Vaikai kartais apkabina tuštumą ne todėl, kad jie neturi tėvų. Dažnai tėvai nesupranta, kaip svarbu vaikui jausti motiniškų ir tėviškų rankų šilumą. Juk vaikui tereikia visai nedaug – įsitikinti, kad mama čia, kad ji niekur nedings, kad ji kaip anksčiau myli savo mažylį.

Trūksta švelnumo

Dalis tėvų yra įsitikinę, kad mažas mergaites reikia dažniau nešioti ant rankų, daugiau myluoti ir apiberti bučiniais. O berniukai turi būti auklėjami griežčiau. Neduok Dieve, užaugs koks “mamytės sūnelis”. Pagal statistiką pirmaisiais gyvenimo metais mergaitės myluojamos 5 (!) kartus daugiau negu berniukai. Tokios neteisybės pasekmė - berniukų problemos ankstyvoje vaikystėje. Berniukams, kuriems kūdikystėje trūko motiniškų ir tėviškų glamonių, 5-6 kartus dažniau reikalinga psichiatro pagalba.

Berniukams trūksta ir fizinio kontakto su tėvais. Dažniau myluokite savo berniukus: nešiokite ant rankų, liūliuokite, apkabinkite, glostykite ir bučiuokite – ypač iki 3 metų. Šilti ir švelnūs tėviški jausmai teigiamai veikia vaiko psichiką.

Jei tėvai nuo mažens savo vaiką auklėjo griežtai, paaugęs jis vis tiek ieškos tos negautos meilės. Tarkim, moteris ištekėjo antrą kartą. Jos šešiametis sūnus, pasirodžius namuose naujam tėčiui, atsisėdo jam ant kelių ir paprašė... “panešiok mane ant rankų”. Pasirodo, tikrasis berniuko tėvas visiškai neskyrė sūnui jokio dėmesio, praktiškai niekada jo nenešiodavo...

Paaugusiam berniukui (nuo 8 metų) jau nebereikia tiek daug glamonių ir bučinių. Užtat fizinio kontakto poreikis išlieka. Tik dabar jis pasireiškia šiek tiek kitokia “paauglio tipo” forma – prisilietimu. Pavyzdžiui, patapšnojimas per nugarą juokais besigrumiant ar pasistumdant, atsidūrimas tėčio “meškos glėbyje” ir panašiai. Toks pasiglėbesčiavimas atstoja glamones ir bučinius.

Suteikia pasitikėjimo

Berniukai ir mergaitės skirtingai reaguoja į tėvų meilės pasireiškimą.

Aštuonmetis berniukas jau taip nebesiglausto prie mamos, o vienuolikmetei mergaitei atvirkščiai – tėviškos glamonės tiesiog būtinos, nes prasideda “gležnasis amžius”. Švelnūs jausmai, žodžiai, padrąsinantys meilūs žvilgsniai mergaitei suteikia pasitikėjimo savo jėgomis. Būtent tuo momentu tėvui darosi nebepatogu rodyti švelnius jausmus savo augančiai dukrai.

“Gležnąjį amžių” keičia “pereinamasis amžius”. Jei tėvai mergaitei skiria tinkamą dėmesį, persilaužimo periodas praeis palyginti ramiai. Mergaitė turi suvokti, kad ji pamažu moterėja, todėl persilaužimo periodu patartina ypač ugdyti moteriškumą. Drabužiai ir higiena svarbu, bet būti moterimi reiškia būti švelniai, mielai, rūpestingai, pasiaukojančiai dėl vyro, vaikų ar šeimos apskritai. Svarbu laiku suorientuoti mergaitę ne išoriniam blizgesiui, o sielos gilumui ir grožiui.

Priklauso nuo amžiaus

Viską reikia daryti saikingai. Psichologai pataria nepersistengti su tais paglostymais ir bučiniais. Kitaip vaikas gali užtrokšti nuo tėvų “dusinančios meilės”. Be to, reikėtų atsižvelgti ir į vaiko amžių. Tai, kas visiškai natūralu mažyliams, gali būti nenormalu paaugliams. Vargu ar pridera motinai prausti penkiolikmetį sūnų, jei jis sveikas ir gali pats apsiprausti. Arba kai kurių tėvų miegojimas kartu su savo 12-14 metų dukromis, mat jos dar mažos. Jautresniems paaugliams tokie epizodai gali atsiliepti neigiamai. Taigi vaikų ir tėvų santykių darna grindžiama tyromis mintimis.

Augant vaikams, vis mažiau jiems reikia glamonių ir bučinių, bet būna momentų, kai vaikai pasigenda tėviškos šilumos. Tai įvyksta vaikui gavus fizinę traumą, stipriai susijaudinus, jei vaikas patyrė emocinį stresą, jei jis serga arba blogai jaučiasi, jei vaikas išsigandęs, prieš miegą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Saugojosi, bet pastojo: apie gyvybei pavojingą negimdinį nėštumą įspėjo ne vienas simptomas (19)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja, norėdama pasidalinti savo istorija. Ji viliasi, kad kitoms...

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (59)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Prabilo dar viena su „Alfa vyru“ pasimatyme buvusi mergina: bandė bėgti, bet jis ją sekė (249)

„Ėjau į troleibusą, jis iš paskos“, – apie bandymą pasprukti nuo „Alfa vyro“ Airino...

Atkakliose 1006 km lenktynėse Palangoje – trigubas „Porsche“ triumfas ir rekordas (54)

Šeštadienį Palangoje vyko didžiausias lenktynių festivalis Rytų Europoje – „Aurum 1006 km...

Visa tiesa apie nuolaidų korteles: kam jos iš tiesų naudingos? (104)

Lojalumo kortelės Lietuvoje atsirado prieš gerus 11 metų ir šiandien jau nieko nebestebina, kad...

Klaipėdą drebina įspūdingas cirko šou su Donatu Montvydu: per „Žiūrėk, ką padarei“ dainą arena pašėlo (38)

Šeštadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje įvyko ilgai lauktas vienintelis dainininko...

Išskyrė 9 akivaizdžiausius partnerių neištikimybės ženklus: juos pajutus, reiktų sunerimti (4)

Vyrus ir moteris į neištikimybę pastūmėja skirtingos priežastys, tačiau ir vieni, ir kiti...

Palangoje skamba vienintelis solinis Jazzu koncertas pajūryje: žiauriai jaudinuosi, vos gaudau kvapą (30)

Palanga šį savaitgalį tapo Lietuvos centru – čia ne tik vyksta „Aurum 1006 km“ lenktynės,...

Užsiima seksu su klientais, tačiau nėra prostitutė (20)

Kendra Holliday padeda žmonėms išspręsti jų seksualines problemas ir patobulinti seksualinį...

DELFI eksperimentas Palangoje atskleidė tikrąją situaciją: nepilnamečių tėvai turėtų sunerimti rezultatai šokiruoja (131)

Prieš pusę metų pradėjo galioti įstatymas, kuris numato, kad alkoholį vartoti gali asmenys nuo...