aA
Nedidelis, viduramžiškas Griujero miestelis, galintis didžiuotis įspūdinga tvirtove, įsikūręs Šveicarijos Alpių prieigose. Griujero pavadinimas kilęs nuo jo herbe vaizduojamos gervės – prancūziškai la grue.
Griujero sūris
© Reuters/Scanpix

Miestelyje gyvena kiek daugiau nei 2 tūkst. žmonių, o paragauti garsiojo Griujero sūrio čia kasmet atvažiuoja daugiau nei milijonas turistų.

Apie Griujere gaminamą sūrį rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą užsiminta 1115 metais. Miestelio vardu sūris vadinamas nuo 1602 metų. Severine Escoffier turi delikatesų krautuvėlę ir apie sūrį gali papasakoti viską.

„Pirmoje vietoje – švelnusis griujeras, jis brandinamas tik 4–5 mėnesius ir dar nėra tokio aštraus skonio. Vidutinio brandinimo – nuo 6 iki 8 mėnesių brandintas sūris. Gerokai sūresnis“, – pasakoja parduotuvės savininkė S. Escoffier.

Miestelį supančiose kalvose ganosi holšteinų veislės karvės. Visame Fribūro kantone yra 51 pieninė, kur tradiciniu būdu gaminamas griujeras. Pilerių šeimos ūkis įsikūręs 1600 metrų aukštyje. Jie augina tik 50 karvių.

Beatas Pilleris visą dieną gamina sūrį. Iš pradžių pienas lengvai pakaitinamas dideliame variniame kubile. Pienui sutirštėjus, jis maišomas dviem mediniais samteliais.

„Gaminant sūrį labai svarbi pati pradžia. Mentelės padeda atskirti susidariusią varškę“, – pasakoja pienininkas B. Pilleris.

Taip pradeda formuotis sūris. Konsistenciją geriausia patikrinti ranka. Griujeras gaminamas tik iš nepasterizuoto pieno.

„Labai gera kokybė. Visada ranka tikrinu. Jokių specialių prietaisų neturime, pasitikime tik savo pojūčiais. Dabar jau gali pajusti, koks jis minkštas. Pasižiūrėkite, kaip susidaro varškės gumuliukai“, – apie sūrio gaminimo subtilybes pasakoja B. Pilleris.

Kitoje pieninėje, įsikūrusioje arčiau Griujero, daugiau technologijų ir daugiau varinių kubilų. Skirtingai nuo kalnų pieninės, ši yra atvira lankytojams. Iš specialios patalpos čia galima stebėti visą sūrio gamybos procesą.

Suformuotos sūrio galvos paliekamos bręsti 13 laipsnių temperatūroje. Ant kiekvienos galvos yra specialus gamintojo įspaudas. Tai užtikrina, kad net ir po kelių mėnesių vartotojai ras kam pasiskųsti, jeigu bus nepatenkinti kokybe.

„Ant kiekvieno sūrio nurodomas pieninės numeris. Paskui tas numeris perkeliamas ir ant pakuotės. Jeigu griujero nusipirkote, pavyzdžiui, Vokietijoje, pagal šį numerį galite patikrinti, kurioje pieninėje jis pagamintas“, – aiškina sūrių gamintoja Fabienne Porchet.

Greta esančiame restorane siūloma gausybė patiekalų iš sūrio. Pavyzdžiui, daugiaryžis su sūriu, šveicariškas bulvių patiekalas su griujeru ir, be abejo, sūrio fondiu.

Jau XIII amžiuje Griujero pilis pradėjo eksportuoti sūrį ir tai tapo rimtu verslu. Grafų Griujerų pilyje įsikūrė mokesčių rinkėjai. Iš pieninių surinktą sūrį jie gabendavo iki Ženevos ežero, o iš ten eksportuodavo į kitas šalis ir iš to neblogai uždirbdavo.

Dar ir šiandien Griujero pilyje sūris užima svarbią vietą.

„Žmonės mėgsta čia iškylauti ir būtinai atsineša sumuštinių su griujeru, pirktu miestelyje apačioje. Ir pilyje rengiame nedidelius vakarėlius – savo svečius vaišiname sūrio fondiu“, – pasakoja pilies kuratorius Filipe dos Santos.

Tik iš Griujero apylinkėse besiganančių karvių pieno galima pagaminti griujero sūrį, kuris jau pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Netikėtas rezultatas: rinkėjams patinka viena ir ta pati Landsbergio ir Skvernelio savybė (12)

Didelė dalis Lietuvos rinkėjų yra migruojantys, pasiduoda bandos instinktui, ir gali persigalvoti...

Užkalnis: picas lietuviai valgė jau nuo XIII amžiaus, o žemaičiai – dar seniau (65)

Nelabai kas Lietuvoje dedasi su itališku maistu. Nelabai kas. Kaune, pavyzdžiui, valgyti italų...

Universiteto profesorė pasisiūlė pavaduoti streikuojančius mokytojus – reakcija nustebino (235)

Prasidėjus ketvirtajai pedagogų streiko savaitei tėvai ėmė širsti ne tik ant šalies valdžios,...

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Lietkabelis“ (16)

„Betsafe“-LKL čempionato rungtynės: „Juventus“ - „Lietkabelis“. Tiesiogiai iš Utenos.

Gyvai / LKL rungtynės: „Nevėžis“ – „Žalgiris“ tiesioginė vaizdo transliacija (5)

Pralaimėjimą Eurolygos rungtynėse Miunchene patyręs Kauno „Žalgiris“ (12-1) sekmadienio...

Dėl to ir neturtingi? Tyrimas rodo, kad profesionalių finansinių patarimų lietuviai neklauso

Tik 7 proc. šalies gyventojų, spręsdami finansinius klausimus, yra linkę labiausiai pasitikėti...

Į Lietuvą grįžęs Kembridžo absolventas svajonę iškeitė į darbą su moksleiviais

Į Kauno technologijos universiteto gimnaziją (KTUG) Vytautas Pečiukėnas pateko nelaikęs...

Mokslininkai: gyviai jūsų namų dulkėse gali tapti pavojingi

Žmonėms labai nepatinka dulkės. Ir ne veltui. Tų negyvų odos ląstelių, plaukų, bakterijų,...

Kaip vienas atsitiktinumas ir lemtingos 13 min. išgelbėjo Hitlerį ir pasmerkė visą pasaulį (286)

Daugelis lapkričio 9-ąją laiko lemtinga diena Vokietijai . Tačiau XX a. istorijos kryptį išties...

Siūlo grąžinti paskyrimus: mokslus baigę turėtų atidirbti jiems paskirtoje vietoje Lietuvoje (15)

Politikai ieško būdų, kaip Lietuvoje sulaikyti išvykti ketinančius studentus – svarsto...