aA
Auginate vaiką – puiku! Jei namuose neturite svarstyklių, būtinai nubėkite su savo atžalėlėmis į artimiausią prekybos centrą ir pasverkite juos ten ant lankytojams skirtų svarstyklių. „Riebesniųjų“ vaikučių tėveliai bus laimingesni rezultatais – kiekvieną savo vaiko kilogramą prilyginkite aukso kilogramo kainai ir padauginkite iš atžalos kilogramų skaičiaus – štai kiek turto jūs turite!
Mama ir vaikas
© Corbis/Scanpix
Nemeluoju, tai pats rimčiausias britų „humoras“. Britų draudimo ir investicijų kompanija „LV“, nuo 2003 metų vykdžiusi tyrimus skelbia, jog tėvams vieno vaiko užauginimas nuo gimimo iki 21 metų amžiaus kainuoja apie £186 000 arba £24.30 per dieną , - šiandien rašo “The Evening Standard”.

Tam, kad tikrai įtikintų ir įbaugintų jus, jog turėsite stipriai susiveržti diržus ir rimtai aukotis nuo tos minutės, kai tik nutarsite auginti savo giminės palikuonį, „LV“ kompanija pateikia ir detalesnius išlaidų faktus. Vaiko priežiūra iki keturiolikto gimtadienio kainuoja daugiausiai, darželiui, užklasinės veikos ir atostogų klubams išleisite virš £50 000.

Kitas, didžiausias alkanas slibinas – mokslas, jis, įskaičiuojant ir trijų metų aukštojo mokslo studijas, nuo jūsų banko sąskaitos atsikąs dar apie £47 000. Per dvidešimt vienus gyvenimo metus jūsų vaikas „suvalgys“ £16 000, “sunešios“ £12 650, o atostogoms išleis £13 000.

Kol kas ne viskas. Planuokite išleisti £17 000 vaiko hobiams ir laisvalaikio pomėgiams, dar tiek pat – auklei. Nepamirškite, jog nuo penktų iki aštuonioliktų atžalos metų reikės ir £5469 kišenpinigiams. Galiausiai neapsieisite ir be gimtadieninių, kalėdinių dovanų, išmokyti vaiką vairuoti mašiną, gal net pirmą jam ir padovanoti, tad pataupykite tam apie £10 673.

Ta pati “LV” kompanija sufleruoja, jog brangiausia vaikus auginti Londone ir pietryčių Anglijoje, o pigiausia – Velse, aplink Londoną ir rytų Anglijoje. Daugiausiai išlaidų pareikalauja 19 – 21-erių jaunuoliai ir 2 -5 metų mažieji. Taigi, tie kas jau augina atžalas, ko gero po panašių straipsnių susiima už galvų ir puola į depresiją, o tie, kas dar turi teisę rinktis kelią į dabar populiarią finansinę laisvę, ryžtingai papildys ir taip po truputėlį senstančios (gyventojų amžiumi) ir nykstančios Vakarų Europos civilizacijos gretas. Ne kiekvienas juk nori tokios „ kilpos“ ant kaklo. O žvelgiant gyvenimui realiai į akis – net ir ne kiekvieno kišenei toks „malonumas“.

Visad maniau, jog skandinavai yra labiausiai praktiškai, pragmatiškai mąstantys ir gyvenantys žmonės. Pasirodo, klydau. Tikriausiai kilo klausimas, ar pati turių vaikų, kad leidžiu sau taip juoktis iš finansinės mažylių auginimo „realybės“. Ne, dar neauginu, bet, susilaukus pirmagimio, iš karto atidarysiu jam ar jai skirtą santaupų sąskaitą banke.

Taupyti vaiko ateičiai yra protinga ir kiekviena atsakinga šeima turėtų tai daryti. O ką manote jūs? Ar tikrai žiūrėdami į savo vaiką su skausmu jame matote nepilnavertes atostogas (savo namo kieme...), neįsigytą naują automobilį ar gundančius vitrinoje, bet nepasiekiamus kailinius?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Der Spiegel“: jie ryžtingi, žiaurūs ir turi Kremliaus leidimą žudyti (70)

Prieš ketverius metus buvo apnuodytas ir tik per plauką išgyveno bulgaras prekeivis ginklais. „...

Kariūnės kelią pasirinkusi lietuvė: per amžių amžius moterys yra laikomos silpnąja lytimi ir ačiū Dievui, kad taip yra (81)

Kovinės inžinerijos technikė Lingailė Juknevičiūtė savo tarnybos kelią pradėjo sukarintose...

Apsišarvuokite kantrybe: laukia niūrūs ir lietingi orai (5)

Sekmadienį vos spėjus pasitraukti vienam ciklonui, iš vakarų Baltijos regioną, o kartu ir...

Prireikė visų 12 raundų, bet Joshua atsiėmė čempiono diržus iš Ruizo (14)

Šeštadienį Saudo Arabijos sostinėje Rijade įvyko viso bokso pasaulio ilgai laukta dvikova tarp...

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (187)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Vilniuje pusiausvyros netekęs pėsčiasis atsidūrė gatvėje ir buvo mirtinai partrenktas (67)

Šeštadienio vakarą Vilniuje žuvo pėsčiasis . Nelaimė įvyko pačioje Laisvės pr. pradžioje....

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (995)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Mitais ir baimėmis apipintas vėžys: gydytojai atsakė į 10 pagrindinių klausimų (19)

Nors atrodo, kad apie vėžį žinome labai daug, gydytojams vis dar neretai tenka susidurti su...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (31)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...