aA
Svečių priėmimai nuostabūs tuo, kad galima prie vieno stalo surinkti brangiausius žmones ir padėti ant stalo mėgstamiausių patiekalų. Bet dar maloniau yra nustebinti svečius neaukojant tam paskutinių jėgų.
Džiovintu vaisių pyragėliai
Džiovintu vaisių pyragėliai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Ir visai nesvarbu, ar jau turite šioje srityje gyvenimiškos patirties, ar galimybė pasikviesti svečių į savo namus atsirado tik visai neseniai, paprasti universalūs patarimai padės jums organizuoti net ir didelius priėmimus, lengvai parinkti greitai paruošiamų patiekalų meniu ir dailiai padengti stalą.

Sėkmės paslaptys

Viskas turi būti paprasta. Keletas originalių, gerai apgalvotų patiekalų bus daug patraukliau nei kalnai įmantraus riebaus maisto. Taisyklė labai paprasta: kuo daugiau svečių laukiate, tuo paprastesni turi būti patiekalai.

Maistą ruoškite iš anksto. Kuo daugiau spėsite padaryti prieš šventę, tuo daugiau laiko turėsite pailsėti ir pasirūpinti savimi, – vadinasi, džiaugsmingiau sutiksite svečius ir smagiau praleisite laiką.

Būkite dosnūs. Jau geriau pagaminti daugiau maisto, nei krimstis, kai jo pristigs svečiams dar neišsiskirsčius. Galiausiai likučius juk galima padėti į šaldytuvą ar net šaldiklį ir suvalgyti vėliau.

Sudarinėkite sąrašus. Tai puikiausias būdas viską numatyti ir nieko nepamiršti. Sudarykite, jei reikia, net svečių sąrašą, bet dažniausiai pakanka susirašyti meniu ir jam paruošti būtinus produktus.

Jei pobūvis nusimato didelis, apgalvokite patiekalų gaminimo grafiką. Jis, žinoma, gali keistis priklausomai nuo aplinkybių.

Veskite užrašus. Kad tiems patiems svečiams nuolat nepatiektumėte tų pačių patiekalų (tai, suprantama, neliečia jūsų „firminio“ patiekalo, bet ir juo nederėtų piktnaudžiauti), nepatingėkite užsirašyti, kokia proga kuo vaišinote svečius. Naudinga pasižymėti ir kokie patiekalai svečiams patiko labiausiai.

Palengvinkite sau gyvenimą

Vaišių stalas
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

* Kuo daugiau patiekalų pagaminsite iš anksto, tuo bus lengviau. Pavyzdžiui, visos šeimininkės žino, kad dauguma sriubų ir troškinių kitą dieną būna dar gardesni nei ką tik išvirti.

Neblogai įtraukti į meniu ir kelis patiekalus, kuriuos galima užšaldyti: sūrio lazdeles su pikantiškais prieskoniais užkandžiams, balandėlius, keksus ir pan. Be to, net ir patiekalams, kuriuos reikia gaminti prieš pat patiekiant, produktus galima pasiruošti iš anksto ir laikyti atskiruose indeliuose šaldytuve.

* Stenkitės vengti paruošiamųjų darbų, kurie pareikalautų pernelyg daug laiko ir jėgų. Jeigu laukiate nemažo būrio svečių, bus paprasčiau nusipirkti vištienos krūtinėlę be kaulų ir odelės nei patiems darinėti viščiuką.

* Furšetas – skamba išdidžiai. Tačiau iš tikrųjų tai labai patogi svečių priėmimo forma (ypač jei jų laukiama kiek daugiau nei du trys). Kodėl? Todėl kad maistą galima padėti ant stalo tik vieną kartą, o paskui tik papildyti lėkštes pagal poreikį.

Nepalikite maisto kambario temperatūroje ilgiau kaip 2 valandas (esant šiltiems orams – valandą). Geriau pakeisti ištuštėjusią lėkštę nauja nei vėl pridėti į ją maisto.

* Šventės „vinimi“ padarykite vieną patiekalą – pavyzdžiui, efektingą kepsnį, balandėlius, makaronų apkepą – žodžiu, ką geriausiai mokate gaminti ir kas labiausiai tinka konkrečiai progai.

* Po ranka visada turėtumėte turėti labai paprastų užkandžių – savitai atsargai. Tiks marinuotos daržovės, alyvuogės, paštetas, kurį bus galima užtepti ant greitai paskrudintos duonos gabalėlių, riešutai, įvairūs sūrūs sausainėliai, sūriai ir pan.

* Kad patiekalai atrodytų efektingai, juos būtina papuošti. Šaukštas grietinės tirštoje sriuboje, žalumynų – petražolių, krapų, mėtų, – šakelės užkandžių patiekaluose, citrinos skiltelės greta žuvies, gyvų gėlių žiedai ant torto glajaus – tokios smulkmenos suteikia paprastiems patiekalams rafinuotumo.

Svarbios smulkmenos

* Jeigu rengiate bent kiek oficialesnę šventę nei paprasti draugiški pietūs – tarkime, jubiliejinį gimtadienį, bus gražu iš jūsų pusės, jei įspėsite svečius, kokia apranga jiems būtų patogiausia (ji priklauso ir nuo vietos, kur vyks šventė), kas bus valgoma ir geriama, ir kiek, planuojama, jog šventė trūks.

* Prieš gerą savaitę įsitikinkite, ar tikrai pakaks kėdžių, taurių, indų ir stalo įrankių. Ko stigs, spėsite pasiskolinti iš giminaičių ar kaimynų arba nusipirkti.

* Jeigu ketinate kokius nors patiekalus ruošti pirmą kartą, persiskaitykite receptus iš anksto. Jums gali prisireikti specialių indų ar papildomų priemonių – pavyzdžiui, kepimo popieriaus.

* Iš anksto apsispręskite, ar jūsų susibūrime bus muzikos ir kokios. Maloniems pokalbiams prie stalo tiktų tylus džiazas ir klasikinė muzika.

* Patikrinkite, ar bare yra pakankamai gėrimų. Tarp svečių gali pasitaikyti visiškai alkoholio nevartojančių žmonių, todėl būtina pasirūpinti gaiviaisiais gėrimais, vaisvandeniais, sultimis, mineraliniu vandeniu. Vyną taikykite prie meniu. Pasiruoškite daug ledo gėrimams (daug daugiau, nei manote, kad prireiks).

Efektinga smulkmena – ledo gabalėliai gėrimams su juose įšaldytais vaisiais ir uogomis. Jie įspūdingai atrodo limonade, šaltoje arbatoje ar baltojo vyno taurėse.

Stalą pastatykite ir padenkite šventės išvakarėse arba iš pat ryto. Jeigu stalui skirtos gėlės neišsiskleidusios, suformuokite puokštes ir padėkite jas į vietą likus dienai iki šventės, kad gėlės išsiskleistų kaip tik reikiamu momentu.

Jei patiekiate paukštieną, žuvį, alyvuoges ir pan., kiekvienam svečiui pastatykite po nedidelį dubenėlį kaulams.

Meniu turi būti apgalvotas

Gaminkite tik tai, ką gerai mokate. Pasirinkę receptus, kuriuos jau esate išbandę ir kurie jums patiko, sumažinsite nesėkmės tikimybę.

Žinokite savo svečių silpnybes. Labai svarbu žinoti, ką pas jus viešėsiantys žmonės mėgsta ir ko nepakenčia – tarp jų gali pasitaikyti vegetarų, alergikų, besilaikančiųjų dietos, visiškai nevalgančių žuvies ir t.t.

Harmonija ir tvarka. Anot specialistų, geriausias meniu yra toks, kuriame patiekalai papildo vienas kita skoniu, spalva, tekstūra, net riebumu. Pavyzdžiui, po aštraus patiekalo geriausia patiekti šviežių salotų, po tirštos sriubos – bet kokį paprastą sausą kepsnį, o ne troškintą mėsą su tirštu padažu – ji labiau tinka po lengvų mišrainių ir panašių užkandžių.

Stenkitės nesikartoti ir nedėti tų pačių ingredientų ir aromatų į kelis patiekalus (pavyzdžiui, alyvuogių – į salotas ir į troškinį).

Nepalikite visko paskutinei minutei. Meniu neturėtų būti daugiau dviejų patiekalų, kuriuos reikėtų gaminti prieš pat pasirodant svečiams.

Kuo mažesni kąsneliai, tuo geriau. Užkandžiams skirti patiekalai turi būti padalyti mažomis porcijomis ar gabalėliais, kad juos galima būtų įsidėti į burną ir nesitepti rankų.

Kuo papuošti stalą?

Staltiesės. Prieš pirkdami staltiesę, išmatuokite stalą. Itin oficialioms progoms skirtai staltiesei teks prie stalo ilgio ir pločio pridėti dar 40 – 60 cm. Jei stalas apvalus, prie jo skersmens pridėkite dar 90 cm.

Jeigu šventė neoficiali, staltiesę rinkitės pagal savo skonį – ryškios arba pastelinės spalvos, vienspalvę arba raštuotą.

Baltos arba neutralių spalvų lininės bei nėrinių staltiesės visados atrodo elegantiškai, prie jų tinka bet kokie indai ar stalo įrankiai.

Padėkliukai po lėkštėmis. Jie būna įvairiausių spalvų, dydžių, formų ir skirtingų medžiagų, pradedant plastmasiniais ir baigiant pintais iš šiaudų, austais iš lino, net metaliniais. Ant padėkliuko turi tilpti ne tik lėkštė, bet ir visas būtinas stalo įrankių rinkinys. Tačiau serviruoti stalą reikia taip, kad vienas padėkliukas nesiliestų prie kito.

Servetėlės. Servetėlės iš plono balto ar neutralių spalvų audinio geriausiai tinka oficialiam stalui. Visais kitais atvejais patariama rinktis servetėles, kurios derinasi prie staltieses ar padėkliukų po lėkštėmis spalvos.

Šventiniai papuošimai

Vaišių stalas
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

* Prie kiekvieno svečio lėkštės padėkite mažytę puokštelę iš žolynėlių, perrištų siaura atlasine juostele arba po jūros kriauklę ar nedidelėje kolbelėje pamerkite po gėlės žiedelį.

* Paieškokite specialių žiedų servetėlėms – kaulinių, metalinių, porcelianinių, medinių.

* Apšvieskite kiekvieną vietą prie stalo nedidele žvakele (kad jos lėčiau degtų ir mažiau lydytųsi, kelias valandas palaikykite šaldytuve).

Ypatingas dėmesys – stalo centrui

Šventei padengtas stalas atrodys dar puošnesnis, jeigu jo centras bus papuoštas neįprastu patiekalu. (Tradicinė gėlių puokštė, žinoma, irgi tiks, bet nei viena, nei kita neturi būti labai aukšta – kad neužstotų svečiams vienas kito.)

* Vakaruose pastaruoju metu labai populiarus stalo dekoravimo būdas – pastatyti jo viduryje didelį dubenį su vaisiais, daržovėmis, gėlėmis ir žolelėmis. Pavyzdžiui, vyšniniai pomidorai derinami su aguonų žiedais (nebūtinai gyvais), persikai ir citrinos su lapinėmis prieskoninėmis žolelėmis – šalaviju, mėtomis ir pan.

* Galima stalo centre pastatyti plokščią pintinę, iškloti ją senovinio nėriniuoto audinio skiaute ir pridėti prinokusių kriaušių.

* Tiks ir didelė krištolo vaza su įvairiausių rūšių negliaudytais riešutais.

* Pastatykite ant stalo dekoratyvinę kvadratinę medinę dėžutę ar neaukštą pintinėlę ir įstatykite į ją kelis mažus vazonėlius su žydinčiais ir lapiniais augalais.

* Žiemos šventei tiks šūsnis kaštonų, kankorėžių, spygliuočių šakelių, išdėliotų ant pailgo sidabrinio padėklo.

* Rudens šventei – mažyčiai dekoratyviniai moliūgėliai nedidelėje pintinėje.

* Drąsaus spalvų žaismo suteiks raudonosios ir geltonosios paprikos žalsvai melsvame dubenyje.

* Įspūdingai atrodys plokščia pintinaitė su keleto rūšių smulkiaisiais žydinčiais kaktusais.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gyvai / Eurolygos rungtynės Kaune ekstremaliomis aplinkybėmis: „Žalgiris“ – „Armani“ (206)

Penktadienio vakarą Nemuno saloje vykstančiose Eurolygos 26-ojo turo rungtynėse susitinka turnyro...

Šiauliuose panikos nėra, tačiau nuo lentynų žmonės šluoja kai kuriuos produktus (30)

Kilęs nerimas dėl Lietuvą jau pasiekusio koronaviruso pakeitė dalies lietuvių įpročius....

Žaidimas degtukais virš parako statinės: ar Turkija įtrauks NATO į Trečiąjį pasaulinį karą su Rusija? (312)

Jungtinių Valstijų kariuomenė atsargiai vertina savo vaidmenį Sirijoje . Tačiau Jungtinių...

Legendinės primabalerinos Anos Pavlovos paslaptys: sutuoktiniui keršijo ilgai ir stebino širdies žiaurumu

Ja visi žavėjosi, ji buvo vadinama „dieviška“ ir „nepakartojama“. Kalbėta, kad ji tikras...

Šuniui nustatytas koronavirusas: veterinarai jau prognozuoja, kas vyktų, jei virusas paliestų lietuvių šunis (237)

Kinijoje, Honkonge, gyvūnų prieglaudoje izoliuotas šuo , kuriam nustatytas nežymus teigiamas...

Vitalija Guobė

Karas šeimoje: kodėl geria garsių vyrų žmonos? N-18

Kai eilinį kartą pro langą kieme pamačiau kelis prabangius automobilius su man nelauktais...

Incidentas Vilniuje: vyras žmoną įkalino vonios kambaryje, nes manė, kad ji užsikrėtė koronavirusu (223)

Dėl koronaviruso Lietuvoje kilusi isterija pasiekė neįtikėtiną lygį - policijai tenka reaguoti...

Žiniasklaida: vakcina nuo COVID-19 – sukurta, prasideda bandymai (103)

Masačusetso valstijoje, Kembridžo mieste, įsikūrusi biotechnologijų įmonė „Moderna...

Epidemijos grėsmės akivaizdoje palaikyti „Žalgirio“ susirinko ištikimiausi aistruoliai (17)

Į Kauno „Žalgirio“ areną palaikyti mylimos komandos penktadienio vakarą rinkosi kiek mažiau...

Įtariamas koronavirusas Klaipėdoje: laukiama 6 žmonių tyrimų rezultatų į ligoninę atvežta jau 12 žmonių (68)

„ Vakarų ekspresas “ penktadienį sulaukė ne vieno skaitytojo pranešimo, kad Klaipėdos...

|Maža didelių žinių kaina