aA
Teigiama, kad iš aštuoniasdešimties gimdymų vienas atneša dvynius. Nors dvynių gimimas ne toks jau retas reiškinys, tačiau tokius vaikus auginančios šeimos dažnai sulaukia ypatingo visuomenės dėmesio. Smalsu sužinoti, ar labai sudėtinga auginti du kartais visai vienodus vaikus, kokios bėdos, kokie džiaugsmai lydi tokias šeimas.

Seserys dvynės
© Corbis/Scanpix
Žavių dvynukų poras auginančioms panevėžietėms Kristinai Žukauskienei, Džiugintai Kropienei ir Astai Grigaliūnienei Motinos diena buvo dviguba šventė. Juk mamomis jos tuo pačiu metu tapo ne vienam, o dviem mažyliams.

„Tai nenusakomas jausmas“, – apie joms likimo skirtą dovaną sako dvynukų mamos. Visų jų vyrai – pirmieji pagalbininkai auginant dvynukus, be tėčių pagalbos būtų buvę gerokai sudėtingiau.

Ir atjaučia, ir pavydi

Kai Džiuginta ir Darius Kropai su savo dvynukėmis Izabele ir Patricija išeina pasivaikščioti, šeimą lydi ypatingas praeivių dėmesys.

„O kokie penki šeši žmonės kaskart mus net užkalbina. Vieni atjaučia, sako, oi kaip jums nelengva dvynukes auginti, kiti tikina pavydintys tokios laimės – dviejų dukrelių, patys norėtų tokias turėti“, – pasakoja dvynukių mama.

Kovo mėnesį Izabelė ir Patricija atšventė septintąjį gimtadienį. Nors mergaitės labai panašios, tokiomis būti jos nelabai nori. Nemėgsta vienodai rengtis ir labai nepatenkintos, jeigu jas aplinkiniai sesėmis vadina. Dažnas, nenorintis supainioti mergaičių vardų, jas abi taip ir pašaukia: „Klausykit, sesės“. O dvynės nori kiekviena savu vardu būti šaukiama ir labai nemėgsta būti viena su kita lyginamos.

Skirtingos suknelės

Rudenį mergaitės pradės lankyti mokyklą. Besirengdamos išleistuvių vaikų darželyje iškilmėms Izabelė ir Patricija pareiškė jų metu nevilkėsiančios vienodomis suknelėmis. Tad ir papuošė jas mama skirtingai.

„Kai būna abi, jų nuomonės dažniausiai nesutampa, tačiau būdamos tarp kitų seserys vieningos, visada stoja viena už kitą, užjaučia, guodžia“, – sako D. Kropienė.

Kaip ir dažnoje poroje, viena iš dvynių – Patricija – yra vadovaujantis asmuo, Izabelė – ramesnė, švelnesnė. Tėvai džiaugiasi, kad mergaitės dažnai nesirgo, augo sveikos, stiprios. Visos ligos, visos permainos abiem kartu – net dantys krito ir dygo vienodai.

„Jeigu vieną bėda ištinka, tai, žiūrėk, netrukus ir kitai kas nors nutiks“, – D. Kropienė prisimena, kad būdama trejų metukų viena iš dvynių patyrė traumą – ant jos užkrito veidrodis. Netrukus susižalojo ir kita – lygintuvu nusidegino skruostą. Žaizdos greitai užgijo, mergaitės stiepiasi, auga, – mylimos, mylinčios, laimingos.

Gimė mažyčiai

Kristina Žukauskienė prisimena: žinia, jog jiems su vyru Linu gims dvynukai, nebuvo labai netikėta. Artimi giminaičiai dvynukus jau augino, tad ir jiedu buvo svarstę tokią galimybę.

„Tačiau vienas dalykas klausytis pasakojimų apie dvynių auginimą, kitas – juos auginti patiems“, – sako šešiamečių Tado ir Manto mama.

Dabar broliukai dideli, stiprūs ir sveiki, o gimė jie labai mažyčiai. Vienas 1600, kitas – 1620 gramų tesvėrė. Pirmieji dvynių gyvenimo metai jų tėvams prisimena kaip įtempti, neramūs ir bemiegiai.

„Vienas tik užmiega, rodos, atsipūsim kiek, žiūrėk, tuoj kitas pradeda verkti, ir vėl abu duetu šaukia. Nelengvi buvo ir antrieji metai, kai vaikai pradėjo vaikščioti ir jiems magėjo viską paliesti, pasiekti, paimti būtinai abiem kartu, – pasakoja dvynukų mama. – Šiaip vaikai nėra labai panašūs – nei išore, nei charakteriu. Vienas ramesnis, kitas smarkesnis.“

Kaip du vandens lašai

Penkerių metų dvynukes Pauliną ir Vanesą auginantys Asta ir Tomas Grigaliūnai sako, jog mergytės panašios kaip du vandens lašai. Tačiau jų charakteriai jau dabar skiriasi. Viena ramesnė, kita smarkesnė. Viena be kitos sunkiai net valandėlę ištveriančios sesutės jau dabar labai savarankiškos, noriai padeda mamai.

Rengiamos dvynukės turi būti tik vienodai – net menkiausia detale ar atspalviu drabužėliai negali skirtis, nenorės jos tokių dėvėti. Paulina ir Vanesa supranta ir didžiuojasi esančios dvynės. Kai į jas kreipiamas dėmesys, jos lyginamos viena su kita, jaučiasi pakylėtos, išdidžios. Ypač kreipia dėmesį ir į kitas dvynių poras, pamačiusios šaukia: „Žiūrėkit – ir jie dvyniai.“

Iki ketverių metukų sirgdavusios dažniau, dabar mergaitės auga sveikos tėvelių ir visų artimųjų džiaugsmui. Suprasdamos savo išskirtinumą, dvynukės mėgsta pajuokauti ir ne savo vardais prisistatyti. Dažną jos ir apgauna, tik ne mamą su tėčiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Arūnas Milašius: Kada pigs butai ir ar teks brangiai gyventi naujoje realybėje (4)

Nekilnojamojo turto rinkoje vis daugiau prieštaringų ženklų į kuriuos vystytojai žvelgia su...

Po skandalo Pravieniškėse – košmaras Alytuje: „bachūrai“ pademonstravo, kas zonoje yra valdžia atnaujinta 11.29 val. (712)

Alytaus pataisos namuose , kur bausmę atlieka už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus nuteisti...

Dainininkas Stano atvirai: aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu (216)

Dainininkas Stanislavas Stavickis -Stano patvirtino jau gerą pusmetį pramogų pasaulio...

„Žalgiris“ prieš „Barceloną“: legendas užgožęs „nežinomasis“, pirmasis Šaro kartas ir aukštų vyrų keliamas pavojus

Trečiajame rungtynių su „Barcelona“ kėlinyje buvo sužaistos kiek daugiau nei dvi minutės, kai...

Kandidatų į prezidentus reitinguose – paskutinė didelė mįslė (940)

Kandidatų į prezidentus reitinguose į antrą vietą stipriai padidinusi savo populiarumą iškopė...

Garsių Lietuvos architektų darbai sukėlė abejonių: ar tai ne kopijavimas? (23)

Save pristatanti kaip inovatyvi, įspūdingus architektūrinius pastatus kurianti architektūros...

Ypatingas radinys: Vilniuje archeologai aptiko mistinės bažnyčios pamatus (24)

Vilniuje archeologai aptiko bažnyčios , kurios tiksli vieta iki šiol nebuvo žinoma, pamatus.

May bando suvaldyti maištą dėl „Brexit“ susitarimo (1)

Britų ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį stengėsi išgelbėti „ Brexit “...

Kelionė iš Vilniaus oro uosto į namus: vis daugiau keleivių renkasi pigiausią būdą (6)

Oro uostas Vilniuje natūraliai yra didžiulio judėjimo centras, iš kurio ir į kurį kasdien...

Telefoninės sukčių atakos: kokias taktikas jie naudoja ir kaip neužkibti? (3)

Lietuviams savaitgalį nerimo sukėlę skambučiai iš Mozambiko ir Kongo numerių dar kartą...