti du nauji koronaviruso...

Orijaus kelionės. Po 25 metų sugrįžo atostogauti į Šventąją: pigūs nameliai, keistos pramogos ir audringa naktis (5)

Šventoji pastaraisiais metais tapo labiausiai aptarinėjamu kurortu Lietuvoje. Daug kam ji neįtinka...

Jurga Jurkevičienė

Kaip aš – Druskininkų mokinukė – identifikavau anoniminio laiško autorę specialiai Delfi Plius, Druskininkai (1)

„Jurga, ar žinai, kad esi – ragana? Na, burtininkė, kaip ten – ta, kurias Viduramžiais...

Iš jos mokykloje šaipysis. Bet jei tai įvyks, aš būsiu laimingiausias tėtis pasaulyje (14)

Vilnietis Ernestas Pliuška, „Facebook“ įraše pasidalinęs itin jautria žinute apie savo...

Skvernelis: mokslo metai prasidės ne prie kompiuterių, numatyta, kada reikėtų dėvėti kaukes (144)

Nerimstant diskusijoms dėl mokslo metų pradžios ir galimo nuotolinio mokymosi , trečiadienio...

Matematikos egzamino rezultatai sukėlė siaubą: dramatiškai griūna ateities planai (303)

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius aptardamas matematikos brandos egzamino...

Sala Estijoje, kurioje karaliauja moterys: pačios ir traktorių pataiso, ir pamaldas praveda

„Koks būtų gyvenimas be vyrų? Mažoje Baltijos saloje, pavadinimu Kihnu , jis bėga įprasta...

|Maža didelių žinių kaina