Kai Pietų kurortuose rekordiniai karščiai, o Baltijos pajūris apgultas tūkstančių poilsiautojų, tesinori pabėgti kuo toliau ne tik nuo darbų, bet ir nuo vasariškos atostogų erzelynės. Kad ir į kaimo sodybą ar sodą užmiestyje. Tačiau ką daryti, kai jau pirmą tokių atostogų dieną mažieji ima zyzti: man nuobodu, noriu namo žaisti kompiuteriu, čia daug darbų...
Mergaitė, vaikystė
© Corbis/Scanpix
Dažnai poilsis kaime ar sode yra neatsiejamas nuo įvairių darbų darbelių - tai žolę nupjauti, tai palaistyti gėles ar daržoves, nuravėti keletą lysvių. Tėvai nori, kad ir vaikai pamėgtų darbus, tačiau mažieji miestiečiai pasiryžę viskam, kad tik išsisuktų nuo ūkiškos kasdienybės.

Užauginau moliūgą!

Kodėl gi nepavertus darbo malonia pramoga ar žaidimu? Jau kiek ūgtelėjusiam darželinukui galima skirti mažą žemės plotelį, kur augs jo prižiūrimos daržovės.

Vaikas, moliūgas
© Corbis/Scanpix

Vaikui bus daug maloniau triūsti savo ūkelyje. Mažyliui tikrai patiks auginti moliūgus, cukinijas, morkas - tokias daržoves, kurios vėliau duoda įspūdingą derlių. Beje, skubėti suvalgyti ar užkonservuoti mažylio užauginto derliaus tikrai nereikia. Tegul vaikas nusprendžia pats, ką su juo darys: paprašys mamos, kad išmokytų gaminti kokį nors patiekalą, tiesiog džiaugsis milžiniškais moliūgais ar mėgausis kurdamas ir skaptuodamas iš jų įvairius gyvūnėlius.

Labai tikėtina, kad išmokęs dirbdamas žaisti vaikas vėliau mielai pagelbės darbuotis ir tėvams. Juk svarbiausia, kad darbas neatrodytų kaip nemaloni prievolė ar bausmė.

Aitvaras vejasi debesį

Aitvaras, vaikystė, džiaugsmas
© Corbis/Scanpix

Visi vaikai žino, kaip atrodo aitvaras, bet kiek mažylių moka jį pasigaminti? O ar kada nors žaidė patys su šiuo padangių žaislu?

Aitvaro gamyba ir skraidinimas gali tapti vienu maloniausių atostogų įspūdžių ir tėvams, ir vaikams. Galbūt tėtis dar prisimena, kaip pats kažkada jį dirbinosi, o gal aitvaro skrydis taip ir liko jo neįgyvendinta svajonė? Juk auginti vaikus nuostabu, nes galima vėl sugrįžti į vaikystę, išpildyti savo svajones ir neatrodyti juokingai.

Daugiau judėti

Vaikystė
© Corbis/Scanpix

Retas suaugęs žmogus, o dabar net ir vaikas, gali pasigirti, kad pakankamai juda. Vaikas rytą automobiliu vežamas į darželį ar mokyklą, namie kiurkso prie televizoriaus ar kompiuterio. Nors per atostogas pravartu visai šeimai kiek pakeisti gyvenimo būdą. Kasdieniniai pasivažinėjimai dviračiais, maudynės ežere, pasivaikščiojimai po apylinkes ar judrūs visos šeimos žaidimai bus ne tik naudingi sveikatai, bet ir suteiks puikių progų visiems pabūti kartu, smagiai pasijuokti, atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių bei rutinos ir atrasti, kad vaikai kur kas ištvermingesni ir sumanesni, nei tikėjosi tėvai. O ir tėvai vaikams jau neatrodys tokie neįdomūs ir beviltiškai paskendę savo reikaluose.

Medinis laivelis, žilvičio dūdelė

Vaikystė
© Corbis/Scanpix

Net ir šiandien vaikus, turinčius gausybę įvairiausių žaislų, galima nustebinti dar neregėtomis įdomybėmis. Prisiminkime savo vaikystę kaime ir tai, kuo mus sudomindavo močiutės ir seneliai. Gerai nuplauta ajero šaknis - puiki ilgaplaukė lėlė, o iš geltonųjų lelijų pasidarytas vėrinys taip skaniai kvepia. Ar šiandien berniukai mokėtų leisti laivelius upe ar išsidrožti žilvičio dūdelę? Arba pasigaminti indėnišką lanką ir strėles? Ar nors kartą mūsų vaikai skanavo miško uogų, suvertų ant smilgos?

Pačių pasidaryti žaislai vaikams gali būti daug įdomesni ir mielesni už daugybę visur matytų pirktinių. Ir ne todėl, kad jie geresni - juk juos išmokė darytis tėtis ar mama! Ir niekur neskubėjo kaip paprastai, bet kartu žaidė visą dieną.

Kažin ar užaugęs vaikas prisimins, kokią lėlę ar mašinėlę jam nupirko tėvai per dar vieną išpardavimą prekybos centre. Tačiau tikrai nepamirš, kaip tėtis visą dieną peiliu drožinėjo burinį laivelį ir su kokiu džiaugsmu jį paleido pasroviui.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amžiaus energetikos mįslė: kas yra energetikos pilkieji kardinolai (9)

Šių metų kovo gale premjeras Saulius Skvernelis staiga atleido savo patarėją energetikai Tomą...

STT vadas: korupcijos masto mažėjimas ar didėjimas pasimato ne iš karto

Naujasis Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) direktorius Žydrūnas Bartkus sako, kad politinės...

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1245)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Netikėtas pasiūlymas „dyzelių“ Europoje kritikams atskriejo iš JAV (19)

Dalį verslo Europoje prancūzams su džiaugsmu pardavusi bendrovė „ General Motors “ visų...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (25)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Japonija: drebėjimas toks stiprus, kad sunku išstovėti ant kojų papildyta (3)

Antrąjį pagal dydį Japonijos miestą Osaką pirmadienį rytinio piko valandą sukrėtė stiprus...

Nepersistenkite: šiuos daiktus valote gerokai dažniau nei reikėtų

Norite tikėkite, norite ne, bet būna ir taip, kad valoma per daug. Jei daiktus valote per dažnai,...

Skrydžio baimę padės įveikti ne tik aukštos klasės patogumai

Pilotai neretai nudžiunga, kai kas nors užsuka į jų kabiną pasisveikinti ar apsižvalgyti, tad...

Dažnai pašiepiamų Jorko princesių Beatrice ir Eugenie gyvenimas: buvo paskleista ir labai netikėtų gandų (2)

Daugelis mėgsta Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą, ne vienas norėtų būti jos dalimi,...