aA
Kai Pietų kurortuose rekordiniai karščiai, o Baltijos pajūris apgultas tūkstančių poilsiautojų, tesinori pabėgti kuo toliau ne tik nuo darbų, bet ir nuo vasariškos atostogų erzelynės. Kad ir į kaimo sodybą ar sodą užmiestyje. Tačiau ką daryti, kai jau pirmą tokių atostogų dieną mažieji ima zyzti: man nuobodu, noriu namo žaisti kompiuteriu, čia daug darbų...
Mergaitė, vaikystė
© Corbis/Scanpix
Dažnai poilsis kaime ar sode yra neatsiejamas nuo įvairių darbų darbelių - tai žolę nupjauti, tai palaistyti gėles ar daržoves, nuravėti keletą lysvių. Tėvai nori, kad ir vaikai pamėgtų darbus, tačiau mažieji miestiečiai pasiryžę viskam, kad tik išsisuktų nuo ūkiškos kasdienybės.

Užauginau moliūgą!

Kodėl gi nepavertus darbo malonia pramoga ar žaidimu? Jau kiek ūgtelėjusiam darželinukui galima skirti mažą žemės plotelį, kur augs jo prižiūrimos daržovės.

Vaikas, moliūgas
© Corbis/Scanpix

Vaikui bus daug maloniau triūsti savo ūkelyje. Mažyliui tikrai patiks auginti moliūgus, cukinijas, morkas - tokias daržoves, kurios vėliau duoda įspūdingą derlių. Beje, skubėti suvalgyti ar užkonservuoti mažylio užauginto derliaus tikrai nereikia. Tegul vaikas nusprendžia pats, ką su juo darys: paprašys mamos, kad išmokytų gaminti kokį nors patiekalą, tiesiog džiaugsis milžiniškais moliūgais ar mėgausis kurdamas ir skaptuodamas iš jų įvairius gyvūnėlius.

Labai tikėtina, kad išmokęs dirbdamas žaisti vaikas vėliau mielai pagelbės darbuotis ir tėvams. Juk svarbiausia, kad darbas neatrodytų kaip nemaloni prievolė ar bausmė.

Aitvaras vejasi debesį

Aitvaras, vaikystė, džiaugsmas
© Corbis/Scanpix

Visi vaikai žino, kaip atrodo aitvaras, bet kiek mažylių moka jį pasigaminti? O ar kada nors žaidė patys su šiuo padangių žaislu?

Aitvaro gamyba ir skraidinimas gali tapti vienu maloniausių atostogų įspūdžių ir tėvams, ir vaikams. Galbūt tėtis dar prisimena, kaip pats kažkada jį dirbinosi, o gal aitvaro skrydis taip ir liko jo neįgyvendinta svajonė? Juk auginti vaikus nuostabu, nes galima vėl sugrįžti į vaikystę, išpildyti savo svajones ir neatrodyti juokingai.

Daugiau judėti

Vaikystė
© Corbis/Scanpix

Retas suaugęs žmogus, o dabar net ir vaikas, gali pasigirti, kad pakankamai juda. Vaikas rytą automobiliu vežamas į darželį ar mokyklą, namie kiurkso prie televizoriaus ar kompiuterio. Nors per atostogas pravartu visai šeimai kiek pakeisti gyvenimo būdą. Kasdieniniai pasivažinėjimai dviračiais, maudynės ežere, pasivaikščiojimai po apylinkes ar judrūs visos šeimos žaidimai bus ne tik naudingi sveikatai, bet ir suteiks puikių progų visiems pabūti kartu, smagiai pasijuokti, atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių bei rutinos ir atrasti, kad vaikai kur kas ištvermingesni ir sumanesni, nei tikėjosi tėvai. O ir tėvai vaikams jau neatrodys tokie neįdomūs ir beviltiškai paskendę savo reikaluose.

Medinis laivelis, žilvičio dūdelė

Vaikystė
© Corbis/Scanpix

Net ir šiandien vaikus, turinčius gausybę įvairiausių žaislų, galima nustebinti dar neregėtomis įdomybėmis. Prisiminkime savo vaikystę kaime ir tai, kuo mus sudomindavo močiutės ir seneliai. Gerai nuplauta ajero šaknis - puiki ilgaplaukė lėlė, o iš geltonųjų lelijų pasidarytas vėrinys taip skaniai kvepia. Ar šiandien berniukai mokėtų leisti laivelius upe ar išsidrožti žilvičio dūdelę? Arba pasigaminti indėnišką lanką ir strėles? Ar nors kartą mūsų vaikai skanavo miško uogų, suvertų ant smilgos?

Pačių pasidaryti žaislai vaikams gali būti daug įdomesni ir mielesni už daugybę visur matytų pirktinių. Ir ne todėl, kad jie geresni - juk juos išmokė darytis tėtis ar mama! Ir niekur neskubėjo kaip paprastai, bet kartu žaidė visą dieną.

Kažin ar užaugęs vaikas prisimins, kokią lėlę ar mašinėlę jam nupirko tėvai per dar vieną išpardavimą prekybos centre. Tačiau tikrai nepamirš, kaip tėtis visą dieną peiliu drožinėjo burinį laivelį ir su kokiu džiaugsmu jį paleido pasroviui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šnipinėjimo byla: Algirdas Paleckis sulaikytas ne vienas, tyrimas susijęs su politinėmis partijomis (581)

Trečiadienio rytą viešumą pasiekė žinia, jog tiriant šnipinėjimo bylą suimtas buvęs...

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (299)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

DELFI tyrimas. Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“ peikianti Lietuva pati atveria duris jo rėmėjams (72)

Svarbius energetikos projektus Lietuvoje vykdanti Suomijos „ Fortum “, netiesiogiai prisideda prie...

Skvernelis: svetimos žvalgybos aktyviai ieško būdų paveikti Lietuvos vidaus politiką (26)

Po trečiadienį Generalinėje prokuratūroje paskelbtos informacijos apie Lietuvoje vykdytą...

Gyvai / DELFI TV Gyvai su Klaipėdos mero posto siekiančiu, teisiamu Eligijumi Masiuliu (56)

Kodėl buvusiam politikui, Liberalų sąjūdžio pirmininkui, šiuo metu teisiamam dėl galbūt...

Naujausios Lietuvos banko prognozės: kas laukia 2019 metais (43)

Įvertinęs pasaulines ir šalies ekonomikos tendencijas Lietuvos bankas mažina šių metų ūkio...

Grėsmė Gedimino kalnui lieka, Karbauskis siūlo skubiai šaukti Vyriausybės posėdį (48)

Per trejus metus Gedimino kalnui Vilniuje tvarkyti išleista 6,5 mln. eurų, sutvarkytas vienas...

„Žalgirį“ gerai pažįstantis latvis jaučia – tai proga nutraukti „Daruššafaka“ nesėkmių ruožą specialiai DELFI iš Stambulo (7)

Žanis Peineris – bene geriausiai Lietuvos krepšinio gerbėjams pažįstamas Stambulo „...

Rado būdą, kaip privilioti geriausius srities darbuotojus (6)

Tradicinius įmonių biurus vis dažniau keičia bendradarbystės erdvės, kurių Lietuvoje daugiau...

Ūkininkai piktinasi, kad juos verčia arti žemę (20)

Seimo kaimo reikalų komitete svarstyta, ar galima atsisakyti kai kurių techninių ir formalių...