aA
Barniai lydi net pačius darniausius santykius – tai neišvengiamas dalykas, nes tarp dviejų žmonių visada kilo ir kils nesutarimų, rašoka www.babyzone.com. Sužinokite, ką reiškia šie ginčai, ką jie sako apie jūsų santuoką ir kaip juos geriausiai išspręsti.
Konfliktas
© Corbis
Poros pykstasi. Nesvarbu, kaip jie vienas kitą mylėtų, jie riesis, ginčysis, pyks vienas ant kito ir tylės net tada, kai bus iki raudonumo įsiutę. Barniai gali būti naudingi. Jie gali padėti poroms išspręsti problemas.

Bet nesveika leisti kokiam nors erzinančiam dalykui rusenti tol, kol užverda didžiulis ginčas. Tai, dėl ko poros ginčijasi, paprastai būna nereikšminga. Bet tai, kaip jie ginčijasi, gali būti patyrinėta išsamiau, mat tai - savotiškas santykių atspindys.

Koks jūsų ginčijimosi stilius?

Norint nustatyti, kaip jūsų ginčai nusako jus ir jūsų šeimą, visų pirma reikia žinoti, koks yra jūsų ginčijimosi stilius. Knygos „Turn On Your Inner Light“ autorė Debbie Mandel ginčijimosi stilius suskirstė į keturias kategorijas. Patikrinkite, ar priklausote kuriai nors iš jų.

Boksininkas: Jei esate boksininkas, tai užimsite „akis už akį“ poziciją. Jei jus pavadins kvailiu, tai tikrai nesiimsite ramiai aiškinti, kodėl jums nepatinka būti vadinamam kvailu, o atsakysite tokiu pačiu ar stipresniu įžeidimu.

Besišypsantis: D.Mandel tokį asmenį apibūdina kaip „besišypsantį, bet už nugaros laikantį durklą“. Iš esmės besišypsantis visada apsimetinės, kad viskas yra gerai, bet širdyje labai ilgai laikys pagiežą.

Akmeninė siena: tai yra pasyvi-agresyvi pozicija, kurią ginčijantis užima daugelis žmonių. Jie sako „Nieko blogo, man viskas gerai!“ net ir tuomet, kai kažkas aiškiai būna blogai. Į partnerio klausimus įprasta atsakinėti trumpais atsakymais ar visą laiką laikyti suspaudus lūpas.

Diplomatas: Taip besiginčijantys asmenys tikrai turėtų dalyvauti rinkimuose. Tai yra tikri politikai, žinantys, kaip užglaistyti absoliučiai viską. Jie be įžangos nepasakys, kad visiškai nemokate kepti sausainių. Pokalbį pradės: „Šiandien puikiai atrodai“ arba „Man atrodo, kad tu sulieknėjai/užsiauginai raumenų“.

Kai išsiaiškinsite, koks yra jūsų ginčijimosi stilius, galėsite pradėti jį keisti. Pavyzdžiui, jei patenkate į „boksininkų“ kategoriją, tai galbūt nepasitikite savo jėgomis, nepakankamai save vertinate, mano D.Mandel. Žinodami savo ginčijimosi stilių, tam tikroje situacijoje galėsite reaguoti ne taip, kaip jums įprasta - supratusios, dėl ko taip darote, galėsite pakeisti ir savo reakciją. Daugumos ginčų priežastis yra jėgos ir silpnumo susirėmimas. Vienas partneris klausimu, dėl kurio kyla ginčas, būna labiau apsišvietęs, labiau patyręs už kitą. Tai ir sukelia konfliktą.

Svarbu, kaip ginčas sprendžiamas. Jei jis baigiamas taip, kad abu besiginčijantys lieka patenkinti, tai santykiai dėl to gali tik pagerėti. Bet jei konfliktas kelias dienas rusena ir nėra sprendžiamas, jis gali būti žalingas.

Blogų įpročių atsisakymas

Konfliktas
© Corbis

Žinant, kokie yra ginčijimosi stiliai, galima išmokti, kaip reikia atsikratyti tų blogų įpročių ir atrasti sveikesnį būdą nesutarimams glaistyti.

Niekada ugnimi neatsakykite į ugnį. Net jei jūsų partneris pasakys jums ką nors įžeidžiamo, būkite malonus. Tai leidžia greičiau pasiekti konflikto sprendimą, atrasti kokį nors kompromisą.

Kitas puikus būdas spęsti ginčus yra 85/15 taisyklė. Jei jūsų partneris aistringai kažką aiškina ar yra šventai įsitikinęs savo teisumu, tai jam reikėtų suteikti 85 procentus norimo sprendimo ir 15 procentų pasilikti sau. Laikui bėgant sprendimo palankumas vienai ar kitai pusei keisis, todėl šeimyninis mūšio laukas bus padalintas maždaug po lygiai. Iš esmės – kompromisas kartais bus patogesnis vienam, kartais – kitam. Natūrali santykių eiga viską subalansuos.

Didžiąją laiko dalį poros ginčijasi dėl kvailų, nesvarbių dalykų. Todėl, vietoj to, kad įsitemptumėte ir ginčytumėtės iki suprakaitavimo, geriau nusijuokite! Nuoširdus juokas yra kur kas geresnis pasirinkimas nei begalinis barimasis ir kaltinimai.

Kaip palengvinti ginčijimąsi

Ginčijimosi stiliaus pakeitimas kartais priklauso nuo smulkmenų. Ir kada gi geriau pakeisti savo ginčijimosi būdą, jei ne per barnį? Štai keletas patarimų kaip sušvelninti barnius:

- Kalbėkite tiksliai ir glaustai: vyrams sunku suprasti moteris, todėl visą informaciją svarbu perduoti greičiau nei per dvi minutes, kad vyras ją visą priimtų. Jei aiškinimas užtruks ilgiau, tai vyras atras įdomesnių užsiėmimų. Kalbėkite be užuolankų, nes vyrai minčių neskaito.

- Būkite supratinga: Jei kuriam nors iš jūsų šiuo metu stresas, tai ginčas taps tikru siaubūnu. Atidėkite diskusiją, kol abu būsite ramesni.

- Negalvokite apie pergalę ar pralaimėjimą: Pergalė niekada negali būti ginčo su antrąja puse tikslas. Joks ginčas negali baigtis pergale ar pralaimėjimu. Sprendimas yra kompromisas.

- Prieš reaguojant pagalvokite: nepradėkite dėstyti visų iš eilės skaudinančių dalykų, kurie tik jums šauna į galvą. Prieš leisdama į darbą liežuvį, pagalvokite apie tai, ką žadate pasakyti.

Išklausykite: Labai lengva nutrūkti nuo grandinės, kai girdite, kad kažkas jums prieštarauja. Bet prieš pradėdami rėkimo varžybas, skirkite šiek tiek laiko partnerio pozicijos įvertinimui. Ką jis iš tikrųjų nori pasakyti? Ar galite pažvelgti į tai iš jo perspektyvos? Skyrus laiko išklausymui ir apmąstymui ginčas gali baigtis net neprasidėjęs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ukrainos milijardierius: šalis atsigręš į Rusiją (12)

Kai Igoris Kolomoiskis sako, kad Ukraina turėtų nusigręžti nuo Vakarų ir atsigręžti į...

Siaubingi faktai: Kėdainiuose nauja poilsiavietė su paplūdimiu įrengta ant žmonių kaulų (128)

Mažiau nei savaitę Kėdainiuose dirbantys archeologai atskleidė siaubingus faktus – apie 700...

Rusijos žvalgybos vadas žada „veidrodines priemones“, atsakant į malonę dviem rusų šnipams (56)

Rusijos Užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas penktadienį paskelbė, kad...

Švedijos žiniasklaida: SEB susijęs su masiniu pinigų plovimu Baltijos šalyse (122)

Švedijos visuomeninis transliuotojas SVT parengė reportažą apie įtariamą pinigų plovimą...

Bugavičiaus mylimoji Vita Jakutienė reikalauja beveik 2 milijonų eurų prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (161)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Vidą Antonovą pažinojęs režisierius prabilo apie mažai kam matytą jo pusę: kraštutinumai šeimoje kėlė didžiausią nuostabą (13)

Lapkričio 14-osios dienos rytą nuo kraujo vėžio mirė „Mafijos tėvu“ vadintas Vidas Zenonas...

Niūrios žinios iš vienos pavojingiausių vietų Žemėje: ima aižėti radioaktyvių atliekų pilnas kapas (9)

Maršalo Salų gyventojai branduolinių atliekų saugojimo vietą – Runito kupolą – vadina kapu...

Romas Lazutka. Dėl nedidinamų algų kalti visi, bet labiausiai mes patys (92)

Valdžia skriaudžia dėstytojus, išsižada kitąmet 10 proc. didinti algas. Doc. M. Jastramskis...

Neapsikentė ir Tapinas: jei prieš 3 metus į LFF būtų atėję vyrai juodais kostiumais ir kaukėmis... (16)

Paskutinis Lietuvos futbolo rinktinės pralaimėjimas Europos čempionato atrankos rungtynėse su...

Šokiruojanti statistika – apie moteris prie puodų ir neverkiančius vyrus (7)

Stereotipus apie moteris prie puodų ir neverkiančius vyrus Lietuvoje, pilnai patvirtina statistiniai...