„Didžiosios metų šventės – tai pirmiausia meilė, jaukumas ir geros emocijos. Jau kelerius metus iš eilės pastebime, kad žmonės, ieškodami dovanų, vis labiau nori paprastumo ir atsigręžia į natūralius dalykus. Be to, kasmet pirkėjai tampa vis atidesni ir kūrybiškesni, apgalvoja kiekvieną detalę – ieško pilno komplekto, pradedant pačia dovana ir baigiant jos įpakavimu. Bet tai nebūtinai reiškia, kad viską norima įsigyti vienoje vietoje – žmonės investuoja laiko, pavaikšto po kelias skirtingas vietas, kol randa tai, kas tinka labiausiai. Manau, tai, kad žmogus skiria taip brangaus laiko dovanai išrinkti, yra pati didžiausia dovana jos gavėjui“, – savo įžvalgomis dalijasi prekybos centro VCUP direktorė Ona Nevinskienė.

Keletas patarimų, kurie dovanų pirkimą ir ruošimą pavers malonumu, o keitimosi metu neleis raudonuoti svečių akivaizdoje.

Dovanokite emociją. Dovanojimas yra gražus gestas artimiesiems ir draugams, kuriuo parodote, kad pagalvojote apie juos. Dažna klaida yra galvoti, kad dovana turi būti brangi, nes išrinkę tokią dovaną galite priversti kitus pasijausti nejaukiai. O paprasta smulkmena, pateikta originaliai, įpinant asmeninę istoriją, gali palikti nepamirštamą įspūdį.

Pavyzdžiui, įrėminta atostogų nuotrauka lengvai suras vietą jūsų draugo namuose ir primins jam vieną maloniausių jūsų bendrų akimirkų. Stilinga ir kokybiška pižama ar šiltos raštuotos pėdkelnės neabejotinai pradžiugins jūsų širdies damą. Taip pat nepamirškite, kad visada įdomu ir malonu dalytis patirtimi: nupirkę ir padovanoję draugams savo mėgstamą knygą gražiai pasufleruosite savo rekomendaciją.

Paskutinės minutės idėja. Suprantama, kad geriausia dovanomis pasirūpinti iš anksto, viską kruopščiai apgalvojus, bet kartais taip pritrūksta laiko. Ką daryti tada? Kaip jau minėta anksčiau, dabar visi vertina paprastumą, tad nebijokite vadovautis taisykle – geriau mažiau, paprasčiau, bet 100 proc. nuoširdžiai. Tokiu atveju neprašausite, jei artimiesiems ir draugams dovanosite saldžias dovanas: pyragus, arbatas, saldainius ir kitus saldėsius.

Skanėstai įprastai būna supakuoti ir „apvilkti“ dailiais kalėdiniais drabužiais, tad nereikės rūpintis jų pateikimu. Kita „greita“ dovana – dovanų kuponai. Jų pasirinkimas itin didelis, tad pagalvoję apie žmogaus pomėgius lengvai išrinksite labiausiai tinkamą – galbūt tai bus pramoga, o galbūt minutėlė sau?

Įpakavimo stebuklas. Įpakuota dovana visuomet sukelia didesnį įspūdį ir sukuria paslaptingumo pojūtį. Pasak VCUP įsikūrusios parduotuvės „Dovanų pasaulis“ vedėjos, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kam dovanojama – pakuotę taikyti kiekvienam gavėjui individualiai.

Populiariausias aukso spalvos pakavimo popierius, tačiau visada į dovanų pakavimą galima pažvelgti kūrybiškai. Pakuodami dovanas vaikams nesilaikykite jokių taisyklių – kuo daugiau spalvų, tuo geriau. Suaugusiems, jei ruošiate dovanas draugų šeimai, stilingai atrodys, jei viską supakuosite į tos pačios spalvos popierių, išlaikydami vienodą stiliaus liniją.

Originalus sprendimas – dalį dovanos, pvz. raktų pakabuką ar saldžią dovanėlę-šokoladuką pritvirtinti prie pakuotės, tada be pagrindinės funkcijos, jis taps ir gera dekoracija. Taip pat pasiruoškite korteles, ant kurių užrašykite vardus ir pritvirtinkite jas prie dovanų. Taip išvengsite dovanų susimaišymo, jos nepasimes tarp kitų. Galiausiai ir dovanų šeimininkams bus įdomu ieškoti savo vardo po eglute.

Išpakavimo akimirka. Nuo seno dovanos buvo įteikiamos paduodant jas į rankas, tačiau dabar populiaru palikti jas po eglute ar „paslėpti“ kalėdinėse kojinėse. O sulaukę svečių iš Vokietijos nenustebkite, kad šie savo dovanas patalpins jūsų batuose. Kokį dovanų apsikeitimo būdą bepasirinktumėte, atminkite, kad pagal etiketo taisykles ne mažiau svarbus yra ir išpakavimo momentas.

Europiečiai ir amerikiečiai linkę dovanas išpakuoti bei jų turiniu pasidžiaugti visiems matant, paverčiant tai žaismingu ritualu. Tačiau to geriau nedaryti, jei dovanų sulaukėte iš japonų ar kitų rytų šalių. Pagal jų tradicijas, įteikta dovana yra skirta konkrečiam asmeniui ir išpakavimas kitų akivaizdoje laikomas netinkamu. Tą darykite tik išleidę svečius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)