Kai katė galanda nagus, tai visiškai nereiškia, kad ji nori kažką sugadinti ar subraižyti. Ji tokiu būdu stengiasi pašalinti negyvą nagų sluoksnį ir paaštrinti nagų galiukus.
© Shutterstock nuotr.

Be to, tai yra geras būdas patreniruoti katei savo raumenis, ypač kai ji tik atsibunda. Tuo pat metu katė, braižydama nagais daiktus, pasižymi savo teritoriją, nes po įbrėžimų pasilieka sekreto kvapas, kurį išskiria liaukos, esančios letenėlių pagalvėlėse.

Atpratinti katę galąsti nagus į baldus yra truputėlį sunkiau nei, sakykim, išmokyti ją teisingai atlikti tualeto reikalus. Įpratinti atlikti gamtinius reikalus tualete padeda katės įgimtas noras išlaikyti švarą aplink save, ko negalima pasakyti apie nagų galandinimą. Mes esame priversti kovoti su katės prigimtimi ir praktiškai užsiimti dresavimu.

Kada geriausia katę mokyti nagų galandinimo?

Kuo anksčiau jūs pradėsite spręsti šį klausimą, tuo geriau. Mėnesių amžiaus kačiukui būtų lengviausia išaiškinti visus nagų galandinimo privalumus. Tokio amžiaus kačiukų nagai nors ir labai aštrūs, tačiau pakankamai ploni ir trapūs, todėl jie negalės galąsti jais tapetų ir odinių baldų tuo metu, kai galandinimas atsiranda tokiu metu, kai kačiukams yra patogu.

Kaip išrinkti galandinimo priemonę?

Pagrindinis reikalavimas – konstrukcija turi būti pakankamai stabili, kad išlaikytų jūsų katės svorį. Galandinimo stovai skiriasi pagal medžiagą, iš kurios jie padaryti. Daugiausiai naudojamas kilimas, sezalis, kanapinė virvė ir netgi kartonas. Stebėkite savo katę – kokioje padėtyje ir į kokią medžiagą ji mėgsta galąsti savo nagus – pagal tai ir išrinkite galandinimo stovą.

Kaip išmokyti?

Iš pradžių būtų svarbu galandinimo priemonę pastatyti į tokią vietą, kurioje nebūtų seniau pamėgtos galandinimo vietos, kad katė negalėtų prie jos sugrįžti. Jeigu ji pamėgo galąsti nagus į tapetus ant sienos – tą vietą galima uždengti specialia įtaisyta grindyse draskykle prie sienos.

Bet kuriuo atveju, būtina užkirsti katei galimybę sugrįžti prie jos pamėgtų galandinimo vietų. Sienas laikinai galima apdengti plastikinėmis juostomis, o baldus kuo nors užkloti. Jeigu nėra galimybės patikimai uždengti baldų, tuomet geriau neleisti katės į kambarį jums nesant.

Pagal katės polinkį draskyti nagus į baldus, galima palaipsniui ją perkelti į kitą jums patogią vietą. Būtina parodyti katei savo nepasitenkinimą, jeigu ji pradeda draskyti nagus į nepageidaujamą vietą. Tik nereikia ant jos garsiai šaukti - užteks ir aiškaus „Negalima!“ Kai kuriais atvejais kaip bausmę galima naudoti purkštuvą su vandeniu. Piktai pagrasinkite kačiukui - pamojuokite pirštu prieš nosytę, tada nuneškite augintinį prie galandinimo priemonės, paimkite jo priekines letenėles ir atsargiai pridėkite prie virvės.

Jeigu katė taip ir nepradėjo galąsti nagų, užšvirkškite katpėdėlių ant stovo. Katpėdėlių galima nusipirkti zooprekių parduotuvėse.

Galima taip pat išbandyti galandinimo stovą su kitos katės kvapu. Noras pažymėti savo teritoriją sukels reikalingą reakciją.

Būkite kantrūs su savuoju augintiniu. Katė jums neatleis smurto. Garsus tekštelėjimas (su delnu ar sulenktu laikraščiu į sieną) arba stiprus ir trumpas sušnypštimas – to visiškai užteks, kad nubaustumėte savo augintinį.

Daugiau skaitykite portale mypets.lt

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apie slaptą programą prabilti išdrįsusio sovietų mokslininko laukė siaubingas likimas valdžia iš jo tikėjosi vienintelio dalyko – tylos (23)

Kovo 4 dieną ant suolelio Solsberyje sukniubo buvęs dvigubas Rusijos šnipas Sergejus Skripalis...

Darbdaviams baimę kelianti Z karta ateina dirbti: kaip susitvarkyti (36)

Žmonės, gimę praėjusio šimtmečio pabaigoje ir šio pradžioje – vadinamoji Z karta – jau...

Baisisi klastingu NATO narės planu: priešus šįkart užsimojo įveikti iš pagrindų (402)

Sėkminga operacija „Alyvos šakelė“ ir kurdų anklavo Afrino užėmimas tėra pradžia. Turkijos...

Ne tik juodas, alinantis darbas: kaip emigravusios lietuvės užsidirba papildomai (122)

Ką veikia į Jungtinę Karalystę (JK) gyventi ir dirbti išvykę lietuviai? Toks klausimas kyla ne...

Nepamirškite: jau šiąnakt Lietuvoje įvedamas vasaros laikas (179)

Jau šiąnakt Lietuvoje bus įvedamas vasaros laikas – miegosime valanda trumpiau, tačiau...

Pažeminimą patyręs Jankauskas: tai buvo blogiausias kėlinys rinktinės istorijoje (151)

Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas paaiškino, kodėl jo...

Prisiminė „mirties žygį“: nebuvo galima nė akimirkai sustoti ar atsilikti (84)

Okupuotoje Lenkijoje išaušo žvarbi diena, ir Shmuelis Belleris žinojo tik tiek, kad ji gali...

LSDDP pirmininko pavaduotoju patvirtintas Elvinas Jankevičius vadina tai nesusipratimu (136)

Šeštadienį steigiamajame Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) suvažiavime pirmininko...

Seimo sprendimas pasileisti: kokie motyvai skambėjo prieš 26 metus (55)

Pirmą ir vienintelį kartą sprendimą pasileisti 1992-ųjų liepos 9 dieną priėmė gilią krizę...

Įsiminkite 5 mitybos mitus, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai (20)

Kai moksliniai tyrimai nuolat prieina naujų išvadų, sunku susigaudyti, ką reikėtų valgyti, o ko...