Penktus metus vykstantis socialinis projektas „Vaikų svajonės“ jau pradeda registruoti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų kalėdinius norus, kuriuos įgyvendinti kviečiami visi geros valios žmonės. Šiemet projekte dalyvauja net 55 Lietuvos savivaldybių socialiniai centrai ir dar 12 jų partnerių.
© Shutterstock nuotr.

Norintys prisijungti prie socialinio projekto ir padovanoti šventinį džiaugsmą vaikams, kviečiami apsilankyti interneto puslapyje www.vaikusvajones.lt. Pirmą kartą projektas „Vaikų svajonės“ šiemet bus įgyvendintas ir Maltos Respublikoje.

„Šiemet projekte dalyvauja absoliuti dauguma Lietuvos savivaldybių socialinių centrų, tad ir vaikų svajonių, kurias socialiniai darbuotojai surinks, nusimato būti rekordiškai daug. Tikimės, kad šiemet mums pavyks surinkti ir įgyvendinti apie 10 tūkstančių vaikų svajonių – dar nespėjus paskelbti projekto pradžios, jau gavome virš 600 mažųjų svajotojų norų,“ – sako vienas iš projekto iniciatorių Julius Gregorauskas.

Sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų kalėdiniai norai, surinkt ir užrašyti juos globojančių socialinių darbuotojų, talpinami interneto svetainėje www.vaikusvajones.lt, kur, pasirinkę iš sąrašo, žmonės gali juos įgyvendinti. „Labiausiai skatiname dovanas vaikams įteikti asmeniškai, susitinkant su sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančiu vaikučiu ir jo šeima – šiems vaikams, kaip ir materialinių išteklių, labai trūksta žmogiškojo dėmesio, rūpesčio ir padrąsinimo. Dažnai toks dėmesys ne mažiau svarbus negu patys kalėdiniai vaikų norai, – sako projekto iniciatorius Andrius Čepkus. – Visgi, jei galimybių dovanėlę įteikti asmeniškai nėra, ją galima perduoti socialiniam darbuotojui.“

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šiemet nebebus galima pervesti lėšų dovanos pirkimui socialiniams centrams. Tie, kurie trokšta įgyvendinti vaiko svajonę, tačiau neturi galimybės dovaną įteikti asmeniškai vaikui ar perduoti socialiniam centrui, gali ją pirkti bet kurioje internetinėse parduotuvėse, pristatymo adresu nurodydami socialinių centrų adresus. Praėjusiais metais projekto metu Lietuvoje pasiektas rekordinis įgyvendintų svajonių skaičius – net 7 143, kurių bendra vertė siekia apie 730 tūkst. litų.

Šiemet projektas „Vaikų svajonės“ pirmą kartą pradedamas ir Maltos Respublikoje – ten 13 metų jau gyvenanti lietuvė ištikimai dalyvavo visose „Vaikų svajonių” projektuose, kol pasiryžo analogišką projektą suorganizuoti ir Maltos sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenantiems vaikams.

„Labai džiaugiamės, kad geras pavyzdys užkrečia ir kad darbščių, nuoširdžių žmonių dėka kalėdinėmis dovanomis džiaugsis ne tik Lietuvos, bet ir Maltos vaikai. Ten pradedamam projektui suteikiame tokią pačią IT platformą, dalinamės žiniomis ir patirtimi, tačiau vietinių socialinių centrų pasitikėjimą organizatoriai Maltoje turėjo užsitarnauti patys. Po sėkmingo bandomojo projekto įgyvendinimo praėjusiais metais, šiemet Maltoje planuojama įgyvendinti net 500 vaikų svajonių nė pusės milijono gyventojų neturinčioje šalyje“, – sako A. Čepkus.

„Vaikų svajonės“ – tai savanoriška iniciatyva, kuria siekiama išpildyti kuo daugiau sudėtingomis socialinėmis sąlygomis augančių vaikų svajonių. Projekto svetainėje www.vaikusvajones.lt talpinamos 2-14 m. amžiaus mažųjų svajonės, kurias galima pildyti iki 2015 m. sausio 1 dienos.

Jie turi tik svajonę, tu – galimybes.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Liberalų agonija: laikinuoju pirmininku patvirtino E. Gentvilą, bet ir dėl to skraidė žiežirbos (93)

Penktadienį susirinkusi Liberalų sąjūdžio valdyba priėmė pirmininko Remigijaus Šimašiaus...

V. Danauskienė. Į šipulius dūžtanti „Remigijaus legenda“ (136)

Ar dar prisimenate 2004-ųjų kovo 24-ąją? Paksogeite besikapanojanti Lietuva gauna tarsi šlapiu...

Metų seklys: panevėžiečių grupuotė veržėsi į „tarptautinius vandenis“ (9)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

„Akropolis group“ planuoja 2 naujus prekybos centrus (5)

Nekilnojamojo turto projektų plėtros įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje valdanti...

Dėl nepatogių batelių atsirado nuospaudų? Paprastas ir greitas būdas jų išvengti (1)

Daugelis moterų kenčia nuo nepatogių batų, netinkamo avalynės dydžio ar batų formos, kuri nėra...

Socialiniuose tinkluose plinta dar vienas neįprastas audros Ofelija sukeltas gamtos reiškinys (3)

Smarki audra, siautėjusi Airijoje ir Didžiojoje Britanijoje , nustebino internautus neįprastais...

R. Šimašius atsistatydina, partijai gresia skilimas (347)

Remigijus Šimašius atsistatydina iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų.

Lenkijos banko atstovai atvyksta į Lietuvą: ar iškils naujas bankas? (15)

Vienas didžiausių Lenkijos komercinių bankų PKO, BNS žiniomis, aktyviai domisi galimybėmis...

Papildomi milijonai, kuriuos galėtų gauti Lietuva: pavyzdį siūlo imti iš Švedijos (14)

Pastaruoju metu susirūpinta, kodėl valstybės valdomos įmonės neduoda šaliai grąžos, kurią...

Dingusio baikerio artimieji imasi šukuoti Trakų apylinkes: ieškoma bent drabužių   (261)

Baikerio Aivaro Kilkaus artimieji imasi šukuoti Trakų rajono apylinkes, kur gyvena asmuo, įtariamas...