aA
Vaikai kartais apkabina tuštumą ne todėl, kad jie neturi tėvų. Dažnai tėvai nesupranta, kaip svarbu vaikui jausti motiniškų ir tėviškų rankų šilumą. Juk vaikui tereikia visai nedaug – įsitikinti, kad mama čia, kad ji niekur nedings, kad ji kaip anksčiau myli savo mažylį.

Trūksta švelnumo

Dalis tėvų yra įsitikinę, kad mažas mergaites reikia dažniau nešioti ant rankų, daugiau myluoti ir apiberti bučiniais. O berniukai turi būti auklėjami griežčiau. Neduok Dieve, užaugs koks “mamytės sūnelis”. Pagal statistiką pirmaisiais gyvenimo metais mergaitės myluojamos 5 (!) kartus daugiau negu berniukai. Tokios neteisybės pasekmė - berniukų problemos ankstyvoje vaikystėje. Berniukams, kuriems kūdikystėje trūko motiniškų ir tėviškų glamonių, 5-6 kartus dažniau reikalinga psichiatro pagalba.

Berniukams trūksta ir fizinio kontakto su tėvais. Dažniau myluokite savo berniukus: nešiokite ant rankų, liūliuokite, apkabinkite, glostykite ir bučiuokite – ypač iki 3 metų. Šilti ir švelnūs tėviški jausmai teigiamai veikia vaiko psichiką.

Jei tėvai nuo mažens savo vaiką auklėjo griežtai, paaugęs jis vis tiek ieškos tos negautos meilės. Tarkim, moteris ištekėjo antrą kartą. Jos šešiametis sūnus, pasirodžius namuose naujam tėčiui, atsisėdo jam ant kelių ir paprašė... “panešiok mane ant rankų”. Pasirodo, tikrasis berniuko tėvas visiškai neskyrė sūnui jokio dėmesio, praktiškai niekada jo nenešiodavo...

Paaugusiam berniukui (nuo 8 metų) jau nebereikia tiek daug glamonių ir bučinių. Užtat fizinio kontakto poreikis išlieka. Tik dabar jis pasireiškia šiek tiek kitokia “paauglio tipo” forma – prisilietimu. Pavyzdžiui, patapšnojimas per nugarą juokais besigrumiant ar pasistumdant, atsidūrimas tėčio “meškos glėbyje” ir panašiai. Toks pasiglėbesčiavimas atstoja glamones ir bučinius.

Suteikia pasitikėjimo

Berniukai ir mergaitės skirtingai reaguoja į tėvų meilės pasireiškimą.

Aštuonmetis berniukas jau taip nebesiglausto prie mamos, o vienuolikmetei mergaitei atvirkščiai – tėviškos glamonės tiesiog būtinos, nes prasideda “gležnasis amžius”. Švelnūs jausmai, žodžiai, padrąsinantys meilūs žvilgsniai mergaitei suteikia pasitikėjimo savo jėgomis. Būtent tuo momentu tėvui darosi nebepatogu rodyti švelnius jausmus savo augančiai dukrai.

“Gležnąjį amžių” keičia “pereinamasis amžius”. Jei tėvai mergaitei skiria tinkamą dėmesį, persilaužimo periodas praeis palyginti ramiai. Mergaitė turi suvokti, kad ji pamažu moterėja, todėl persilaužimo periodu patartina ypač ugdyti moteriškumą. Drabužiai ir higiena svarbu, bet būti moterimi reiškia būti švelniai, mielai, rūpestingai, pasiaukojančiai dėl vyro, vaikų ar šeimos apskritai. Svarbu laiku suorientuoti mergaitę ne išoriniam blizgesiui, o sielos gilumui ir grožiui.

Priklauso nuo amžiaus

Viską reikia daryti saikingai. Psichologai pataria nepersistengti su tais paglostymais ir bučiniais. Kitaip vaikas gali užtrokšti nuo tėvų “dusinančios meilės”. Be to, reikėtų atsižvelgti ir į vaiko amžių. Tai, kas visiškai natūralu mažyliams, gali būti nenormalu paaugliams. Vargu ar pridera motinai prausti penkiolikmetį sūnų, jei jis sveikas ir gali pats apsiprausti. Arba kai kurių tėvų miegojimas kartu su savo 12-14 metų dukromis, mat jos dar mažos. Jautresniems paaugliams tokie epizodai gali atsiliepti neigiamai. Taigi vaikų ir tėvų santykių darna grindžiama tyromis mintimis.

Augant vaikams, vis mažiau jiems reikia glamonių ir bučinių, bet būna momentų, kai vaikai pasigenda tėviškos šilumos. Tai įvyksta vaikui gavus fizinę traumą, stipriai susijaudinus, jei vaikas patyrė emocinį stresą, jei jis serga arba blogai jaučiasi, jei vaikas išsigandęs, prieš miegą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Išsiimti pinigų bus vis sunkiau: mažėjant bankomatų ir skyrių – siūlo išeitis (51)

450 tūkstančių – tiek Lietuvos gyventojų nesinaudoja internetinėmis paslaugomis ir susiduria su...

Vietoje mamadienių gali tekti pratintis prie šeimadienių: darbdaviai prezidentui padėti neskuba (25)

Prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymas leisti tėvadienius ar mamadienius gauti tik vieną vaiką...

Orai: kasdien vis labiau vės (13)

Šiandien ir artimiausiomis dienomis Lietuvos orus lems šalto arktinio anticiklono vakarinis...

Jaunuolis neįgaliojo vežimėlyje mokykloje krito nuo laiptų: mokykloje pradėtas tyrimas (33)

Cerebriniu paralyžiumi sergantis ir dar kaukolę susilaužęs devyniolikmetis ligoninėje, o...

Biografas apie karališkosios šeimos detales: slapti ritualai po Dianos mirties, įtartinas Charleso elgesys ir keistas Elžbietos II laiškas

Žurnalistas ir biografas Kennethas Rose‘as – žmogus, žinojęs labai daug karališkosios šeimos...

Regionas, virš kurio neskrenda nė vienas lėktuvas: jokia aviacijos įmonė nenori tokių problemų (41)

Tibeto regionas yra pietinėje gausiai apgyvendintos Azijos dalyje. Čia susikerta Indijos ir...

Įvertinkite: Juozas Statkevičius pristatė fatališkai moteriai skirtą kolekciją (101)

Metų mados šou – kitaip talentingojo kutiurjė Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo jau...

Lietuviai pelnė 34 taškus, „Lokomotiv“ atsitiesė Prancūzijoje (4)

Po keturių nesėkmių iš eilės Europos taurės varžybose į pergalių kelią grįžo su...

Metų mados šou: Statkevičiaus baltuoju kilimu žengė išsipusčiusios Lietuvos ir užsienio žvaigždės (139)

Metų renginys – taip dažnai pramogų pasaulio užkulisiuose yra įvardijamas kasmetinis dizainerio...