Yra tik keletas kitų gyvenimo sprendimų, kurie draugų ir šeimos komentuojami dažniau nei moters sprendimas neturėti vaikų.
Nuo klausimų: „Ar nebijai, kad kai pasensi nebus kam tavimi pasirūpinti?“ iki komentarų: „Tavo nuomonė pasikeis, kai sutiksi tinkamą žmogų“, kažkas apie norėjimą būti bevaikiu trikdo žmones.
© Shutterstock nuotr.

Šiais laikais turėti vaikų vis dar yra kultūrinė norma, tačiau specialistai sako, jog socialinis spaudimas po truputį mažėja.
2010-aisiais buvo atliktas tyrimas, pasak kurio, bevaikių šeimų skaičius išaugo visose demografijose. Vaisingumas tarp 2007 ir 2011 metų sumažėjo devyniais procentais.

Lyginant su 1970-taisiais, kai tik 1 iš 10 moterų neturėjo vaikų, šiomis dienomis kas penkta amerikietė nesusilaukia vaikų. Nors tyrime nebuvo paminėta, kodėl moterys neturi vaikų, 2002-aisiais Nacionalinė šeimos augimo apklausa rodo, jog procentaliai yra tiek pat 40 - 44 metų amžiaus moterų, nusprendusių neturėti vaikų, kiek ir negalinčių jų susilaukti.

Vaikų auginimas yra visą gyvenimą trunkantis darbas , keliantis nemažai streso ir daug kainuojantis. Ir nors būti tėvu yra nepaneigiamai nuostabi ir gyvenimą keičianti patirtis, ji – ne visiems. O tai nėra blogai. Nuo galimybės laisvai keliauti iki pinigų taupymo senatvei, gyvenimas be vaikų suteikia begalybę progų, kurias sunkiau aptikti auginant mažylius.

Štai 19 privalumų tiems, kurie neturi vaikų:

1. Paliekate ne tokį žymų anglies dioksido pėdsaką. Už kiekvieną vaiką moteris išnešioja, jos gyvenimo emisijos išauga 5,7 karto. Tai labai daug sauskelnių.

2. Galite skristi lėktuvu ir ilsėtis nebijodami, kad kažkas kreivai į jus žiūrės, nes su savimi pasiėmėte verkiantį vaiką.

3. Niekada nereikia prieš savo valią žiūrėti Nickelodeon kanalo.

4. Galite turėti gražių daiktų. Ar tai būtų pakabukas, nauji švarūs marškinėliai ar net toks svarbus dokumentas kaip pasas – nereikia rūpintis, kad vaikas visa tai sugadins.

5. Galite keiktis, kiek tik norite, juk neturit vaikų.

6. Kalėdų rytą nereikia keltis 6-tą valandą. (Ar bet kurį kitą rytą, nebent dėl profesinių ar asmeninių priežasčių).

7. Į vonios kambarį galite eiti uždarydami duris ir jos neatsidarys nebent tai būtų šuo.

8. Niekada nereiks būtų „Amžinai 21“. Nebent nuspręsite, kad labai norite tos 15 litų kainuojančios, figūrą išryškinančios suknelės ar mielo kaklo papuošalo. Bet nėra nieko blogiau nei būti įtrauktai į „Amžinai 21“ paauglio užsimaniusio naujų drabužių.

9. Mažiau stresuojate. 2013 metų gruodį Prinstono ir „Stony Brook“ universitetai išleido apklausą, kurioje dalyvavo beveik du milijonai amerikiečių (įskaitant ir 34 - 46 metų amžiaus tėvus). Anot tyrimo tiek tėvai, tiek tie, kurie vaikų neturi, beveik taip pat mėgaujasi gyvenimu, tačiau įrodyta, kad tėvai patiria daugiau pakilimų ir nuosmukių. Arturas Stonas, prisidėjęs prie tyrimo, sakė CNN: „[Tėvai] patiria daugiau stiprių teigiamų emocijų. Jie patiria daugiau džiaugsmo, tačiau tuo pačiu dažniau stresuoja“.

10. Jums nereikia ieškoti auklės ar kovoti dėl vietos darželyje norint ilgiau likti darbe ar skubiai išvažiuoti į verslo kelionę.

11. Į kino teatrą galite eiti kada tik panorėję. Nėra nieko geriau nei trečiadienio vakarą sėdėti tamsioje kino teatro salėje su dideliu spragėsių rinkiniu.

12. Jums nereikia keturias valandas išsėdėti šokių repeticijoje ar kokiame vaidinime. Kaip kažkada pasakė išmintingasis Luisas C.K.: „Gyvenime nėra smagesnės akimirkos už tą, kuomet pasibaigia vaiko spektaklis. Tiesiog... nėra nieko geresnio. Kai gali pasakyti: „Daugiau šito nebežiūrėsiu“. Kiekvieną sekundę kai tik dukra pasirodo ant scenos, negaliu kvėpuoti, nes labai ja didžiuojuosi, tačiau tai blogas spektaklis. Jie taip sunkiai dirbo, tačiau nieko gero neišėjo“.

13. Penktadienio rytą galite nuspręsti išvykti visam savaitgaliui. Nėra auklės? Jokių rūpesčių.

14. Vietoj to, kad guldytumėte vaiką į lovą, galite savo laiką praleisti peržiūrėdami „Skandalą“.

15. Jums lieka daugiau pinigų. Šiais laikais išlaidos norint užauginti vaiką siekia maždaug 610.000 litų. Dabar padauginkite šią sumą iš tiek, kiek vaikų norite ir laimingai galite likti bevaikiu.

16. Jums niekada nereiks sakyti „puodukas“. Niekada.

17. Užaugus niekada nebereiks važiuoti į Disneilendą. Nebent, žinoma, to norite. Tuomet viskas priklausys nuo jūsų ir galėsite daugiau laiko praleisti su Peliuku Mikiu.

18. Jums nereikia visur, kur tik einate neštis 14 kilogramų sveriančio krepšio pilno užkandžių, žaislų ir įvairių prietaisų.

19. Galite būti šauniu teta/dėde/krikštatėviu savo draugų vaikams. Ir dienos pabaigoje, kai baigiate su jais žaisti – galite atiduoti atgal.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sparčiai augantis turistų skaičius verslininkų nedžiugina: jaučiasi kaip sovietinėje realybėje (43)

Praėjusiais metais turistų skaičius Klaipėdoje didėjo. Nors tai turėtų džiuginti regioną,...

Kas slepiasi už pigiausio skrydžio iš Vilniaus oro uosto kainos (1)

20 eurų – tiek kainavo lėktuvo bilietai į Gdanską ir atgal. Šiuo metu tai pati pigiausia...

Marijono Mikutavičiaus mylimoji Ieva Daugirdaitė – apie gyvenimo prieskonius ir meilei nereikalingus klausimus (107)

Ievos Daugirdaitės interviu per pastaruosiu kelerius metus greičiausiai būtų galima...

Lietuvos rusai balsuoja: dauguma čia gyvenančių renkasi Putiną Rusijos ambasadoje Vilniuje pasirodė ir Kirkorovas (294)

Šimtai Lietuvos rusų sekmadienį balsuoja Rusijos prezidento rinkimuose. Juos, neabejojama, laimės...

Perspėja neapsigauti internetiniais skelbimais – už 30 eurų žada tai, ko joks medikas dar nesugeba (12)

Į Google paieškos langą įvedę klausimą „kaip mesti gerti“, gausite daugiau kaip 100...

Rusai eina prie balsadėžių: renka prezidentą nuolat pildoma (1942)

Sekmadienį, kovo 18 dieną, Rusija renka prezidentą. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – prieš...

Stephenas Hawkingas: šių laikų genijaus gyvenimas (4)

Kovo 14 dieną baigėsi vieno iš žinomiausių šiuolaikinio mokslo vardų, fizikos teoretiko ir...

Užkalnis valgė Šiauliuose: ir čia valdo emigrantų maistas (194)

Per šį mėnesį, kurį praleidau Lietuvoje tarp kelionių, buvo labai daug visko: nuo...

Policijoje veikė nusikalstamas susivienijimas: metų seklį prokuroras prašo įkalinti 18 metų (286)

Generalinė prokuratūra siūlo įkalinti buvusius Šiaulių kriminalinės policijos skyrių vadovus...

Analitikas paaiškino, kokią žinutę siunčia būsimas D. Trumpo susitikimas su Baltijos šalių prezidentais (179)

Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą reikėtų vertinti pagal darbus, o ne kalbas, sako...