“Tavęs laukia skanios kaip uogos, šiltos ir magiškos house muzikos naktis su daugybe iškeltų rankų, aistringų šypsenų ir nesibaigiančių svajonių... Būk tarp žmonių! Uogos skanios ne tik vasarą. Ieškok šilumos čia…” Susidomėjote, kas tai per uogos? Ogi šokių muzikos „miksai“.
Paaugliai, gatvė
© Corbis/Scanpix
Arba spanguolės iš plačiai reklamuojamos degtinės. Tai šokių muzikos vakaro reklama, kurią galima perskaityti vienoje iš pačių lankomiausių interneto svetainių. Šauni reklama, tiesa? Ypač jei jums dar nėra aštuoniolikos ir jaunas kraujas virte verda.

Kita interneto svetainė šį vakarėlį pristato dar išmoningiau – skelbimo tekstą iliustruoja smagus piešinėlis, kuriame – prasegta merginos rankinė. Sprendžiant iš akį rėžiančių spalvų, tai greičiausiai paauglės nuosavybė. Rankinėje kosmetika, mobilusis telefonas, dar kažkokie mergaitiški niekučiai. Ir... “spanguolinės” butelis. O kaipgi kitaip? Juk mergaitė susiruošė į vienos degtinės gamyklos remiamo didžėjaus koncertą.

Trečioje svetainėje – solidus paties alkoholinius gėrimus gaminančios bendrovės atstovo komentaras. Esą tos rūšies degtinės reklamos projektas gimė iš jos gamybos tradicijos – skrupulingai atrenkamų pačių geriausių tikrų uogų. Šis principas pritaikytas ir remiamiems muzikos projektams – atrinkti ir išleisti geriausias muzikines “uogas”.

Ir galiausiai – 80 000 tiražu platinama tos pačios degtinės gamyklos padėta išleisti kompaktinė plokštelė su naujausiais populiaraus didžėjo „miksais“. Nemokamai – kartu su jaunimo laivalaikio žurnalais. Būčiau koks šešiolikmetis, tikrai “varyčiau į tūsą”. Ir buteliuko degtinėlės nepamirščiau. Kad “krūtesnis” būčiau.

Būtina alternatyva

Tenka pripažinti, kad visa ši reklaminė kampanija sukurta demonstruojant puikų paauglių psichologijos išmanymą. Kaip ten yra su reklamos įstatymo pažeidimais, ne man spręsti. Žinau tik, kad, pavyzdžiui, kai kartu su alumi nemokamai buvo pradėtas dalinti grupės “Naujieji lietuviai” singlas “Afigenai”, žaibiškai išpopuliarėjęs tarp paauglių, šia akcija tuoj pat susidomėjo Vaikų teisių tarnyba. Tikiuosi, susidomės ir “skaniomis uogomis”.

Tačiau grįžkim prie paauglių psichologijos. Gerai būtų, kad bent pusę tokio išmanymo, kokį demonstruoja alkoholio verslo rykliai, pademonstruotų ir valdininkai, atsakingi už mūsų vaikų laisvalaikį.

Pavyzdžiui, Klaipėdos miesto taryba, kuri žada svarstyti galimybę įvesti vadinamąją komendanto valandą, apribosiančią nepilnamečių teisę būti viešose vietose po 23 val. Puiku – seniai laikas! Nenumaldomai augantį nepilnamečių nusikalstamumą ir kvaišalų vartojimą iš tiesų būtina pažaboti. Tik nereikėtų pamiršti vienos smulkmenos – pasiūlyti paaugliams kokią nors alternatyvą. Labai blogai, kai vaikai iki vidurnakčio trinasi laiptinėse, naktimis šlaistosi gatvėmis, vagiliauja ir užkabinėja praeivius. Bet nieko gero ir tada, kai jie ima slapstytis kokiuose nors sandėliukuose ar kiaurus vakarus klausosi savo girtaujančių tėvų rietenų.

Kvaišalai – iš nuobodulio

Nenorėčiau pagarsėti kaip bambeklis, nuolat aimanuojantis, jog mes per mažai rūpinamės savo atžalomis. Bet, kaip vaikų psichiatras, tiesiog privalau nuolat kartoti banalią tiesą: žmogaus prigimties nepakeisi!

Paauglius traukia masiniai renginiai, jiems iš tiesų reikia “daugybės iškeltų rankų, aistringų šypsenų ir nesibaigiančių svajonių”. Todėl būtina, kad jaunimo renginius planuotų, organizuotų ir vestų tikri profesionalai. Kiek tokių renginių per metus būna Klaipėdoje? Tokių, kad jaunimui ten iš tiesų būtų įdomu ir smagu be jokių “uogų”, “žolės” ar “ratų”?

Pripažinkim – daugelis įstaigų, skirtų vaikams ir paaugliams, tikrai nepersistengia, ieškodami įdomesnių ir patrauklesnių darbo formų. O rinka tuštumos nemėgsta – nuobodžiaujančiais nepilnamečiais labai greitai pasirūpina alkoholio, rūkalų ir narkotikų prekeiviai. Jiems išmonės tikrai netrūksta.

Jeigu turite problemų dėl savo vaikų elgesio ir norėtumėte patarimo, rašykite man adresu kplc@klaipeda.omnitel.net

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (18)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (418)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (21)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (98)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (245)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (133)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Gyvai / Už „Vytauto“ vairo stojęs LaVaras vadovauja ekipai draugiškame mače su „Dzūkija“ tiesioginė vaizdo transliacija (21)

Nuo 21 val. Prienų-Birštono „Vytautas“ su broliais Ballais žaidžia penktąsias draugiškų...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (116)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (3)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...

Vos 5 minučių darbas prieš miegą gali labai pagerinti jo kokybę (1)

Beiloro universiteto mokslininkai atskleidė, kad vos 5 minutes trunkantis darbas prieš miegą gali...