aA
Įmonė „Infantino“ atšaukė daugiau nei milijoną savo pagamintų vaikiškų nešioklių, nes tvirtinama, kad jos galėjo sukelti trijų kūdikių mirtis. JAV Vartotojų produktų saugumo komisija pranešė, kad vaikai minkštos medžiagos nešioklėse galėjo uždusti. Komisija rekomenduoja tėvams nedelsiant nutraukti šių nešioklių naudojimą, nešiojant jaunesnius nei 4 mėnesių vaikus.
„Infantino“ nešioklė
© Gamintojo nuotr.

Atšaukiamas milijonas nešioklių „Infantino SlingRider“ bei „Wendy Bellissimo“, skirtų JAV rinkai, ir 15 000 nešioklių, kurios parduotos Kanadoje.

Įmonės „Infantino“ prezidentas Jackas Vresicsius sakė, kad jų bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su komisija, norėdami išspręsti dėl nešioklių kilusią problemą.

„Mūsų pagrindinis prioritetas yra šiuos produktus naudojančių tėvų ir globėjų naujagimių saugumas“, - sakė įmonės vadovas. Jis tvirtina, kad įmonė mainais už kiekvieną gražintą nešioklę pasiūlys kitą nešioklę, pirkinių krepšelį arba fizinio aktyvumo lavinimo rinkinį.

Nešioklės tvirtinamos prie krūtinės, todėl judriems tėvams patogu prižiūrėti ar tiesiog bendrauti su prie jų krūtinės esančiais vaikais.

Anksčiau Cartotojų produktų saugumo komisija išplatino įspėjimą apie galimą nešioklių-slingų keliamą pavojų tvirtindami, kad šios nešioklės kelia potencialią uždusinimo riziką, ypač naujagimiams iki 4 mėnesių. Taip pat didesnę grėsmę tokios nešioklės kelia kūdikiams, gimusiems per anksti, gimusiems mažo svorio ar turintiems kvėpavimo sutrikimų.

Įspėjimo platinimo metu komisija nekonkretizavo, kokia nešioklė ar kokio gamintojo nešioklės kelia pavojų. Buvo tvirtinama, kad atliekamas bent 14 mirčių, ištikusių per pastaruosius 20 metų, ir susijusių su nešioklėmis, tyrimas. Įspėjime nurodyta, kad trys mirtys įvyko praėjusiais metais ir buvo susiję su „Infantino“ nešioklėmis. Nebuvo nurodyta kaip būtent mirė kūdikiai.

Bendrame įspėjime apie nešioklių pavojus šio mėnesio pradžioje komisija nurodė, kad kūdikiai gali uždusti dėl dviejų skirtingų priežasčių:

- Nešioklės medžiaga gali uždengti kūdikio burną ir nosį ir neleidžia orui patekti į plaučius, todėl vaikas uždūsta per vieną-dvi minutes.

- Kita uždusimo grėsmė kyla tuomet, kai vaikas nešyklėję laikomas susirietęs į raidės C formą, kuomet būna po motinos krūtine ar arti jos pilvo. Taip susirietus vaikas, kurio kaklo kontrolė nėra pakankamai stipri, gali palenkti galvą į priekį, taip sutrikdydamas kvėpavimo takų praeinamumą. „Vaikas negalės verkti šaukdamas pagalbos ir gali lėtai uždusti“, - įspėjo komisija.

Nešyklių naudojimą išpopuliarino vaikų priežiūros ekspertai, tvirtinantys, kad tai yra gera priemonė prižiūrėti neramius vaikus, be to, suteikia galimybę maitinančioms motinoms nesunkiai pamaitinti savo vaiką.

Ataskaitose vartotojams susirūpinimas išreikštas dar 2008 metais, o dėl šio susirūpinimo buvo kreiptasi į Vartotojų produktų saugumo komisiją prašant atšaukti „Infantino SlingRider“. Saugumo šalininkai kritikavo tai, jog šiose nešyklėse vaikai gali susiriesti į pavojingą pozą.

Vaikų ekspertai ir maitinimo krūtini šalininkai tvirtina, kad ne visos nešioklės yra pavojingos. Jie tvirtina, kad nešioklės, tvirtai laikančios kūdikį prie motinos kūno vertikalioje pozicijoje, yra saugios.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (43)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (5)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (10)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių (4)

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (2)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (448)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (18)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Ar iš tiesų kaime sunku rasti darbo? (2)

Skurdas, nedarbas, alkoholizmas – tokiais žodžiais dažnai apibūdinamas šiandieninis Lietuvos...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (174)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Į Lietuvą veržiasi šaltis ir sniegas – gruodžio mėnuo bus kitoks nei įprasta (54)

Nors ruduo dar nesibaigė, daugeliui smalsu, kokia laukia žiema. Kai kurių klimatologų teigimu,...