aA
Sprogsta pastatai. Mokiniai nušaunami mokykloje. Motina paskandina savo 5 vaikus. Tragedijos patenka į pirmuosius laikraščių puslapius ir smalsūs mažieji protai nori sužinoti, kodėl. Kad ir kaip stengtumėtės apsaugoti savo vaikus nuo šios negailestingos tikrovės, jie sužino apie šią tamsiąją gyvenimo pusę ir nori atsakymų.
Tėtis su vaikais
Štai keletas pasiūlymų:

Laikykite tai pamokančiomis akimirkomis. Svarbus tėvystės – ir gyvenimo – principas yra paversti problemas į galimybes. Nors jums mažiausiai patinka aiškinti vaikui, kodėl kas nors žudo ar miršta, laikykite tai proga jums pasirodyti patikimu informacijos ir paramos šaltiniu. Juk norite, kad jūsų vaikai laikytų jus atviru ir nusimanančiu, diskutuojant bet kokiomis sudėtingomis temomis. Jei neišsisukinėsite nuo nemalonių dalykų, jūs sukursite "kalbėjimo" atmosferą vėlesniems jūsų vaikų gyvenimo etapams.

Saugokite savo vaikų idealizmą. Tėvai turėtų pažvelgti į pasaulį vaikų akimis. Vaikai yra idealistai. Jie tiki, kad žmonės yra geri, gyvenimas yra puikus, o pasaulis yra saugi ir nuostabi vieta gyvenimui. Leiskite ikimokyklinio amžiaus vaikams pagyventi jų susikurtame pasaulyje, neskubindami jų mąstyti realiai. Vaikams svarbu pamatytį gėrį visuomenėje, prieš pamatant blogį.

Ar tai gali atsitikti man? Vaikai yra ne tik idealistai, jie yra egocentriški iš prigimties. Kai jie išgirsta blogas naujienas, pirmoji jiems ateinanti į galvą mintis yra: "ar tai gali atsitikti man?" Tėvų pareiga yra įtikinti vaikus, kad jie nesijaudintų. Vargu ar tie blogi dalykai gali atsitikti jūsų vaikams.

Tragedijos įvyksta palyginti retai. Kiekvieną dieną milijonai vaikų eina į mokyklą, eina miegoti, ir jų gyvenimai nepatenka į laikraščių pirmuosius puslapius. Paaiškinkite vaikams, kad didelės tragedijos įvyksta retai. Jos yra išimtis, o ne taisyklė. Todėl jos ir patenka į pirmuosius puslapius. Be abejo, turite išmokyti vaikus atitinkamų atsargumo priemonių, pvz., prieš nepažįstamuosius, norinčius išduoti kokią nors "paslaptį". Tačiau juk nenorite, kad vaikai pasaulį laikytų bauginančia vieta gyvenimui.

Sustiprinkite savo namų saugumą. Tai nereiškia, kad turite išrikiuoti ginkluotus sargybinius aplink savo namus. Kuo saugiau jūsų vaikai jausis namuose, tuo saugiau jie jausis už namų ribų. Namai vaikui yra pirmasis visuomenės vaizdas. Ieškokite nesaugumo ženklų, pvz., jūsų vaikas visur sekioja paskui jus, nori su jumis kartu miegoti, priešinasi, kai turite išeiti į darbą. Šias užuominas supraskite kaip ženklus, kad jūsų vaikui trūksta tėvus ir vaikus vienijančios veiklos.

Planuokite specialias išvykas, šeimynines pramogas, savaitgalio atostogas, ir visa tai leis vaikui suprasti, kad jų pasaulis yra saugus. Kažkada teko konsultuoti mergaitės, kuri apsimetinėjo serganti ir nėjo į mokyklą, tėvus. Ji išgirdo, kad jos geriausios draugės tėvai skiriasi, taigi, bijojo eiti į mokyklą ir palikti savo tėvus, kad ir jiems taip neatsitiktų.

Jei jūsų vaikas klausia “kodėl”. Paaiškinkite atitinkamais vaiko amžiui žodžiais, kad kartais žmonės daro blogus dalykus. Todėl egzistuoja policija, kalėjimai ir įstatymai, saugantys mus nuo šių keleto blogų žmonių. Jei žinote žudiko istoriją, pasinaudokite ja kaip pamokymu apie gyvenimą, pvz., "šis asmuo neturėjo šeimos, neturėjo draugų... ir pan." Tačiau rinkitės tik tokias situacijas, kurios atskleidžia savybes, nebūdingas jūsų vaikui.

Kaip apsaugoti vaiką nuo patekimo į pirmuosius laikraščių puslapius. Visų tragedijų priežastis yra įsijautimo – sugebėjimo matyti ir įvertinti savo elgesio pasekmes kito žmogaus akimis – trūkumas. Todėl svarbiausia, ką jūs galite duoti savo vaikams, kad jie nepatektų į pirmuosius puslapius, tai išugdyti juose rūpestį ir užuojautą. Auginkite vaikus su įsijautimu. Išmokykite juos įsivaizduoti, kaip jų elgesys paveiks kitus žmones. Išmokykite juos pagalvoti prieš darant ką nors.

Net vaikai nuo 2 iki 3 metų gali pradėti mokytis įsijautimo: "Kaip tu pasijustum, jei kas nors atimtų tavo žaislą?" Mokyklinio amžiaus vaiko galite paklausti: "Kaip manai, ką jautė tavo draugė, kai jos nepakvietė į vakarėlį?" Kriminalistikos tyrimai nustatė, kad labiausiai užkietėjusiems nusikaltėliams trūksta įsijautimo.

Kur patenka žmonės po mirties? Jūsų vaikui kils šis klausimas, taigi, kiekvienai šeimai svarbu perduoti vaikams asmeninio tikėjimo sistemą, kurią praktikuoja šeima, ir kuri taps prasminga viko gyvenimo dalimi. Vaikai ieško gyvenimo prasmės, tikslų, ir tikėjimo tuo, kas vyksta po mirties. Kartu su įsijautimu, gyvenimo tikslas ir stiprus tikėjimas gali ne tik sumažinti riziką, kad jūsų vaikai pateks į tragiškus pirmuosius laikraščių puslapius, bet ir padėti jiems suprasti ir susidoroti su gyvenimo kliūtimis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Basanavičiaus gatvė bus tylesnė: laikinai nelieka populiariausios dainininkės (126)

Jau dvidešimt penkerius metus lietuviai neįsivaizduoja Palangos Basanavičiaus gatvės be balsingos...

Po karštų diskusijų dėl Lukiškių – policijos atsakymas: su maudomuku nedraudžiama eiti ir Gedimino prospektu fontanas neskirtas maudytis (590)

Paplūdimys Lukiškių aikštėje sukėlė daug aistrų tiek viešojoje erdvėje, tiek Seime....

Putinas žengia į pavojingą teritoriją: analitikai užsimena apie staigias permainas (643)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ragino rusus įsivaizduoti šalį, kokią jie norėtų...

„Barceloną“ palieka patyręs vidurio puolėjas (9)

„Barcelonos“ komandą, kurios treneriu ketvirtadienį tapo Šarūnas Jasikevičius , palieka...

Po 8 metų JAV onkologai atnaujino rekomendacijas: štai kas gali padėti išvengti vėžio (23)

Amerikos onkologų draugija po 8 metų atnaujino vėžio prevencijos rekomendacijas. Kas pasikeitė?

Amžinas klausimas – kaip pagerinti erekciją? Pataria urologas (60)

„ Erekcija yra vyro tiek fizinės, tiek psichinės sveikatos atspindys. Jeigu ji gera, vadinasi...

Šventinį savaitgalį gadins šaltas atmosferos frontas ir lietus (2)

Šiandien Lietuvos orus lems žemesnio slėgio sritis. Iš pietvakarių priartės atmosferos fronto...

Viktoras Bachmetjevas

Esminiai dalykai. Ekonomistė Elena Leontjeva: kodėl kažkas kainuoja tiek, kiek kainuoja? (2)

Naujausioje „Esminių dalykų“ serijoje – laisvosios rinkos sistema ir ekonominės žmogaus...

Šarui Barselonoje prognozuoja ir adaptacijos periodą, ir itin šviesią ateitį (76)

Prie „ Barcelonos “ vairo stojusį Šarūną Jasikevičių Ispanijos žiniasklaida mato kaip...

Garsiausi šalies veidai rinkosi į žurnalo „L'Officiel Lithuania“ vakarėlį (277)

Žurnalas „L'Officiel Lithuania“ surengė pirmąjį vakarėlį po karantino į kurį plūdo...

|Maža didelių žinių kaina