aA
Kaip priversti vyrą atlikti dalį namų ruošos darbų? Jei jūs panaši į daugumą moterų, su šiuo klausimu susidūrėte sudėtingoje situacijoje: ginčydamasi su savo vyru.
Buitis, namų ruoša, tvarka, nuovargis, moteris
© Corbis/Scanpix
Retas vyras atlieka tokią namų ruošos darbų dalį, kaip ir jo žmona. Vyrai mėgsta švarius ir tvarkingus namus, tačiau nesistengia tokių sukurti. Tai nereiškia, kad moteriai turi kliūti visa namų ruoša; tai reiškia, kad moteris turi apsiimti atlikti daugumą namų pareigų ir reikalauti vyro dalyvavimo, nuolat jam primindama tai, ką jis pažadėjo.

Moterys gali šaukti iki užkimimo, kad vyrai ir moterys turi prisiimti lygią atsakomybę už tvarkingus namus, tačiau ar verta ginčytis, kai ginčai galiausiai tampa beprasmiai? Geriau pasižiūrėkime, ką galime iš tikrųjų pasiekti ir kokią namų ruošos darbų dalį gali atlikti vyrai.

Retas vyras būna atsakingas už tvarką namuose, ir dauguma sąmoningai ar nesąmoningai į tvarkymąsi žiūri kaip į išimtinai “moterų darbą”. Kita vertus, dauguma vyrų noriai dirba lauke, ką nors taiso vakarais ar savaitgaliais – svarbu, kad palankiai įvertintumėte šį vyro indėlį. (Jo galvoje visi tie taisymai tokie pat svarbūs, o gal net ir svarbesni už namų ruošą).

Dauguma vyrų atliktų kelis namų ruošos darbus, jei jų būtų pagarbiai paprašyta ir jie nebūtų kritikuojami dėl atlikto darbo kokybės. Jie net mieliau darbuojasi, kai gali pasirinkti, ką daryti, ir dirba nekontroliuojami ir nekritikuojami.

Štai paslaptis: vyrai nori jausti, kad atlieka namų ruošos darbus arba kaip užduotį, kuri jiems sekasi geriausiai, arba dėl to, kad nori įtikti moteriai. Vyrai daug vangiau imasi darbų, kurie jiems neįdomūs ar nesvarbūs. Kitaip tariant, neverta tikėtis, kad vyrai darbuosis tik norėdami gero namams.

Kaip ir daugumoje situacijų, dalijantis namų ruošos darbus svarbiausia – komunikacija. Štai keletas specialių rekomendacijų, kaip su vyrais kalbėtis apie namų ruošos darbus.

Pagarbiai, mylinčiu tonu paprašykite jo to, ko norite.

Tegu jūsų prašymas būna aiškus ir apibrėžtas. Venkite kritikos ar nuosprendžių: “Tu niekada man nepadedi! Tu tinginys!”. Tokie žodžiai privers vyrą jausti gėdą ar pyktį, o tai jums visiškai nenaudinga.

Pristatykite darbą kaip problemą, kurioje jums reikia pagalbos.

Tačiau atminkite: ne jis yra problema – atlikti darbą yra problema. Net jei suformulavote prašymą, palikite erdvės naujoms idėjoms ir atviram pokalbiui apie namų ruošos darbus bei su tuo susijusius dalykus.

Likite rami, būkite atvira ir išklausykite jo, net jei nesutinkate su tuo, ką jis sako.

Suasmeninkite.

Pavyzdžiui: “Mielasis, man daug reikštų tai, kad tu suplauni indus tais vakarais, kai gaminu aš. Ar galėtumei tai padaryti dėl manęs?”

Būkite draugiška, geranoriška, apeliuokite į širdį, ne į protą.

Nereikia specialaus pokalbio apie namų ruošą – geriau šį klausimą įterpti tarp kasdienių dalykų aptarimo.

Jei pasikviesite jį ilgam pokalbiui, jūsų vyras pamanys, kad tai bus eilinis santykių aiškinimasis ir jam bus pasakyta, ką jis daro blogai. Jis iškart pasirengs gynybai ir ginčysis su jumis. Pasistenkite šį pokalbį pradėti tada, kai esate užsiėmę kita veikla, pavyzdžiui, kur nors važiuojate.

Nekritikuokite savo vyro, nemenkinkite jo nuopelnų.

Pagirkite tai, ką jis daro gerai, pamirškite, ko jis nepadaro.

Nesitikėkite didelių permainų išsyk. Jau kelis tūkstančius metų iš vyrų buvo nesitikima pagalbos namų ūkyje, tuo tarpu mes gyvename jau dvidešimt pirmajame amžiuje su jo naujomis taisyklėmis. Jei įdiegsite šias naujoves savo namuose, tai atvers kelią dar didesniems pokyčiams jūsų ir vyro gyvenime.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ant branduolinio karo slenksčio: kodėl 2020-ieji gali tapti lemtingi (300)

Netikėtai kilus didelei tarptautinei krizei kurį laiką trunka apsižodžiavimai, raginimų sėsti...

Savaitės orai: pirmadienį gresia rekordas, vėliau bus blogiau (6)

Pirmadienį Lietuva pateks į galingo ciklono pietvakarinę šiltąją dalį. Dangumi plaukiantys...

Žydų gydytojas parodė dar nepažįstamą Aušvico pusę (109)

„ Aušvicas neturi pasikartoti – šis troškimas, atsiradęs tėvo širdyje, vokiečiams palikus...

Išskirtinį Europoje karaliavusios dinastijos atstovų veido bruožą nulėmė kraujomaiša: išnyko visa giminė (32)

Daugeliui karalių ir karalienių, priklausiusių Austrijos Habsburgų dinastijai, valdžiusiai...

Miestas, kadaise tituluotas prekybos sostine: prasiautęs pirmasis pasaulinis karas paliko tik apokaliptinius vaizdus (12)

Prieš pirmąjį pasaulinį karą Tauragė turėjo beveik trylika tūkstančių gyventojų,...

Derbis, kurio galėjo ir nebūti: LKL lyderių galvose kirba kitokie klausimai (8)

Kalbant juokais, Kauno „Žalgirio“ tritaškių pataikymo procentas nemeluoja. Žvelgiant į jį,...

Hobį darbu pavertęs panevėžietis: veikla prasidėjo todėl, kad valgyti norėjosi (27)

Panevėžio rajone gyvenantis menininkas Erikas Hincas jau trisdešimt metų užsiima keramika ir...

Kaip geriau nepakuoti dovanų, jei nenorite nuvilti (1)

Kuklios dovanos, supakuotos į prašmatnias, daug žadančias pakuotes, sukuria apgaulingų...

Atėjus šeimyniniams džiaugsmams, išėjo vyriški: viskas dėl to prakeikto sekso... (255)

Rašau, nes nebeturiu ko prarasti. Tegu perskaito kas tik nori, tegu tai būna šauksmas į tyrus, bet...