aA
Ką tik susilaukėte vaiko ir dar niekada gyvenime nebuvote tokie pavargę. Žinoma, esate girdėję patarimą miegoti tada, kada miega kūdikis. Palikti nešvarius indus, skalbinius - su tuo susitvarkysite vėliau.
© Shutterstock nuotr.

Tačiau realybė tokia, kad paprastai dienomis jums reikia pasirūpinti ir namų ūkiu, ir kitais reikalais. Taigi kokie patarimai išties gali būti vertingi?

Nutraukinėti pieną

„Pradėjome duoti savo dukrai buteliukus, kai ji buvo dviejų savaičių. Devintą vakaro nusitraukdavau pieną ir tuomet eidavau miegoti. Vyras ją pabudindavo pusę vienuolikos ir pagirdydavo nutrauktu pienu. Pamiegodavau nuo devintos vakaro iki dviejų nakties, kai ji atsikeldavo vėl.“ - Joana, Kamilės mama (23 mėnesiai).

Supti vaiką

„Mes turėjome lopšį, kuris suposi. Prie jo pririšau virvę, kad galėčiau supti lopšį gulėdama lovoje (virvės mano sūnus negalėjo pasiekti).“ - Monika, Neringos mama (8 metai).

Užkandžiauti

„Geriausias būdas susidoroti su nuovargiu dėl miego trūkumo (dvyniai miega skirtingu laiku) - sveikai užkandžiauti atsikėlus su kūdikiais. Žemės riešutų sviestas ir trapučiai, stiklinė lieso pieno, jogurtas ir t.t. Toks maistas man leisdavo pasijusti tvirčiau ryte po tų naktų, kai, regis, niekas nemiegodavo.“ - Agnė, Julijos (8 metai), Eringos (6 metai), dvynių Kamilės ir Ernesto (22 savaitės) mama.

Keltis kas antrą naktį

„Prie sūnaus atsikeldavome pakaitomis su žmona kas antrą naktį. Tai truko pirmuosius devynis mėnesius. Malonu nebuvo, tačiau tokia taktika padėjo išgyventi.“ - Saulius, Danieliaus tėtis (3 metai).

„Su pirmąja dukra keldavomės pakaitomis su vyru. Pavyzdžiui, jis turėjo pirmadienio naktį, aš - antradienio ir taip toliau. Tai mums puikiai tiko. Kai žinodavau, kad šiąnakt jo naktis, labiau padėdavau pasirengti nakčiai ir jis man darydavo tą patį. Planuojame tokios pat taktikos griebtis ir su antruoju vaiku.“ - Kristina.

Atskiri kambariai

„Naktimis, kai tikrai noriu ramaus miego, mano vyras su sūnumi miega atskirame kambaryje, taigi negirdžiu, kaip jie keliasi maitinimui ir pervystymui. Mes taip pat keičiamės, kuris gaus ilgiau pamiegoti savaitgalį.“ - Saulė, Kajaus (pustrečių metų) ir Benedikto (7 savaitės) mama.

Pamaininis darbas

„Mums labiausiai tinkamas būdas rūpintis dukra ir užsitikrinti pakankamai miego - keltis pamainomis. Mano žmona paprastai turi pirmąją pamainą (nuo pusės vienuolikos iki pusės trijų nakties), o man tenka vėlesnė dalis (nuo pusės trijų iki šešių ryto).“ - Danas, Marijos tėtis (11 mėnesių).

Eiti miegoti su vaikais

„Eikite miegoti tuo pat metu, kaip ir vaikai. Man tai sunku, nes reikia tiek daug padaryti arba norėčiau paprasčiausiai skirti laiko atsipalaiduoti ramybėje - tačiau padarykite tai.“ - Diana, Brigitos (4 metai) ir Austės (8 mėnesiai) mama.

Miegoti kartu

„Geriausia strategija, kurią naudojau, kai mano dukra buvo naujagimė - miegoti kartu su ja. Iš pradžių ji miegodavo savo lopšyje ir atsibusdavo ilgiems periodams, per kuriuos turėdavau vaikščioti ir raminti ją tol, kol ji vėl užmigdavo. Galiausiai gydytoja patarė man pasiimti ją į lovą su mumis. Ji puikiai užmigdavo ir atsibusdavo tik maitinimui.“ - Laura, Smiltės mama (8 mėnesiai).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (83)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (13)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Kurtinaičio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją – nuskriaudė Giedraičio ALBA komandą

Rimo Kurtinaičio treniruojami krepšininkai lipa iš nesėkmių liūno. Maskvos srities „Chimki“...

Verslininko atsakas besiskundžiantiems pinigų stygiumi: tikriausiai jūsų abi rankos kairios „Atsakingas požiūris“ su Rimvydas Valatka (14)

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...

Lietuviams siūlo pasinaudoti šeichams skirta prabanga ir malonumais: visa tai nemokamai (37)

Prabangiausi pasaulyje viešieji tualetai, švariausi pasaulyje paplūdimiai, gatves puošiantys super...

Nepailstantis Leonavičius – apie 30 metų treniruojant vaikus ir sprendimą, kurio iki šiol nepamiršta Marčiulionis (6)

„Neseniai skridau į Romą ir taip išėjo, kad susėdome šalia su Šarūnu Marčiulioniu, kuris...

Sunku patikėti: vaikinas neprisimena, kur prieš savaitę pastatė savo automobilį

Ko gero, visiems bent kartą teko ieškoti savo mašinos prekybos centro ar oro uosto automobilių...