Vaikai nuo pat mažens nori žinoti apie pinigus, ir jūs galite padėti jiems suprasti jų vertę. Geriausia paaiškinti, kam panaudojami pinigai, paprastai ir aiškiai. Įtraukite savo vaiką į paprastas pinigų operacijas ir realiame gyvenime. Vaikai greitai supras, kad gali išsikeisti pinigus į mielus daikčiukus, tokius kaip žaislai ar saldainiai.
Pinigai, centai
© DELFI
Galite paaiškinti savo vaikui kaip išleidžiami pinigai, panaudodami apvalų ”pyragą” iš plastilino. Padalinkite pyragą į dalis, kurios parodo, kiek pinigų išleidžiama maistui, sąskaitoms apmokėti ir kitiems įprastiniams mokėjimams. Tuomet atpjaukite mažesnę dalį taupymui ir kitą - ypatingiems pirkiniams, tokiems kaip gimtadienio dovanos. Paaiškinkite, kad tai, kas liko, gali būti išleista šeimos reikmėms.

Kalbanti parduotuvė

Kalbėkite su vaiku apie tai, kiek kas kainuoja, kai apsipirkinėjate parduotuvėje. Prekybos centras yra puiki vieta tai daryti, nes galite parodyti kainas ir jas palyginti. Jūsų vaikui galbūt patiktų pertikrinti prekių čekį, jums iškraustant pirkinius. O vyresni vaikai galėtų padalinti visą išleistą sumą iš pirkinių skaičiaus ir sužinoti vidutinę kiekvieno pirkinio kainą.

Taip pat galite paaiškinti vyresniems vaikams, kad yra daug būdų atsiskaityti už prekes - kreditinės kortelės, čekiai ir užsakymai paštu. Kalbėkite apie tai, kiek toks mažas popierėlis kaip bilietas į koncertą ar kino teatrą yra vertas.

Visos tos reklamos

Vaikai, kaip ir suaugusieji, yra pavergti reklamų. Paaiškinkite, kad žmonės, kurie kuria reklamas, pernelyg pabrėžia, kokie puikūs yra reklamuojami produktai. Galite pažaisti žaidimą, kur pasikeisdami pardavinėtumėte vienas kitam kokį nors kvailą buities reikmenį, pavyzdžiui, lėkštę, ir pamatysite, kiek reikia įdėti pastangų, norint sudominti kitą žmogų.

Ar mes turtingi?

Vaikai gali klausinėti, ar esate turtingi. Paaiškinkite, kad kai kuriems žmonėms tenka grumtis dėl duonos kąsnio ir drabužių, o kitiems visai nereikia dėl to rūpintis. Visai nepakenks atkreipti dėmesį į tai, kokie laimingi esate, turėdami maisto ir drabužių, kai daug vaikų pasaulyje nieko neturi.

Kišenpinigiai

Turėti kišenpinigių yra gerai vaikui. Tai ugdo atsakomybės jausmą ir supratimą apie sprendimų priėmimą dėl pinigų leidimo.

Kišenpinigių gavimas taip pat padeda vaikams suprasti pinigų vertę ir priverčia pagalvoti, ar jie nori išleisti visus turimus pinigus iš karto, ar pataupyti tam, kad nusipirktų ką nors vertingesnio.

Kiek duoti

Kol vaikas yra pradinėje mokykloje, yra protinga duoti pastovią sumą kiekvieną savaitę, nors galite pridėti kiek nors ypatingiems pirkiniams, tokiems kaip gimtadienio dovanos kitiems šeimos nariams. Kai kurios šeimos taip pat skiria vaikams mėnesio išmoką drabužiams ar didesniems pirkiniams.

Pasiūlykite vaikui pasirinkti, ar jis nori gauti kišenpinigius kiekvieną savaitę ar kas mėnesį. Jūsų vaikui augant, jis gali paklausinėti savo draugų, kiek šie gauna. Draugai gali tvirtinti gauną daug daugiau nei jūsų vaikas. Jei įmanoma, pasikalbėkite su kitais tėvais, kad nustatytumėte esamą tarifą, ir nutarkite, koks būtų protingiausias.

Laikykitės taisyklių

Vaikai puikiai supranta, kas teisinga, todėl venkite duoti ar pirkti ką nors daugiau vienam vaikui, kuris jau išleido visus savo pinigus, kai kiti vaikai turėjo susitaupyti, kad sau ką nors nusipirktų.

Amžius ir etapai

Padidinkite kišenpinigius tam tikra nustatyta suma per kiekvieną gimtadienį. Kai jūsų vaikas jau bus pakankamai suaugęs pagelbėti buityje, galite sugalvoti priedus kišenpinigiams už atliktus ruošos darbus.

Vaikams augant, jie gali norėti vis brangesnių priemokų – pavyzdžiui, madingų sportbačių. Galite pasiūlyti apmokėti skirtumą, jeigu jie sutiks prisidėti, tarkime, trijų savaičių kišenpinigiais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (41)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (30)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (88)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (22)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (367)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Penktąjį Dakaro ralį įveikęs Vanagas: paskutiniame greičio ruože viskas galėjo baigtis liūdnai (24)

Pakilimus ir nuosmukius 40-ajame Dakaro ralyje išgyvenęs Benedikto Vanago ir Sebastiano...

Prieš mačą su „Lietuvos rytu“ rimtų nuostolių patyręs Butautas: apie tai sužinojau paskutinę dieną (2)

Ketvirtadienį su Adu Juškevičiumi atsisveikinęs „Lietkabelio“ strategas Ramūnas Butautas...

Eurovizinė karštinė tęsiasi: ar scenos vilkai nurungs naujokus? (13)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (123)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...