Praėjusį savaitgalį prie Dringio ežero, Ignalinos rajono Jonalaukio kaime, surengta krūtimis atžalas žindančių motinų stovykla "...kur pieno upės teka, ežerai telkšo..." Šioje stovykloje Lietuvoje pirmą kartą paminėta Pasaulinė žindymo savaitė, kurią kiekvieną vasarą mini daugelis pasaulio valstybių.
Motina
© "Lietuvos žinios"
Į stovyklą iš įvairiausių šalies miestų ir miestelių sugarmėjo per 14 šeimų su vaikučiais. Renginio dalyviai ne tik ilsėjosi, bet ir klausėsi paskaitų apie natūralų maitinimo būdą, lankė apylinkėse gyvenančius įdomius žmones. Stovyklą organizavusios viešosios įstaigos "Pradžių pradžia" vadovė Daiva Šniukaitė teigė, jog pirmoji tokio pobūdžio turistų stovykla surengta motinoms, kad jos galėtų pasidalyti patirtimi, sužinoti kažką nauja.

Veikla

Anot Šniukaitės, prie Dringio suvažiavo ir profesionalės, kurioms žindymas yra neatsiejama gyvenimo dalis, ir dar tik besirengiančios tokios tapti mamos. Profesonaliomis mamomis vadinamos tos motinos, kurios sėkmingai ir ilgai žindė vaikus, vėliau klausėsi teorinių paskaitų apie natūralų maitinimo būdą ir tapo organizacijos "Pradžių pradžia" narėmis.

Šių mamų telefonų numeriai dalijami gimdymo namuose, į jas gali kreiptis kiekviena, kuriai iškyla problemų ar klausimų dėl maitinimo krūtimi. "Gydytojams moterys ne visada gali viską pasakoti, be to, pastarieji dažniausiai turi mažai laiko, kad išaiškintų pacientėms visas subtilybes, todėl patyrusių mamų konsultacijos jomis dar tik besirengiančioms tapti moterims labai praverčia", - kalbėjo stovykloje dalyvavusi mama Irena.

Kimšo lėles

Kadangi visos šeimos į stovyklą atvyko su mažamečiais vaikais ir paaugliais, jiems buvo organizuojami įvairiausi užsiėmimai. Vaikinai meistravo - stovyklos centre įrengė laužavietę, lauko barą, sukalė stalą, suolus, pastatė katamaraną, merginos ir sauskelnes mūvintys mažyliai su mamomis siuvo lėles, jas kimšo natūralia avies vilna, piešė ir žaidė.

"Labai sunku kur nors išvažiuoti kartu su mažais vaikais. Visada bijai, kad vidury nakties pravirkęs mažylis gali trukdyti aplinkinių ramybę. Stovykloje visi su mažais vaikais susirinko, todėl niekam nekilo nepatogumų. Visi buvo patenkinti ir laimingi, ypač naujų draugų susiradę vaikučiai", - kalbėjo Šniukaitė.

Vaikų piešiniai ekologine tema buvo eksponuojami atviroje lauko palapinėje, vėliau joje vyko lėlių teatro vaidinimai. Šalimais pavėsinėje buvo įrengtas darbų centras.

Mamologas

Suaugusieji ne tik padėjo darbuotis vaikams, bet ir klausėsi profesonalių medikų paskaitų, diskutavo, žvejojo. Į stovyklą buvo atvykęs onkologas mamologas Arkadijus Kagauskis iš Sankt Peterburgo. Jis skaitė paskaitą apie natūralų maitinimo būdą, atsakinėjo į mamų klausimus. "Žindymas krūtimi yra naudingas ne tik kūdikiui, bet ir motinai, jis padeda išvengti tokių ligų kaip krūties vėžys", - kalbėjo gydytojas.

Pasižiūrėti, "kur pieno upės teka", ir paskaitų paskaityti buvo atvažiavę ir šalies specialistai. Alergologė Rasa Kuliešienė ir dermatovenerologė Laima Tronskienė pateikė mamoms naudingos informacijos, kuri, anot Šniukaitės, pravers konsultuojant būsimas gimdyves ir žindyves.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neringa Venckienė įkalinta neįprastame Čikagos kalėjime (351)

Garsioji Lietuvos bėglė Neringa Venckienė yra įkalinta gana neįprastai atrodančiame, bet savo...

Ar lietuviams įkandamos bilietų į kiną kainos? (38)

Bilietų į kino teatrą kainų augimą lemia tobulėjančios technologijos, kurias reikia įsigyti,...

Paskambinus į greitąją – pritrenkianti dispečerės reakcija (190)

Moteris, kuri nusprendė padėti šaltyje gulinčiam žmogui, iš greitosios medicinos pagalbos...

Duoną ūkininkui uždirba sliekai (15)

Mindaugas Kulakauskas laisvu nuo darbo metu ūkininkauja, bet jo augintinių, įkurdintų buvusioje...

Legendinis Johnny Eckas: įveikęs save, bet nenugalėjęs žmogiškojo žiaurumo (13)

„Jei užsimanysiu pamatyti išsigimėlių, pažvelgsiu pro langą“, – gyvenimo pabaigoje viešai...

Gudrybė, kuri gali padėti patirti daugiau orgazmų (10)

Pradėkime nuo klausimo: kas yra tas orgazmas? Jūs gi žinote, kad orgazmas praktiškai yra visą...

Simas Jasaitis į iškilmingą renginį atvyko vienas (33)

Penktadienio vakarą verslo, politikos, meno, sporto ir pramogų pasaulio atstovai buvo pakviesti į...

Baisias šeimos problemas tėvai slėpė po devyniais užraktais: vaiko pasakojimais netikėjo net artimieji (26)

„Nesvarbu, kokioje aplinkoje užaugote, nesvarbu, kas jūsų tėvai, – jūsų gyvenimas neprivalo...

Laimėjęs Stambule „Žalgiris“ beldžiasi į Eurolygos atkrintamųjų varžybų duris (132)

Po savaitės pertraukos Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ sėkmingai grįžo į lenktynes dėl vietos...

Po Venckienės sulaikymo išplatintas jos sūnaus kreipimasis (1227)

Ketvirtadienį pranešus apie buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės sulaikymą JAV,...