Sveikiname visus, tapusius ilgaausio pūkuoto kamuolėlio savininkais! Neabejojame, kad šiuo metu turite aibes klausimų ir abejonių dėl to, kaip pavyks susigyventi su naujuoju augintiniu, tačiau nerimauti neverta: rūpintis dekoratyviniu triušiu tikrai nėra sunku.
Mergaitė su triušiuku
© Corbis
Dekoratyviniai triušiai reikalauja tokios pat elementarios priežiūros kaip ir katės ar šunys. Kai ką reikia daryti kasdien, kai ką – tik retkarčiais, o svarbiausia – nepamiršti kiekvieną mielą dieną parūpinti ilgaausiui šviežio ėdesio, šieno ir vandens. Vienas mažiausiai mėgstamų triušių savininkų darbų – nagų karpymas, tačiau tą būtina daryti kas 4–6 savaites.

Kasdien būtina reguliariai (laikantis grafiko) paduoti triušiui šviežio specialaus pašaro, žolės, šieno ir vandens. Kai kurie šeimininkai į savo augintinių racioną taip pat įtraukia šviežių salotų lapų ar petražolių,

Taip pat kasdien būtina palaikyti triušį ant rankų, paglostyti. Nes kuo švelnesni šeimininkai, tuo švelnesnis bus ir augintinis.

Triušiai vienu atžvilgiu labai panašūs į kates – patys pas šeimininką ateina tik tuomet, kai to nori. Todėl nederėtų persistengti viliojant juos įvairiais skanėstais. Zoologijos prekių parduotuvėse jų parduodama daug ir labai įvairių, tad prieš pirkdami įsitikinkite, kad skanėstai tikrai tiks jūsų triušiui, ir ribokite jų kiekį.

Stebėkite augintinį, ar nepasikeitė jo savijauta arba elgesys. Išskyros iš nosies arba apetito praradimas gali įspėti apie ligą – tuomet triušį būtina vežti pas veterinarą.

Triušiai negali gyventi vien tik narvelyje – jiems kasdien turi būti suteikiama galimybė „pramankštinti kojas“. Judėjimas padeda išvengti nutukimo ir užtikrina gerą virškinimą. Tačiau triušio nederėtų palikti be priežiūros klaidžiojančio po namus – apskritai geriausia leisti jam „ganytis“ tik tokioje vietoje, kur nebūtų jam grėsmę keliančių daiktų arba daiktų, kuriems galėtų būti pavojingas ilgaausis (omenyje turimi pirmiausia įvairūs elektros laidai ir panašūs dalykai).

Geriausias variantas – įsitaisyti kartu su augintiniu ant kilimo ir smagiai pasiausti.

Kartą per savaitę reikia valyti triušio narvelį (tiesa, šiltuoju metų laiku gali tekti tą daryti dažniau). Taip pat būtina išplauti vandens ir pašaro indelius. Paskui – apžiūrėti triušį, ar jis sveikas, neatsirado kokių nors kailiuko problemų ir panašiai. Nes kuo anksčiau pastebėsite negalavimo požymių (tokių kaip opelės), tuo bus lengviau jį išgydyti.

Kartą per mėnesį teks atlikti visai malonų darbą – triušį iššukuoti (aišku, ilgakailius derėtų šukuoti dažniau). Kaip minėta, kartą per mėnesį ar pusantro reikia jiems ir nagučius patrumpinti. Būkite pasiruošę, kad pirmuosius porą kartų neišsiversite be pagalbininko.

Jei reikia, išvalykite ausis. Kartą per tris mėnesius pakeiskite triušio žaislus arba atnaujinkite jų „arsenalą“ – šie gyvūnai moka ir mėgsta linksmintis labiau, nei galėtumėte pagalvoti. Saugokite ilgaausį nuo pernelyg karšto oro ir nuo šalčių.

Reguliariai jį sverkite (svorio praradimas arba antsvoris gali reikšti sveikatos sutrikimus) ir lankykitės pas veterinarą. Aišku, tai nėra privaloma (triušių nereikia kasmet skiepyti), bet rekomenduojama.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (14)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Prabilo dar viena su „Alfa vyru“ pasimatyme buvusi mergina: bandė bėgti, bet jis ją sekė (171)

„Ėjau į troleibusą, jis iš paskos“, – apie bandymą pasprukti nuo „Alfa vyro“ Airino...

DELFI eksperimentas Palangoje atskleidė tikrąją situaciją: nepilnamečių tėvai turėtų sunerimti rezultatai šokiruoja (102)

Prieš pusę metų pradėjo galioti įstatymas, kuris numato, kad alkoholį vartoti gali asmenys nuo...

Visa tiesa apie nuolaidų korteles: kam jos iš tiesų naudingos? (47)

Lojalumo kortelės Lietuvoje atsirado prieš gerus 11 metų ir šiandien jau nieko nebestebina, kad...

Šalys, kuriose labiausiai verta pirkti nekilnojamąjį turtą (2)

Jei turite minčių įsigyti nekilnojamojo turto užsienyje, tikriausiai svarstote, kokios šalys tam...

Po skandalo užsiaugintą sekėjų armiją Emma lepina erotiškais kadrais: man tai kasdienės asmenukės

Balandžio mėnesį beveik visą Lietuvą savo pasisakymais ir išvaizda nustebinusi Emma Hulse...

Iš kojų verčiančios vestuvių akimirkos: kai nuotraukos priverčia raudonuoti iš gėdos (81)

Dažniausiai vestuvių nuotraukose pozuojantys jaunieji ir svečiai atrodo it nulieti modeliai,...

Žinomi ir daugiavaikiai – kurios Holivudo žvaigždės turi daugiausiai vaikų?

Nors daugelis Holivudo žvaigždžių nuolat sukasi filmavimo aikštelėse, tai jiems ne kliūtis...

10 „Instagram“ paskyrų, kurias turėtumėte sekti, jei esate kelionių mėgėjas (1)

Čia rasite nurodytas 10 socialinio tinklo Instagram paskyrų, kurių savininkai jaučia didžiulę...

Kojoje pastebėjo keistą reiškinį: gydytoja paaiškino, ką reikėtų daryti (9)

„Visą dieną vienoje kojos vietoje kone be perstojo timpčioja raumuo. Ką tai reiškia ir ką...