Kai savo kambaryje imiesi apipavidalinti interjerą, iš pradžių viskas rodos lengva ir paprasta. Idėjų labai daug, ir kiekviena tokia originali, tokia graži ir netikėta! Bet štai ateina laikas iš visų patinkančių variantų pasirinkti vienintelį. Kitus pamiršti. Tačiau kaip norisi pasirinkti vieną variantą, minkštą, naminį, ir kiek “pagyvinti” jį šiuolaikiniu dalykiniu apstatymu iš antrojo, labiau išlaikyto. Ir dar pritaikyti ką nors iš trečio…
Šiandien kalbėsime apie butą, kuriame architektai turėjo pasiekti beveik nepasiekiamą pusiausvyrą: tarp namų ir ofiso, tarp vienybės ir įvairovės, tarp paprastumo ir sudėtingumo.

Svetainė

Kalbant apie buto stilių, šeimininkas pažymėjo du kraštutinumus, kurių liesti nenorėta. Turėjo būti balansas tarp namų ir darbo atmosferos.

Nieko labai nekeisdami išplanavime, architektai kai kur truputį pakoregavo. Pirmiausia, buvo pailginta pertvara tarp svetainės ir virtuvės. Tuo iš karto nušauti du zuikiai: išplėstas virtuvės frontas ir paslėptas nuo sofos zonos. Viename miegamųjų buvo padaryta pertvara su durimis, skiriančiomis drabužinės zoną nuo miegamojo. Įėjimas iš kampo diktuoja diagonalinį interjero išvystymą.

Lubų linija ir granitinių kvadratų takelis nurodo judėjimo bute kryptį.

Darbo kambarys

Svarbiausias akcentas teko lubų apipavidalinimui. Norėta asimetrinių formų, kurios pagyvintų ir padarytų sudėtingesne pernelyg aiškią išplanavimo idėją. Skirtingų lygių baltų plokštumų struktūra, atlikdama tą funkciją, tuo pačiu vaidina foninį vaidmenį, “neapima per daug”. Rezultate lubų piešinys žmogui nurodo judėjimo kryptį, bet ne chaotiškai, o pagal architektų sugalvotą scenarijų.

Teatras prasideda nuo pakabos, o butas nuo prieškambario. Tad ryškiausio įspūdžio reikėjo būtent čia. Siekiant pabrėžti išplanavimo iškeltą diagonalinę ašį, architektai dviejų kiek išlenktų lubų linijų pagalba “nupiešė” siaurą, ilgą juostą, prasidedančią vestibiulyje ir lanksčiai pereinančią į svetainę.

Vaizdas į vaikų kambarį

Kiek išsiplėsdama centre ši dinamiška forma tarsi įtraukia lankytoją į buto gilumą. Vestibiulyje juostą pralenkia žemesniame lygyje išdėstyta plokštuma su apšviestomis sudėtingomis ribomis. O svetainėje “judėjimas” sustoja ties sofos zona, kur padarytas kvadratinis plafonas su apšvietimu, derantis su taškinėmis lemputėmis.

Šis motyvas yra ir visose kitose patalpose: asimetrinis lubų išdėstymas įvairiais lygiais, švelnaus, paslėpto apšvietimo ir ryškiai spindinčių taškelių derinys. Mįslingos lubų formos pagamintos iš dviejų sluoksnių gipso kartono.

Miegamasis

Dar viena jungianti tema - tai kvadratiniai įdėklai. Jie taip pat atsiranda jau vestibiulyje. Čia į grindis (kurios, kaip ir visose gyvenamosiose buto patalpose, yra buko parketo) įmontuotos granitinės plytelės. Grupėmis po keturias šios plytelės gula iki svetainės, papildomai pabrėždamos pagrindinę interjero ašį.

Svetainė. Dėka ypatingos sienų ir lubų plastikos, tamsūs baldų masyvai suvokiami kaip neatskiriama interjero dalis. Nedidelis holas su minkštasuoliais vaizdžiai praplečia koridorių.

Holas

Gražus šviestuvas - dizainerių kalba - daiktas labai stiprus, nepakenčiantis panašių į save kaimynystės. Tam, kad įvertintumėte šį daiktą tinkamai, reikia, kad viskas aplinkui taptų jo fonu. Persotinti interjerą šviestuvais labai paprasta (juk jie tokie gražūs!). Ir tai viena įprastinių žmogaus pradedančio interjero apipavidalinimą, klaidų.

Motyvas tęsiamas durų apipavidalinime: buko faneros fone yra piešinys iš keturių matinio metalo kvadratų.

Virtuvė

Pasirenkant baldus pirmenybė buvo teikiama stambioms lakoniškoms formoms be detalių gausumo. Kad šiuos elementus pajungtų į bendrą buto interjerą, architektai ėmėsi papildomos sienų plastikos išdėstymo. Taip svetainės sienoje, tarp dviejų langų padaryta plati niša - portalas. Joje puikiai tilpo pakabinamos lentynos, o taip pat neaukštas padėklas televizoriui. Du analogiški portalai įrėmino kampą, kuriame išdėstyti minkšti baldai. Ir dar vienas portalas atsirado miegamajame, aplink duris.

Visi baldai bute pagaminti iš tamsaus medžio. Nėra daiktų ir sienų koloristinio neatitikimo. Kas gali būti harmoningiau už tos pačios spalvos atspalvius (visi interjero elementai yra rudos spalvos)?

Išplanavimas prieš rekonstrukciją

Ypatingą vietą buto apipavidalinime užima šviestuvai. Dekoratyvinių jų tarpe nedaug, nes pagrindinį apšvietimo krūvį turi šviesos karnizai ir taškinės halogeninės lemputės. Ir čia architektai sugebėjo pasiekti pusiausvyrą: dekoratyviniai elementai yra tik ten, kur jie iš tiesų reikalingi, o mažas jų kiekis tik padidina kiekvieno reikšmingumą.

Du matinio stiklo plafonai apšviečia virtuvės valgomąjį stalą. Šviesios vienspalvės miegamojo sienos fone labai gražiai atrodo penkiakampės peršviečiamo stiklo žvaigždės. Lubų kvadratuose virš sanitarinio mazgo durų patalpinti du šviestuvai su nedideliais plafonais - jie nukreipti į sausų gėlių kompoziciją. Suprantama, kad kiekvieno šviestuvo vieta neatsitiktinė.

Išplanavimas po rekonstrukcijos

Štai taip organizuoti šie ramūs ir jaukūs namai. Jo kūrėjai išlaikė pusiausvyrą situacijose, kai galima buvo išplėsti savo nežabotą fantaziją ir įgyvendinti pačias beprotiškiausias idėjas. Tačiau architektai to atsisakė, išreiškę išmintį ir santūrumą. Juk tik šiuo atveju gali gautis iš tiesų vientisas ir harmoningas interjeras.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (44)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (272)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Nuo bjaurios automobilio problemos ryte išgelbės keletas atsakymų sau (6)

Dažniausia priežastis, kodėl šaltą rytą variklis neužsiveda – išsikrovęs akumuliatorius...

Danų mokslininkai įvardijo du priešus, kurie mus sendina labiausiai

Piktnaudžiavimas alkoholi u ir rūkymas tikrai vizualiai sendina ir spartina senėjim ą, rodo...

Sveikatos problemų nepalaužtas D. Sabonis surinko dvigubą dublį ir padėjo „Pacers“ įspūdingai atsitiesti (2)

Domantas Sabonis užfiksavo dvigubą dublį, o charakterį pademonstravusi Indianos „Pacers“...

Orai: šaltesnės permainos jau pakeliui (6)

Savaitgalį šiluma trauksis iš šalies, pūs nemalonus vėjas , numatomi drėgni orai – vis...

„Patys kalti?“ Viena žiopla klaida – ir antstoliai persekioja visą gyvenimą (276)

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso...

Svarbiausiu metu Kalniečio vedamas „Emporio Armani“ patiesė vokiečius, iš dugno atsispyrė „Barcelona“ gynėjo nesustabdė ir pasruvęs kraujas (5)

Tris su pusę kelinio sunkiai taškus rinkęs Milano „Emporio Armani“ klubas namuose 71:62...

Kodėl ryte prabudus iš burnos sklinda blogas kvapas? (5)

Ne tik dėl to, kad aštuonias valandas nevalėte dantų.

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo (150)

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, kad ryšys tarp Europos...